ACONCAGUA

ANDYJSKI STRAŻNIK
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

WARSZAWA - SANTIAGO/BUENOS AIRES - MENDOZA - SANTIAGO/BUENOS AIRES - WARSZAWA

Jeśli nie boisz się wyzwań, masz dobrą kondycję fizyczną, a przede wszystkim kochasz góry- to ta wyprawa jest dla Ciebie. Zdobędziesz z nami najwyższy szczyt dwóch Ameryk -Aconcagua. Cerro Aconcagua (w języku keczua: Acconcahuac – Kamienny Strażnik) o wysokości 6962 m n.p.m. leży w Andach Południowych, w Kordylierze Głównej, na obszarze Argentyny, nieco ponad 110 km na północny zachód od miasta Mendoza. Aconcagua tworzy rozległy masyw (o długości 60 km), zbudowany głównie z granitów. Jest pokryta wiecznymi śniegami i lodowcami, z których siedem spływa na wysokość 3900 m n.p.m. Po raz pierwszy szczyt zdobył Szwajcar Matthias Zurbriggen 14 lipca 1897. W 1934 pierwsza polska wyprawa andyjska (Stefan Daszyński, Konstanty Jodko-Narkiewicz, Stefan Osiecki, Wiktor Ostrowski) wytyczyła nową drogę od strony wschodniej przez lodowiec, nazwany później Lodowcem Polaków.

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: EXTREME

Sky is the limit, tak można najkrócej opisać to co Cię czeka. Wspinaczka górska powyżej 6000 m n.p.m., lodowe szczeliny, które musisz poknać, wiatr, mróz i ograniczenia własnego organizmu. Extreme to także błotniste nieprzebyte szlaki dżungli i palące słońce pustyni. To miejsca nieznane lub niedostępne dla większości podróżników, dlatego właśnie ekscytujące. Do tych wypraw dobrze przygotuj swój organizm, a wspierać w nowych doświadczeniach będą Cię doświadczeni w tych warunkach eksperci - przewodnicy. Nie ma nic bardziej ekscytującego niż dotarcie do końca i zrealizowanie wyzwania które dla siebie zaplanowałeś,

POZIOM TRUDNOŚCI: Zaawansowany

Wymagająca doskonałego przygotowania kondycyjnego, doświadczenia w górach na wysokościach ok. 3500-5000 m.n.p.m, umiejętności posługiwania się czekanem, chodzenia w rakach i asekuracji linowej.

POZIOM SERWISU

Wyprawa trekkingowo - górska, poza hotelem w Mendozie, warunki na trekkingu są podstawowe:

  • namioty bazowe
  • namioty szturmowe
  • wyżywienie podczas całego trekingu
WIELKOŚĆ GRUPY: Mała

Grupa do 6 -10 osób, grupę do 5 osób prowadzi 1 przewodnik, powyżej 5 osób grupę prowadzi 2 przewodników podczas akcji szczytowej (dodatkowy koszt).

WIEK: Od 21

Wymagana dojrzałość emocjonalna, umiejętność spawnego poruszania się po trudnym, górskim terenie.

GRUPOWA
21 dni
ACONCAGUA
OD:

2650 USD

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
ACONCAGUA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
ACONCAGUA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

REZERWACJE

DATA

początek-koniec

ILOŚĆ DNI MIEJSCA

(dostępność)

WYPRAWA GRUPOWA

(cena za osobę)

2022-01-30 - 2022-02-20 21 DNI DOSTĘPNE 2850 USD + koszty biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2022-02-06 - 2022-02-26 21 DNI DOSTĘPNE 2650 USD + koszty biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ

ELBRUS

12 DNI EXTREME
ZOBACZ WIĘCEJ

EKWADOR

19 EXTREME
ZOBACZ WIĘCEJ

AMAZONIA EKSPEDYCJA

22 DNI EXTREME
ZOBACZ WIĘCEJ

KAZBEK GRUZJA

12 DNI EXTREME
ZOBACZ WIĘCEJ