ELBRUS

WŁADCA WICHRÓW 5642 M N.P.M.
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Warszawa - Mineralne Wody
Spotykamy się na lotnisku w Warszawie i liniami Aeroflotu lecimy do Mineralnych Wód.
DZIEŃ 2. Mineralne Wody - Azau
Przylatujemy w godzinach dopołudniowych do Mineralnych Wód, miejscowości położonej na równinach północnego Kaukazu, a następnie jedziemy do hotelu w miejscowości Azau (około 3,5 godziny) w Dolinie Baksan. Kolacja i nocleg w hotelu położonym na wysokości ok. 2100 m n.p.m., z którego roztaczają się piękne widoki na kaukaskie szczyty i cel naszej wyprawy – Elbrus. 
DZIEŃ 3. Tereskol
Dzień aklimatyzacyjny, czeka nas 4-godzinny trekking w dolinach wokół Terskol, przejdziemy do starego obserwatorium na wysokości 3100 m n.p.m. Ze szlaku roztaczają się piękne widoki na Elbrus i inne szczyty.  Po drodze miniemy wodospad, potocznie zwany "Włosy Dziewicy". Powrót do hotelu.
DZIEŃ 4. Cheget
W dniu dzisiejszym wejdziemy na szczyt Cheget, 3460 m n.p.m., który jest doskonałym punktem widokowym na ośnieżony Elbrus ale także widać z niego piękną panoramę Kaukazu. Trekking trwa około 4 godzin. Powrót do hotelu, w dół możemy zjechać kolejką linową.
DZIEŃ 5. "Legendarne Beczki"
Rozpoczynamy powoli akcję górską w masywie Elbrus. Rano jedziemy kolejką linową na wysokość ok. 3100 m n.p.m., a następnie podchodzimy piechotą do słynnych „Beczek” schroniska na wysokości 3780m, które powstało ze zbiorników na paliwo. Po drodze będziemy obserwować wyłaniające się zza chmur dwa szczyty Elbrus. Spać będziemy w beczkach, natomiast do naszej dyspozycji pozostają także namioty górskie.
DZIEŃ 6. Elbrus - schronisko Prijut 4100m.
Opuszczamy, kosmiczne „Beczki” i ruszamy do Prijut, najwyżej położonej bazy na Elbrusie, na wysokości 4100 m n.p.m. Nocleg w jednym z baraków wyposażonych w łóżka z materacami i aneks kuchenny z dostępem do gazu.
DZIEŃ 7. Aklimatyzacja, Skały Pastuchova
Podejście aklimatyzacyjne do Skał Pastuchowa na 4800 m n.p.m. Ich nazwa pochodzi od nazwiska słynnego wojskowego topografa Andreia Pastukhova, który kilkakrotnie podejmował próbę zdobycia szczytu. Podczas jednej z nich, został zmuszony do obozowania na wysokości około 4960 m n.p.m., pod wystającymi ponad śnieg skałami. Nadano im zatem jego nazwisko. Skały Pastuchova to wynurzająca się spod śniegów skalna grań pomiędzy lodowcami Mały Azau i  Garabashi. W podejściu aklimatyzacyjnym wędrujemy bez plecaków. Wieczorne przygotowanie do ataku szczytowego.
DZIEŃ 8. Elbrus 5642 m n.p.m.
Wychodzimy w nocy, ponieważ przed nami około 9-10 godzin podejścia, po którym powinniśmy zdobyć szczyt w godzinach południowych. Miniemy znane nam Skały Pastuchowa, a następnie czeka nas wspinaczka pomiędzy lodowcami i pokonanie prawie 1000 m różnicy poziomów. Wokół piękna panorama szczytów Kaukazu. Powrót do Prjuta lub do „Beczek” i kolejką do hotelu.  
DZIEŃ 9 do 11. Dni rezerwowe
Dni rezerwowe możemy wykorzystać na ponowne podejście i zdobycie szczytu w przypadku złej pogody, lub dla osób, których organizmy nie zaaklimatyzowały się dobrze na wysokości. Możemy go też spożytkować na relaksie w Sochi lub podczas innych, alternatywnych wędrówek w okolicznych dolinach.
DZIEŃ 12. Powrót do Polski
Wylot z Wód Mineralnych do Polski. 
GRUPOWA
12 DNI
ELBRUS
OD:

4600 PLN

+ BILET LOTNICZY
INDYWIDUALNA
ELBRUS
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
ELBRUS
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

EKWADOR

19 EXTREME
ZOBACZ WIĘCEJ

ACONCAGUA

21 dni EXTREME
ZOBACZ WIĘCEJ

AMAZONIA EKSPEDYCJA

22 DNI EXTREME
ZOBACZ WIĘCEJ

KAZBEK GRUZJA

12 DNI EXTREME
ZOBACZ WIĘCEJ