GRUZJA NA TALERZU

KULINARNE DELICJE
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

WARSZAWA - KUTAISI - ANAKLIA - OZURGETI - TSLAKAUBO ( JASKINIA PROMETEUSZA) - MCCHETA - GORI -KAZBEGI - TBILISI -AKHMETA - TELAVI - SGHNAGHI - DAVID GAREJA - UDABNO - KUTAISI -WARSZAWA

Autorska wyprawa kulinarna, przygotowana specjalnie dla Terra Magica w ramach projektu Gruzja na Talerzu, który powstał z fascynacji tym krajem, jego mieszkańcami, ich tradycjami i kuchnią. W trakcie siedmiu dni, wypełnionych po brzegi oglądaniem, smakowaniem i gotowaniem poznamy kuchnie regionów Megrelii, Gurii, Kachetii, Kartli, a także receptury pochodzące z rejonów górskich. W poszukiwaniu oryginalnych smaków odwiedzimy gruzińskie gospodarstwa, do których nie trafia się przypadkiem - ich znalezienie to efekt starannej selekcji. Uczyć nas będą zwyczajni rolnicy, a także kulinarni pasjonaci. Poznamy prawdziwą Gruzję od kuchni, Gruzję na talerzu. W Megrelii nauczymy się jak robić ghomi, a z niej lokalny przysmak elardżi– rodzaj przepysznej mamałygi z serem sulguni. Po skosztowaniu przyrządzonej wspólnie adżiki - charakterystycznej pasty z papryki, wejdzie ona na stałe do każdego jadłospisu. Kolejny punkt naszego kulinarnego programu to chaczapuri. Każdy region ma swój własny sposób na przyrządzanie tego nadziewanego serem placka. Istnieje wiele odmian, np. w nadmorskiej Adżarii, wbija się w środek jajko, a w Megrelii posypuje się go serem, czego już nie robi się Imeretii. Będziemy też uczyć się piec chleb w glinianych piecach opalanych drewnem, przyrządzać szaszłyki, przemierzać winiarską Kachetię w poszukiwaniu najlepszych win i lokalnych serów. W górach nauczymy się lepić najdelikatniejsze chinkali.

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: LOCAL LIVING

To prawdziwa zabawa, poznawanie ciekawych ludzi, odkrywanie nowych miejsc, potraw, smaków i zapachów. Będziesz jadł w lokalnych miejscach, które Ci zaproponujemy lub sam je wybierzesz, możesz uczestniczyć w unikalnych warsztatach kulinarnych, oddać się medytacji lub uczyć nowych umiejętności szukając inspiracji w pracy miejscowych mistrzów. To niezapomniane chwile, które przeżyjsze z grupą przyjaciół lub sam. Wszystko zależy od Ciebie i Twojej wyobraźni,więc poddaj się przygodzie i zaskoczeniu.

POZIOM TRUDNOŚCI: Łatwy


POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 21


GRUPOWA
8 DNI
GRUZJA NA TALERZU
OD:

4400 PLN

+ koszty biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
GRUZJA NA TALERZU
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
GRUZJA NA TALERZU
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

PAPUA NOWA GWINEA

16 DNI LOCAL LIVING
ZOBACZ WIĘCEJ

KAMERUN, FESTIWAL GEREWOL

15 DNI LOCAL LIVING
ZOBACZ WIĘCEJ

BIRMA

15 DNI LOCAL LIVING
ZOBACZ WIĘCEJ

FESTIWAL SEBEIBA

14 DNI LOCAL LIVING
ZOBACZ WIĘCEJ