RODZINNE GOTUJ Z NAMI W TOSKANII

WARSZTATY KULINARNE W TOSKANII DLA RODZICÓW Z DZIEĆMI
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Kraków - Piza 

Spotykamy się na lotnisku w Krakowie na dwie godziny przed odlotem samolotu. Lecimy do Pizy. Lot trwa ok. 2 godzin. Z lotniska przejeżdżamy busem do Panzano, gdzie zatrzymamy się w pięknym gospodarstwie położonym wśród gajów oliwnych i winnic. Zakwaterowanie w apartamentach i relaks.


DZIEŃ 2. Panzano

Pierwszego dnia zaczynamy ciekawym wprowadzeniem do kuchni włoskiej oraz regionalnej. Czekają nas prezentacja o lokalnych smakach włoskich miast Toskanii. Poznamy m.in. jakie lokalne przysmaki królują w regionie, czy Włosi jedzą tylko pastę, jak pachnie długo dojrzewający ser, jakie warzywa uprawiają rolnicy w Toskanii oraz jaki deser najlepiej smakuje w ciepłych promieniach toskańskiego słońca. Na zakończenie przygotowaliśmy pokaz gotowania tajemniczego gościa - wielkiego kucharskiego autorytetu w kwestii przygotowywania mięsa! Następnie bierzemy się mocno do pracy, rozpoczynając nasze pierwsze warsztaty. Nie ma nic smaczniejszego niż proste, klasyczne danie - pizza! A tym bardziej zrobiona na domowych cieście i polana sosem przygotowanym ze świeżych pomidorów. Naszym zadaniem będzie pizza wypiekana w piecu opalanym drewnem. Składniki dobieramy sami. Mmmmmm palce lizać! 

DZIEŃ 3. Siena

Dzień rozpoczynamy od pożywnego włoskiego śniadania w otoczeniu winnic i gajów oliwnych. Następnie wyruszamy do Sieny, gdzie poznamy tradycyjne dania miasta, m.in. panforte, pici czy aguacotta. Sama Siena to wyjątkowe miasto, położone na wzgórzu, na które możemy wjechać schodami ruchomymi. Poznając smaki sieniejskie poznamy także historię miasta i związane z nim legendy, jego bogatą architekturę, tradycje i zwyczaje mieszkańców. Będziemy mieć okazję przede wszystkim zobaczyć sławny plac Piazza del Campo, wokół którego dwa razy do roku odbywają się wyścigi konne. Naszym zadaniem będzie chłonąć klimat miasta, poznać rytm życia Włochów, ich ulubione smaki i zapachy, bo te informacje na pewno przydadzą nam się podczas popołudniowych warsztatów. Lunch zjemy w Sienie, zapamiętując smaki Toskanii. Po popołudniu, w naszej willi, odbędą się pierwsze warsztaty gotowania regionalnych dań ze świeżych produktów kupionych „po sąsiedzku”. Wieczorem czas na rodzinny relaks w gospodarstwie, no i przede wszystkim uczta i smakowanie naszych wyrobów!

DZIEŃ 4. Florencja 

Dzisiejszy dzień przeznaczamy na poznanie Florencji! Miasto to słynie przede wszystkim z architektury, która przyciąga turystów z całego świata. Także my zamienimy się w zwiedzających, tak aby móc poznać kolejne włoskie smaki, typowe dla regionu. Florencja słynie z małych sklepików z wędlinami, tzw. prosciutteria, w których możemy zaopatrzyć się w świeże plasterki pancetty, salami, speck’a czy właśnie prosciutto. Florencja to miasto, którego atmosferę należy poznać spacerując wąskimi uliczkami, rozkoszując się włoską kawą czy zajadając się wielkimi porcjami włoskich gelatto. Na lunch wybierzemy się to tradycyjnej knajpki w obrębie renesansowych murów miasta, a naszym zadaniem znów będzie nauka lokalnych smaków i zapachów. Po powrocie z Florencji czeka nas popołudnie pełne atrakcji - warsztaty gotowania. Ponownie podejmiemy się kulinarnego wyzwania na miarę rodowitego Toskańczyka. Po ekscytującym krojeniu, siekaniu, obieraniu, smażeniu i przyprawianiu, zasłużona degustacja. Wieczorem wspólny odpoczynek. 

DZIEŃ 5. Panzano 

Włochy to nie tylko znana na całym świecie kuchnia ale także przepiękne krajobrazy, winnice, gaje oliwne, ceglane gospody wiejskie, ciepłe promienie słońca i błogi relaks. Na zakończenie czeka nas dzień przeznaczony na odpoczynek nad basenem, nacieszenie się rodzinną atmosferą, a jako zwieńczenie wyjazdu odpoczynek od gotowania - kolacja w lokalnej restauracji. 

DZIEŃ 6. Bolonia - Kraków

Dzisiaj nasze ostatnie śniadanie z widokiem na gaj oliwny i cyprysy. Zapamiętajmy więc jak najwięcej by z krajobrazem toskańskich pól i z naładowanymi bateriami wrócić do Europy.


GRUPOWA
6 DNI
RODZINNE GOTUJ Z NAMI W TOSKANII
OD:

780 - 900 EUR

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
RODZINNE GOTUJ Z NAMI W TOSKANII
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
RODZINNE GOTUJ Z NAMI W TOSKANII
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE