GWINEA RÓWNIKOWA I WYSPY ŚW. TOMASZA I KSIĄŻĘCA

WYSPY NIEZNANE
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Przelot Warszawa - Malabo

Spotykamy się na lotnisku Okęcie 2h przed wylotem. Sprawdzamy, czy wszyscy mają odpowiednie dokumenty (paszporty, wizy etc.), spotykamy się z tour liderem i wylatujemy przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych do Malabo. Przylot na lotnisko w Malabo i transfer do hotelu.  

DZIEŃ 2. Malabo – Rebola – Malabo 

Zwiedzanie rozpoczniemy rano od „starego Malabo”, po którym oprowadzi nas przewodnik. Po południu zrobimy małą wycieczkę do „nowego Malabo”, a także na małą wyspę Horacio, niedaleko Sipopo. Po obiedzie przejedziemy się do fabryki kakaowca Sampaki, jedynej która wciąż prowadzi działalność. Zwiedzimy również wioseczkę Rebola, z której rozciągają się przepiękne widoki na stolicę oraz gdzie panuje dawna, kolonialna atmosfera. 

DZIEŃ 3. Malabo – Moka

Z samego rana przejedziemy do Moki, dawnego królestwa lokalnego plemienia Bubi. Udamy się na trekking nad jezioro Biao (ok. 4h). Zjemy obiad w Moce i odwiedzimy Moka Wildlife Center, które jest centrum naukowym, zajmującym się badaniem dzikiego życia na tych terenach. 

DZIEŃ 4. Moka – Luba – Batete – Luba 


Dzisiaj czeka nas trekking pod wodospady Iladyi (ok. 3h). Po obiedzie w Lubie udamy się na zwiedzanie miasta i jego okolic. Odwiedzimy m.in. drewniany, kolonialny kościół w Batete.

DZIEŃ 5. Luba – Ureka 

Wczesnym rankiem udamy się na zakupy spożywcze na dalszą drogę. W ramach obiadu zatrzymamy się na piknik w Urece, najdzikszym i najpiękniejszym miejscu na wyspie Bioko. Udamy się na plażę i spróbujemy zobaczyć nocą żółwie morskie. Kolacja i nocleg w namiotach na kempingu (tylko od listopada do marca w czasie pory suchej).

DZIEŃ 6. Ureka – Malabo


Udamy się na plażę Moaba niedaleko Ureki (3h trekkingu), która zachwyca spokojną atmosferą. Później zwiedzimy plażę Arena Blanca (białego piasku) tuż obok Malabo.

DZIEŃ 7. Malabo - Pico Basile - Malabo


Z samego rana przejedziemy pod najwyższy szczyt kraju (Pico Basile), na który będziemy się wspinać. Jest najwyższym szczytem kraju, a równocześnie wulkanem. Bez obaw, ostatnia erupcja miała miejsce prawie sto lat temu! Wolne popołudnie.

DZIEŃ 8. Malabo - São Tomé (półgodzinny przelot)

Transfer na lotnisko w Malabo (8:00) i przelot na Wyspy św. Tomasza i Książęcą. Po przylocie do São Tomé przejedziemy do hotelu i zakwaterujemy się. Później udamy się na zwiedzanie centrum, czyli starego miasta, gdzie będziemy podziwiać tętniące życiem uliczki, wspaniałą architekturę, targi oraz ciekawe muzeum, w którym przewodnik przybliży nam, jak wyglądało życie na plantacjach, a także historię São Tomé sprzed uzyskania niepodległości. Nocleg w samym centrum dzielnicy kolonialnej.


DZIEŃ 9. São Tomé - São João dos Angolares


Dzisiaj czeka nas przejazd na dzikie południe São Tomé. Ta całodzienna wyprawa zabierze nas do serca dzielnicy Caue, najbardziej wysuniętej na południe części wyspy, gdzie kończą się drogi, a zaczyna przygoda. Nocleg w Roçy, w kolonialnym gospodarstwie.


DZIEŃ 10. São João dos Angolares

Dzisiaj czas przeznaczymy na całodzienne zwiedzanie São João dos Angolares. Spotkamy się z mieszkańcami i będziemy podziwiać okoliczną przyrodę. Spróbujemy też dań tradycyjnej kuchni kreolskiej. Nocleg w Roçy, w kolonialnym gospodarstwie.

DZIEŃ 11. São João dos Angolares – São Tomé


Rano przejedziemy z powrotem do stolicy, São Tomé. W drodze zrobimy postój, będzie możliwość popływania na otoczonych palmami plażach wschodniego wybrzeża.

DZIEŃ 12. São Tomé - Warszawa


Po śniadaniu transfer na lotnisko na lot powrotny.

DZIEŃ 13. Powrót do Warszawy


GRUPOWA
13 DNI
GWINEA RÓWNIKOWA I WYSPY ŚW. TOMASZA I KSIĄŻĘCA
OD:

3650 EUR

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
GWINEA RÓWNIKOWA I WYSPY ŚW. TOMASZA I KSIĄŻĘCA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
GWINEA RÓWNIKOWA I WYSPY ŚW. TOMASZA I KSIĄŻĘCA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

AMAZONIA I ŁOWCY GŁÓW

22 DNI UNIQUE
ZOBACZ WIĘCEJ

COSTA RICA BIRD WATCHING

15 DNI UNIQUE
ZOBACZ WIĘCEJ

ANGOLA, POWRÓT DO NATURY

13 DNI UNIQUE
ZOBACZ WIĘCEJ

PERU, SZLAKIEM AMAZOŃSKICH PLEMION

12 + 4 DNI (opcja) UNIQUE
ZOBACZ WIĘCEJ