ALGIERIA, WYPRAWA NA PUSTYNIĘ

SZLAKIEM TUARESKICH KARAWAN
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

WARSZAWA - DŻANET - EL BERDJE - TAMZEGUIDA - INTIHAQ - TIN MERZOUGA - ADILATI - TEGHARGHART - IHRIR - DIDER - ESSENDILNE - TIKOUBAWIM - DŻANET - WARSZAWA

Algieria to kraj w Afryce północnej, w większości pokryty terenami pustynnymi oraz półpustynnymi, a położony nad Morzem Śródziemnym. Wyprawa ta pozwoli nam przemierzyć bezkresne pustynie i odpocząć w cieniu palm w jednej z licznych oaz. Będziemy mieli okazję podziwiać pradawne malowidła naskalne oraz poczuć się niczym kupcy na trakcie handlowym Zagora - Timbuktu, który był subsaharyjskim szlakiem karawan. To właśnie tędy podróżowali sprzedawcy przewożący kość słoniową, sól i niewolników. Na jego trasie zatrzymywali się na nocleg. Cała wędrówka trwała 52 dni na wielbłądzie. Szlak stracił swoje znaczenie po odkryciu przez Europejczyków drogi morskiej do Timbuktu. 
Pustynia algierska jest wyjątkowa, gdyż charakteryzuje się niezwykle zróżnicowanym krajobrazem. Będziemy mieli okazję podziwiać nie tylko niesamowite formacje skalne, ale i oazy pełne bujnej roślinności. Na licznych skałach znajdują się starożytne petroglify, przedstawiające życie dawnych mieszkańców pustyni. Są to głównie sceny z polowań, a także wizerunki zwierząt. Na terenach pustynnych znajdują się również kuszące oazy, otoczone palmami daktylowymi, krzewami tamaryszku i oleandrów. Dzięki licznie występującym podziemnym źródłom, możliwy jest tu także rozwój rolnictwa. System uprawy przypomina ten wykorzystywany w ogrodnictwie, a więc w oazach zobaczymy piękną, egzotyczną roślinność wśród której będzie nam dane wypocząć po trudach wędrówek. Skosztujemy również fig i daktyli wprost z saharyjskich upraw.
 Algierczycy to wspaniali, serdeczni ludzie. Jest to ludność bardzo zróżnicowana kulturowo, na terenie kraju żyją bowiem liczne mniejszości etniczne, jak na przykład Tuaregowie. Algieria to kraj wielokulturowy, przyciągający nie tylko pięknymi krajobrazami, w których bujna sawanna miesza się z surową pustynią, ale także unikalną gościnnością mieszkańców oraz wspaniałą lokalną kuchnią, będącą mieszanką różnych tradycji. Typowe dania to kuskus z baraniną, chakhchoukha, tadżin, popularne również w państwach ościennych. W restauracjach można skosztować kuchni francuskiej, gdyż Algieria była niegdyś kolonią Francji. Wyprawa do Algierii to niezapomniane wrażenia i możliwość wypróbowania się w trudnych warunkach pustynnych.


CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: ADVENTURE

Wyprawy opatrzone tym znaczkiem, to prawdziwa przygoda. Przeżyjesz w nich zaskakujące sytuacje z którymi się zmierzysz. Poznasz niezwykłe zagubione kultury i szlaki. Zmierzysz się ze sobą uczestnicząc w tajemniczych rytuałach i kiedy będziesz musiał sam przetrwać w amazońskiej dżungli. Czy to nie jest fascynujące? Podczas tych podróży czas będzie liczył się inaczej, a przyjaźnie które nawiążesz ze współtowarzyszmi drogi zostaną z Tobą na długie lata. Adventure – to esencja przeżyć i doświadczeń, które niejednokrotnie sam będziesz kreował.

POZIOM TRUDNOŚCI: Średnio zaawansowany

Nie wymaga bardzo dobrej kondycji, ale wytrzymałości na wysokie temperatury i tolerancji dla suchego powietrza. Trzeba być przygotowanym na nocne chłody, temperatura spada wtedy do 3-5 C.

POZIOM SERWISU

Pustynia rządzi się swoimi prawami, otacza nas niewyobrażalnym pięknem, ale nie oferuje wygód. Jeździmy jeepami, śpimy w namiotach, podróżujemy na wielbłądach, posiłki przygotowują nam Tuaregowie.

WIELKOŚĆ GRUPY: Mała

Kameralna grupa 10-12 osób

WIEK: Od 21


GRUPOWA
11 DNI
ALGIERIA, WYPRAWA NA PUSTYNIĘ
OD:

1750 EUR

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
ALGIERIA, WYPRAWA NA PUSTYNIĘ
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
ALGIERIA, WYPRAWA NA PUSTYNIĘ
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

REZERWACJE

DATA

początek-koniec

ILOŚĆ DNI MIEJSCA

(dostępność)

WYPRAWA GRUPOWA

(cena za osobę)

2022-05-08 - 2022-05-18 11 DNI DOSTĘPNE 1750 EUR + koszty biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2022-08-14 - 2022-08-24 11 DNI DOSTĘPNE 1750 EUR + koszty biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2022-09-18 - 2022-09-28 11 DNI DOSTĘPNE 1750 EUR + koszty biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2023-04-30 - 2023-05-01 11 DNI DOSTĘPNE 1750 EUR + koszty biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ

BIRMA

23 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA

21 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

KILIMANJARO, SERENGETI, ZANZIBAR

18 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

PERU - NIEZWYKŁA WYPRAWA DO KANIONU COLCA

15-16 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ