GWINEA RÓWNIKOWA I WYSPY ŚW. TOMASZA I KSIĄŻĘCA

WYSPY NIEZNANE
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

CENA: 3650 EUR + koszt biletu lotniczego

I rata: 2000 PLN ( ok.460 EUR) płatne przy zapisie na wyprawę, po średnim kursie NBP, na dzień wpłaty, rozliczane po kursie ING Bank na dzień wpływu na konto

II rata: koszt biletu lotniczego płatny przy zapisie na wyprawę do rozliczenia po zakupie biletu ok. 5000 PLN

III rata: ok. 3190 EUR, po rozliczeniu zaliczki, płatne przy zapisie na wyprawę, po średnim kursie NBP, na dzień wpłaty, rozliczane po kursie ING Bank na dzień wpływu na konto do 35 dni przed wyprawą

CENA OBEJMUJE

 • noclegi ze śniadaniem
 • angielskojęzycznego przewodnika oraz lokalnych przewodników
 • 1,5 l wody na osobę dziennie
 • wycieczki ujęte w programie
 • FB (pełne wyżywienie) na kempingu w Urece
 • kierowcę
 • prywatny transport samochodami terenowymi
 • paliwo
 • wszelkie pozwolenia na wejścia oraz robienie zdjęć
 • krajowy lot na trasie Malabo-São Tomé

CENA NIE OBEJMUJE

 • napojów i jedzenia
 • wiz
 • przelotów międzynarodowych
 • ubezpieczenia
UWAGA
 • Plan zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, pozwoleń lokalnych władz lub innych czynników niezależnych.
 • Chociaż otrzymanie pozwolenia na wejście na Pico Basile jest więcej niż prawdopodobne, czasami może się zdarzyć inaczej.
 • Paszport musi mieć ważność przynajmniej 6 miesięcy po przekroczeniu granicy.
 • Zaleca się profilaktykę przeciw malarii. Lekarstwa można kupić również po przyjeździe.

GWINEA RÓWNIKOWA

WIZA

Obywatele polscy udający się do Gwinei Równikowej muszą mieć ważną wizę. Można ją uzyskać w Ambasadzie Gwinei Równikowej w Berlinie. Osoba starająca się o wizę winna mieć paszport z co najmniej 6-miesięcznym terminem ważności. Przy wjeździe należy zwrócić uwagę, aby miejscowa straż graniczna ostemplowała paszport.

POGODA

Gwinea Równikowa znajduje się w strefie klimatu równikowego wybitnie wilgotnego. W ciągu roku występują aż dwie porty deszczowe (II-VI oraz IX-XII). Przez cały rok jest więc wilgotno i gorąco, a średnia temperatura to jakieś 25˚C. Najlepszy moment na wyprawę to okres od listopada do marca, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na wyprawę również w innym terminie.

SZCZEPIENIA

Obowiązkowo szczepić się przeciwko żółtej febrze. Przy wjeździe do kraju prawdopodobnie zostaniemy poproszeni o okazanie Międzynarodowego Świadectwa Szczepień (International Certificate of Vaccination), w którym znajduje się informacja o dokonanym przez nas szczepieniu. Szczepienie powinno zostać wykonane na 10 dni przed przyjazdem. Ponadto zaleca się uzupełnienie podstawowego kalendarza szczepień (przeciwko tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu etc). Należy również pamiętać o często występującej na tych terenach malarii, a także o odpowiedniej profilaktyce przeciwmalarycznej. Należy zatem zabrać ze sobą leki przeciwmalaryczne, np. atovaquone/proguanil, doxycyclinum lub mefloquine (na receptę), pamiętać o sprayach na komary, a także spaniu pod moskitierą. Należy także zabezpieczać ciało przed ukąszeniem (lekkie, przewiewne ubrania, ale najlepiej z długimi rękawami). Sprawdź: szczepienia/gwinea_równikowa

ELEKTRYCZNOŚĆ

220 V, wtyczki jak w Polsce.

PIENIĄDZE

Obowiązującą walutą jest frank środkowoafrykański (CFA). Na wymianę warto zabrać euro. W większych miastach wymiana pieniędzy nie powinna stanowić problemu, podobnie ma się sprawa płatności kartą

ZASIĘG TELEFONII KOMÓRKOWEJ

Żaden z polskich operatorów nie oferuje roamingu, warto zaopatrzyć się w kartę lokalnej sieci.

CZAS

UTC +1 (taka sama godzina jak w Polsce, ale w okresie od kwietnia do października czas jest przesunięty o godzinę do tyłu).

WYSPY ŚW. TOMASZA I KSIĄŻĘCA

WIZA

Obywatele państw UE, Wspólnoty Państw Portugalskojęzycznych (CPLP), Stanów Zjednoczonych oraz Kanady, posiadający ważny dokument paszportowy, są zwolnieni z obowiązku wizowego przy wjeździe na Wyspy i pobycie nieprzekraczającym 15 dni. Powyższe dotyczy też obywateli innych państw, którzy posiadają dokument paszportowy ważny min. 3 miesiące oraz ważną wizę Schengen lub Stanów Zjednoczonych.
W pozostałych przypadkach należy mieć wizę na pobyt czasowy, pobyt stały, z prawem do pracy lub tranzytową. Można ją uzyskać w ambasadach lub konsulatach tego kraju: w Lizbonie (tel. 00351 21 846 19 17), Brukseli (tel. 00322 734 89 66), Nowym Jorku (tel. 001 212 317 05 33), Libreville (tel. 00241 721 527) i w Luandzie (tel. 00244 222 345 677). Ubiegając się o wizę pobytową powyżej 90 dni konieczne jest przedłożenie zaświadczenia zdrowotnego oraz zaświadczenia o niekaralności. 
Każdorazowo przy wjeździe na terytorium Wysp służby graniczne mogą żądać okazania biletu powrotnego, środków na utrzymanie, rezerwacji hotelu.

POGODA

Kraj ten leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego. Temperatury nie spadają poniżej 21˚C. Pora sucha przypada na okres od czerwca do końca września i poza nią możemy się spodziewać częstych opadów, jednak pora deszczowa nie stanowi wielkiej przeszkody w zwiedzaniu wysp. Średnia temperatura w ciągu roku wynosi 26˚C. 

SZCZEPIENIA

Obowiązkowo szczepić się przeciwko żółtej febrze. Przy wjeździe do kraju prawdopodobnie zostaniemy poproszeni o okazanie Międzynarodowego Świadectwa Szczepień (International Certificate of Vaccination), w którym znajduje się informacja o dokonanym przez nas szczepieniu. Szczepienie powinno zostać wykonane na 10 dni przed przyjazdem. Ponadto zaleca się uzupełnienie podstawowego kalendarza szczepień (przeciwko tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu etc). Należy również pamiętać o często występującej na tych terenach malarii, a także o odpowiedniej profilaktyce przeciwmalarycznej. Należy zatem zabrać ze sobą leki przeciwmalaryczne, np. atovaquone/proguanil, doxycyclinum lub mefloquine (na receptę), pamiętać o sprayach na komary, a także spaniu pod moskitierą. Należy także zabezpieczać ciało przed ukąszeniem (lekkie, przewiewne ubrania, ale najlepiej z długimi rękawami). Sprawdź: szczepienia/wyspy_świętego_tomasza_i_książęca

ELEKTRYCZNOŚĆ

220 V, wtyczki jak w Polsce.

PIENIĄDZE

Obowiązującą walutą jest dobra (STD). Warto mieć ze sobą euro, a także wystarczającą ilość gotówki, gdyż większość bankomatów nie akceptuje polskich kart. Podobnie ma się sprawa w kwestii płatności kartą.

ZASIĘG TELEFONII KOMÓRKOWEJ

Żaden z polskich operatorów nie oferuje roamingu, warto zaopatrzyć się w kartę lokalnej sieci.

CZAS

UTC ±0 (przesuwamy godzinę do tyłu na polskich zegarkach w okresie od listopada do marca, a dwie godziny do tyłu w okresie od kwietnia do października.

SPIS EKWIPUNKU
 • kosmetyczka, przybory do higieny osobistej
 • klapki pod prysznic, ręcznik etc.
 • strój kąpielowy
 • czapki, okrycia głowy na słońce 
 • okulary przeciwsłoneczne
 • apteczkę (tabletki na ból głowy, biegunkę, środki odkażające, plastry, leki przeciwmalaryczne)
 • spray na owady
 • buty trekkingowe
 • krem z filtrem 50 SPF 
 • sandały, najlepiej trekkingowe
 • lekka, zwiewna odzież, ale z długimi rękawkami i nogawkami


GRUPOWA
13 DNI
GWINEA RÓWNIKOWA I WYSPY ŚW. TOMASZA I KSIĄŻĘCA
OD:

3650 EUR

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
GWINEA RÓWNIKOWA I WYSPY ŚW. TOMASZA I KSIĄŻĘCA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
GWINEA RÓWNIKOWA I WYSPY ŚW. TOMASZA I KSIĄŻĘCA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

AMAZONIA I ŁOWCY GŁÓW

22 DNI UNIQUE
ZOBACZ WIĘCEJ

COSTA RICA BIRD WATCHING

15 DNI UNIQUE
ZOBACZ WIĘCEJ

ANGOLA, POWRÓT DO NATURY

13 DNI UNIQUE
ZOBACZ WIĘCEJ

PERU, SZLAKIEM AMAZOŃSKICH PLEMION

12 + 4 DNI (opcja) UNIQUE
ZOBACZ WIĘCEJ