PERU - NIEZWYKŁA WYPRAWA DO KANIONU COLCA

NIEZWYKŁA WYPRAWA DO KANIONU COLCA
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

WARSZAWA-LIMA-PARACAS-NAZCA-AREQUIPA-CHIVAY-CABANACONDE-CANYON COLCA-AREQUIPA-PUNO-CUZCO-MACCHU PICCHU-LIMA-WARSZAWA

Peru znajduje się w zachodniej części Ameryki Południowej i jest drugim po Argentynie największym krajem tego kontynentu. W Peru wszystko jest „NAJ”– najdłuższa na świecie rzeka Amazonka, najwyżej położone jezioro Titicaca, najgłębszy na świecie Canyon Colca, nad którym majestatycznie przelatują największe na świecie ptaki – kondory. No i oczywiście największa dżungla, pełna najróżniejszej fauny i flory. Stolicą Peru jest Lima, w której po dziś dzień możemy zaobserwować ślady działalności konkwistadorów, i zobaczyć na własne oczy, jak przenikają się nowoczesność z prekolumbijską tradycją. Możemy tu zwiedzić pulsujące życiem dzielnice - bardziej nowoczesne i „europejskie” niż można by się tego spodziewać - jak chociażby barwne Barranco, położone tuż nad brzegiem oceanu.

Lima nie jest jednak jedynym miejscem wartym uwagi w Peru. Czeka Was tutaj wizyta w XVI – wiecznym pięknym mieście Arequipa, niezwykłe, położone u stóp gór miasto Cuzco, spotkanie z majestatycznym kondorem i oczywiście słynne inkaskie ruiny – Macchu Picchu, jeden z siedmiu cudów świata. Podczas tej wyprawy zobaczymy również rezerwat w Paracas, pełen interesujących zwierząt i płaskowyż Nazca z tajemniczymi liniami, o których do dziś dyskutują naukowcy. Będziemy mieli okazję zaobserwować również pływające wyspy na jeziorze Titicaca.

Zwiedzając Peru, warto zajrzeć też na lokalne targi i spróbować przysmaków, jak chociażby chicha morrada, czyli napój z...czarnej kukurydzy. Dla tych, którzy wolą gazowane napoje – inca cola, a ci, którzy preferują napoje procentowe – koniecznie powinni spróbować pisco. W miejsach, położonych na dużych wysokościach, jak chociażby Cuzco, koniecznością jest mate de coca – herbatka z liści koki, bardzo pomocna w chorobie wysokościowej. Jeśli chodzi o przysmaki, nie może Was ominąć tradycyjne peruwiańskie ceviche – czyli surowa ryba, podawana z sokiem z limonki, z dodatkiem papryczki chilli, kukurydzy i cebulki.

Zwiedzając Peru, będziecie mieli okazję doświadczyć ogromnej ilości wrażeń : posłuchać mnogości indiańskich dialektów, zgubić się na wielobarwnych targach pełnych lokalnych owoców i warzyw, ale także podziwiać niezwykłą indiańską rękodzielniczą sztukę. W tym niesamowitym kraju można zarówno ogrzać się w ciepłym oceanie, ale również podziwiać majestat Andów i oczywiście zobaczyć dumę Inków : Macchu Picchu. Podróż do Peru jest również okazją do zaobserwowania niezwykle ciekawych lokalnych społeczności, od lat żyjących w zgodzie z naturą.

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: ADVENTURE

Wyprawy opatrzone tym znaczkiem, to prawdziwa przygoda. Przeżyjesz w nich zaskakujące sytuacje z którymi się zmierzysz. Poznasz niezwykłe zagubione kultury i szlaki. Zmierzysz się ze sobą uczestnicząc w tajemniczych rytuałach i kiedy będziesz musiał sam przetrwać w amazońskiej dżungli. Czy to nie jest fascynujące? Podczas tych podróży czas będzie liczył się inaczej, a przyjaźnie które nawiążesz ze współtowarzyszmi drogi zostaną z Tobą na długie lata. Adventure – to esencja przeżyć i doświadczeń, które niejednokrotnie sam będziesz kreował.

POZIOM TRUDNOŚCI: Średnio zaawansowany

Wycieczka jest przeznaczona dla początkujących i średnio zaawansowanych uczestników. Trekking do kanionu Colca zajmuje ok. 5 godzin pierwszego dnia wyprawy, i kolejne cztery następnego dnia. Pozostała część wycieczki, choć związana z częstym przemieszczaniem się, nie jest wyczerpująca fizycznie. W większość miejsc da się dojechać autobusem, polecieć lub przepłynąć, więc trekking do kanionu będzie najtrudniejszą częścią naszej wyprawy.

POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 18


GRUPOWA
15-16 DNI
PERU - NIEZWYKŁA WYPRAWA DO KANIONU COLCA
OD:

2999 USD

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
PERU - NIEZWYKŁA WYPRAWA DO KANIONU COLCA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
PERU - NIEZWYKŁA WYPRAWA DO KANIONU COLCA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

REZERWACJE

DATA

początek-koniec

ILOŚĆ DNI MIEJSCA

(dostępność)

WYPRAWA GRUPOWA

(cena za osobę)

2022-01-11 - 2022-01-25 15 DNI DOSTĘPNE 3200 + KOSZT PRZELOTU DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2022-11-20 - 2022-12-04 15 DNI DOSTĘPNE 2999 + KOSZT PRZELOTU DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2023-02-12 - 2023-02-26 15 DNI DOSTĘPNE 2999 + KOSZT PRZELOTU DOŁĄCZ ZAPYTAJ

BIRMA

23 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA

21 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

KILIMANJARO, SERENGETI, ZANZIBAR

18 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

PERU - WYPRAWA DO AMAZONII I ŚWIĘTE MIASTO INKÓW

15 dni ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ