KONTRASTY MADAGASKARU

WYSPA O WIELU OBLICZACH
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

Dzień 1.  WARSZAWA - ANTANANARIVO 

Popołudniowy przylot na lotnisko w Ivato. Spotkanie z lokalnym tour operatorem, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg i śniadanie w hotelu MAISON LOVASOA.

Dzień 2.  ANTANANARIVO - PERINET

Po śniadaniu, przejazd do Andasibe. Wzdłuż wysokich przełęczy i otwierających się równin. Podróż na wschód odbywa się wśród gęstych lasów, w związku z występującą tu, obfitą wilgotnością. Po drodze zatrzymamy się w rezerwacie Peyrieras, by oglądać endemiczne gatunki płazów. 

Dojazd do Andasibe i wieczorna wizyta w prywatnym rezerwacie wakuni, gdzie można obserwować także krokodyle i lemury oraz wybrać się na rejs canoe. 

Nocleg w ANDASIBE FOREST LODGE.

Dzień 3.  PERINET - ANTSIRABE 

Wcześnie rano, po śniadaniu wyprawa do lasu w poszukiwaniu Indri Indri. Okazja do wysłuchania ich brzmiącego jak płacz śpiewu i obserwacji ptasich zachowań. Las Analamazaotra jest żywym sanktuarium Indri Indri i innych lemurowatych, które można tu oglądać. Mamy tu także do czynienia z całą gamą ekstramalnie rzadkich gatunków ptaków i gęstymi skupiskami paproci. Paprocie, epifity i endemiczne podgatunki orchidei składają się na interesujący spacer po ścieżkach tego pierwotnego lasu.

Następnie przejazd do Antairabe. Typowy krajobraz wyżynny: ogromne pola ryżu i pszenicy, czarujące, laterytowe wioski. Po drodze złożymy wizytę w tradycyjnym warsztacie garncarskim, posługującym się pradawnymi technikami. 

Przyjazd do Antsirabe, wizyta w warsztacie leczenia jedwabnikami (z bardzo dobrym objaśnieniem tego procederu). Nocleg w LES CHAMBRES DU VOYAGEURS.

Dzień 4.  ANTSIRABE - MORONDAVA

Śniadanie w hotelu i wyjazd do Morondava. Nocleg w hotelu KIMONY RESORT. 

Dzień 5. MORONDAVA - BEKOPAKA 

Po śniadaniu, wyjazd do Bekopaka. Po drodze przeprawa promem na rzece Tsiribihina i Manambolo. Dojazd do Bekopaka późnym wieczorem. Nocleg i śniadanie w hotelu OLYMPE DU BEMARAHA. 

Dzień 6. BEKOPAKA

Wczesnym rankiem opuścimy hotel na całodniową wycieczkę z przewodnikiem po parku Tsingy of Bemaraha i jego wapiennych, ostrych klifach. W ofercie są trzy trasy w zależności od kondycji fizycznej zwiedzających. Rekomendowana jest Andamozavaky, gdzie znajduje się szeroki kanion, nad którym przewieszony jest kołyszący się, linowy most. Spośród całej dominującej tu szarości wyłaniają się plamy zieleni, a w nich Pachypodium i inne sukulenty. Następnie popłyniemy pirogą do spektakularnych jaskiń rozmieszczonych wzdłuż rzeki Manambolo. Zobaczymy także cmentarz Andolombazimba w skałach zwieszonych nad rzeką. Nocleg w OLYMPE DU BEMARAHA. 

Dzień 7. BEKOPAKA / BELO SUR TSIRIBIHINA / MORONDAVA 

Po śniadaniu wrócimy do Morondava. Zatrzymamy się po drodze, by podziwiać las Berboka, grobowce Sakalava i aleje baobabów. Późnym popołudniem dojedziemy do Morondava. Nocleg i śniadanie w hotelu KIMONY RESORT. 

Dzień 8.  MORONDAVA / ANTSIRABE / AMBOSITRA

Śniadanie w hotelu i przejazd do Ambositra.

Wycieczka rykszą do Antsirabe. Kontynuacja do Ambositra. Po drodze wspaniałe krajobrazy, płaskie pola ryżowe ciągnące się wzdłuż wzgórz i domy Betsileo. Te ostatnie to bardzo proste konstrukcje, wykonane z cegieł wypalanych w słońcu, ich ściany powstają z gliny wypłukanej przez deszcze. Zwykle nie posiadają kominów, dym wydostaje się przez okna lub słomiane dachy. 

Zwiedzanie centrum rzemiosła Malagasy w Ambositra. Tu znajdziemy drewniane rzeźby wykonywane przez członków plemienia Zafimaniry. Przejazd do hotelu. Nocleg w ARTISANT HOTEL .

Dzień 9.  AMBOSITRA - ANTOETRA - IFASINA - ANTOETRA

Wcześnie rano, po śniadaniu przejazd do Antoetra. Kraj Zafimaniry to region usytuowany na wysokości ponad 1500 m n.p.m. Domy budowane są tu z drewna za pomocą złącz ciesielskich poprzecznych. Mieszkańcy słyną z rzeżb drewnianych, które można podziwiać na drzwiach i oknach większości domostw. Ich rękodzieło zostało zaliczone do dorobku materialnego ludzkości UNESCO w 2016 roku. Ta wizyta to wspaniała okazja do nawiązania kontaktu z lokalną społecznością i przyjrzenia się ich codziennemu życiu z bliska. Następnie kontynuujemy do Antoetra, gdzie udamy się na trekking, by samodzielnie odkryć wioskę Zafimaniry. Dwie godziny wspaniałego spaceru poprzez las eukaliptusów, mimoz i wysadzanych granitem ścieżek, by dotrzeć do Ifasina. Zwiedzanie wioski i oglądanie drewnianych rzeźb. 

Nocleg w SOUS LE SOLEIL DE MADA.

Dzień 10.  ANTOETRA - AMBOSITRA - RANOMAFANA

Śniadanie w hotelu, poranny przejazd do Ranomafana. Droga prowadzi przez las Ranomafana, bogaty w ogromne połacie eukaliptusów. Nocna wyprawa do lasu. Nocleg i śniadanie w hotelu LE GRENAT. 

Dzień 11.  RANOMAFANA - MANAKARA

Wizyta w Parku Narodowym Ranomafana, usytuowanym w górzystym regionie. Wilgotne lasy z mnóstwem wilczomleczy, epifitów, palm i orchidei. Mamy tu także bardzo bogatą faunę; Hapalemur Aureus został niedawno odkryty na terenie rezerwatu. Wielka różnorodność ptactwa, większość z nich endemiczna dla Madagaskaru. Potem przejazd do Manakara. Nocleg i śniadanie w LA VANILLE HOTEL.

Dzień 12. MANAKARA 

Śniadanie w hotelu. Wyprawa canoe do kanału Pagalanes przez las Ravinala. Rośnie tu wiele towarów eksportowych Madagaskaru, w tym goździki, liczi i pieprz. Lunch w formie pikniku. Nocleg i śniadanie w LA VANILLE HOTEL.

Dzień 13. MANAKARA - FIANARANTSOA 

Po śniadaniu, przejazd do Fianarantsoa. Noc w Fianarantsoa (“tu, gdzie uczymy się najlepiej”). Nocleg w Hotelu ZOMATEL .

Dzień 14.  FIANARANATSOA - AMBALAVAO - RANOHIRA

Śniadanie w hotelu, przejazd do Ranohira. Po drodze wizyta w wytwórni papieru ryżowego Antalmoro w Ambalavao i parku Ny Anja. Tu znajduje się wiele okazów lemura catta, z którym bardzo łatwo się zaprzyjaźnić, a także kilka gatunków typowych dla Madagaskaru drzew. Przejazd przez Porte de Sud, gdzie zaczyna się nasza wspaniała przeprawa przez południe wyspy, pełna niekończących się dziwnych kształtów i ogromnych sawann. Podróżnik odkrywa tu nagle nowy świat, z nieoczekiwanymi krajobrazami. Wielkie grupy zebu (domowego garbatego bydła) mijane po drodze. Przyjazd do Ranohira późnym popołudniem. Nocleg i śniadanie w hotelu SATRANA LODGE

Dzień 15.  RANOHIRA 

Po śniadaniu całodniowa wizyta w Isalo Park, z księżycowym krajobrazem, pełnym piaskowców z ery jurajskiej. Ten Park to najczęściej odwiedzane miejsce na Madagaskarze. Zawdzięcza to nie tylko swemu naturalnemu bogactwu, ale także faktowi, że miejsce to jest kopalnią historii na temat Madagaskaru. Park Narodowy Isalo cechuje ogromna bioróżnorodność. Ptaki, gady, płazy, lemury, aloes, wilczomlecz, Pachypodium… Natura była wyjątkowo łaskawa w tym rejonie Madagaskaru pomimo raczej suchego klimatu. Spacer do “Piscine Naturelle”, zaskakującego miejsca, które zaprasza do relaksu i kąpieli. Wizyta w “Cascade des nymphes”. Powrót do hotelu. Nocleg i śniadanie w SATRANA LODGE. 

 Dzień 16.  RANOHIRA - TULEAR - IFATY 

Śniadanie w hotelu i wyjazd do Tulear. Krajobraz kolczastego buszu zaadaptowanego do długich okresów suszy, charakterystycznych dla południa Madagaskaru. Po drodze zobaczymy typowe grobowce Mahafaly i Antandroy. Wyjątkowe : nagrobki rzeźbione w drewnie z geometrzycznymi wzorami przedstawiającymi sceny z codziennego życia. Pustynna wegetacja z dużą liczbą sukulentów, wilczomleczy etc. Wizyta w arboretum Antsokay. 

Przejazd do Ifaty. Nocleg i śniadanie w hotelu LAMIRA DE MADIO RANO (MARINA Bung) 

 Dzień 17.  IFATY

Poranek na rozrywki i relaks. Po południu, wizyta w lesie baobabów. To 45 hektarów terenu, na którym znajduje się mnóstwo endemicznych gatunków flory i fauny. Jest to równocześnie centrum spotkań dla naukowców. Nocleg I śniadanie w hotelu LAMIRA DE MADIO RANO (MARINA Bung) 

Dzień 18. IFATY / TULEAR / ANTANANARIVO / WARSZAWA

Przejazd na lotnisko w Tulear na lot do Antananarivo. Tam opcja wycieczki na targ z rękodziełem niedaleko lotniska. Przejazd do hotelu AUBERGE DU CHEVAL BLANC. Wieczorem powrót na lotnisko i lot do kraju. 


GRUPOWA
18 DNI
KONTRASTY MADAGASKARU
OD:

2850 EUR

+ koszty przelotów wewnętrznych
INDYWIDUALNA
KONTRASTY MADAGASKARU
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
KONTRASTY MADAGASKARU
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

GRUZJA - TUSZETIA, MISTYCZNA KRAINA GRUZJI


10 dni ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

KAUKAZ, TRZY KRAJE

11 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

MAROKO

8 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PAKISTAN - KARAKORUM HIGHWAY

18 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ