PERU - NIEZWYKŁA WYPRAWA DO KANIONU COLCA

NIEZWYKŁA WYPRAWA DO KANIONU COLCA
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

WARSZAWA-LIMA-PARACAS-NAZCA-AREQUIPA-CHIVAY-CABANACONDE-CANYON COLCA-AREQUIPA-PUNO-CUZCO-MACCHU PICCHU-LIMA-WARSZAWA

Peru znajduje się w zachodniej części Ameryki Południowej i jest drugim po Argentynie największym krajem tego kontynentu. W Peru wszystko jest „NAJ”– najdłuższa na świecie rzeka Amazonka, najwyżej położone jezioro Titicaca, najgłębszy na świecie Canyon Colca, nad którym majestatycznie przelatują największe na świecie ptaki – kondory. No i oczywiście największa dżungla, pełna najróżniejszej fauny i flory. Stolicą Peru jest Lima, w której po dziś dzień możemy zaobserwować ślady działalności konkwistadorów, i zobaczyć na własne oczy, jak przenikają się nowoczesność z prekolumbijską tradycją. Możemy tu zwiedzić pulsujące życiem dzielnice - bardziej nowoczesne i „europejskie” niż można by się tego spodziewać - jak chociażby barwne Barranco, położone tuż nad brzegiem oceanu.

Lima nie jest jednak jedynym miejscem wartym uwagi w Peru. Czeka Was tutaj wizyta w XVI – wiecznym pięknym mieście Arequipa, niezwykłe, położone u stóp gór miasto Cuzco, spotkanie z majestatycznym kondorem i oczywiście słynne inkaskie ruiny – Macchu Picchu, jeden z siedmiu cudów świata. Podczas tej wyprawy zobaczymy również rezerwat w Paracas, pełen interesujących zwierząt i płaskowyż Nazca z tajemniczymi liniami, o których do dziś dyskutują naukowcy. Będziemy mieli okazję zaobserwować również pływające wyspy na jeziorze Titicaca.

Zwiedzając Peru, warto zajrzeć też na lokalne targi i spróbować przysmaków, jak chociażby chicha morrada, czyli napój z...czarnej kukurydzy. Dla tych, którzy wolą gazowane napoje – inca cola, a ci, którzy preferują napoje procentowe – koniecznie powinni spróbować pisco. W miejsach, położonych na dużych wysokościach, jak chociażby Cuzco, koniecznością jest mate de coca – herbatka z liści koki, bardzo pomocna w chorobie wysokościowej. Jeśli chodzi o przysmaki, nie może Was ominąć tradycyjne peruwiańskie ceviche – czyli surowa ryba, podawana z sokiem z limonki, z dodatkiem papryczki chilli, kukurydzy i cebulki.

Zwiedzając Peru, będziecie mieli okazję doświadczyć ogromnej ilości wrażeń : posłuchać mnogości indiańskich dialektów, zgubić się na wielobarwnych targach pełnych lokalnych owoców i warzyw, ale także podziwiać niezwykłą indiańską rękodzielniczą sztukę. W tym niesamowitym kraju można zarówno ogrzać się w ciepłym oceanie, ale również podziwiać majestat Andów i oczywiście zobaczyć dumę Inków : Macchu Picchu. Podróż do Peru jest również okazją do zaobserwowania niezwykle ciekawych lokalnych społeczności, od lat żyjących w zgodzie z naturą.

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: ADVENTURE

Wyprawy opatrzone tym znaczkiem, to prawdziwa przygoda. Przeżyjesz w nich zaskakujące sytuacje z którymi się zmierzysz. Poznasz niezwykłe zagubione kultury i szlaki. Zmierzysz się ze sobą uczestnicząc w tajemniczych rytuałach i kiedy będziesz musiał sam przetrwać w amazońskiej dżungli. Czy to nie jest fascynujące? Podczas tych podróży czas będzie liczył się inaczej, a przyjaźnie które nawiążesz ze współtowarzyszmi drogi zostaną z Tobą na długie lata. Adventure – to esencja przeżyć i doświadczeń, które niejednokrotnie sam będziesz kreował.

POZIOM TRUDNOŚCI: Średnio zaawansowany

Wycieczka jest przeznaczona dla początkujących i średnio zaawansowanych uczestników. Trekking do kanionu Colca zajmuje ok. 5 godzin pierwszego dnia wyprawy, i kolejne cztery następnego dnia. Pozostała część wycieczki, choć związana z częstym przemieszczaniem się, nie jest wyczerpująca fizycznie. W większość miejsc da się dojechać autobusem, polecieć lub przepłynąć, więc trekking do kanionu będzie najtrudniejszą częścią naszej wyprawy.

POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 18


GRUPOWA
15-16 DNI
PERU - NIEZWYKŁA WYPRAWA DO KANIONU COLCA
OD:

2999 USD

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
PERU - NIEZWYKŁA WYPRAWA DO KANIONU COLCA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
PERU - NIEZWYKŁA WYPRAWA DO KANIONU COLCA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

REZERWACJE

DATA

początek-koniec

ILOŚĆ DNI MIEJSCA

(dostępność)

WYPRAWA GRUPOWA

(cena za osobę)

2022-01-11 - 2022-01-25 15 DNI DOSTĘPNE 3200 + KOSZT PRZELOTU DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2022-11-20 - 2022-12-04 15 DNI DOSTĘPNE 2999 + KOSZT PRZELOTU DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2023-02-12 - 2023-02-26 15 DNI DOSTĘPNE 2999 + KOSZT PRZELOTU DOŁĄCZ ZAPYTAJ

ETIOPIA ETNICZNA

15 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

BIRMA

23 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA

21 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

KILIMANJARO, SERENGETI, ZANZIBAR

18 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ