PAPUA NOWA GWINEA, FESTIWAL MT. HAGEN 2018

.
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1/2. (9.08.2018) Spotkanie na lotnisku w Warszawie i przelot do Port Moresby
Spotykamy się na lotnisku Okęcie 2h przed wylotem. Sprawdzamy, czy wszyscy mają odpowiednie dokumenty (paszporty, wizy etc.), spotykamy się z tour liderem i wylatujemy do Port Moresby. Przelot przez jeden z portów europejskich i azjatyckich. W zależności od lotu podróż zajmie 1,5-2 dni.
DZIEŃ 3. (10.08.2018) Przylot do Moresby (L, D)

Spotkanie po przyjeździe oraz transferu do hotelu lub lodge'y. Po zakwaterowaniu udamy się na krótki objazd Port Moresby oraz jego okolic. Zobaczymy budynek Parlamentu, ogród botaniczny, centrum Port Moresby, a później wrócimy na noc do hotelu lub lodge’y. Nazwa stolicy pochodzi od nazwiska Johna Moresby’ego, który jako pierwszy Europejczyk dotarł na Papuę. Samo miasto zostało założone przez żeglarzy, którzy przybyli tu z odległych wysp Pacyfiku.
DZIEŃ 4. (11.08.2018) Wewak (B, L, D)

Rano transfer na lotnisko na przelot do Wewak. Po wylądowaniu zakwaterujemy się w hotelu, a później udamy na zwiedzanie okolic, m.in. lokalnego targu oraz plaży. Po spacerze wrócimy na noc do hotelu.
DZIEŃ 5. (12.08.2018) Pagwi - Korogu - Kanganamun (B, L, D)

Przejazd samochodami terenowymi do Pagwi (ok. 3/4h jazdy). Później przesiądziemy się na kajaki z napędem motorowym i udamy się do Korogu. Zwiedzimy wioskę, poznamy jej największe atrakcje, a także ludzi. Będziemy mieli okazję przypatrzeć się ich codziennym rytuałom. Później skierujemy się do Kanganamun. Tamtejsi ludzie przywitają nas tradycyjnym duchowym tańcem. Spotkamy się z mieszkańcami, poznając lepiej ich kulturę oraz wiejskie życie. Spróbujemy poczuć się jak prawdziwi Papuasi.
DZIEŃ 6. (13.08.2018) Kanganamun (B, L, D)

Dzisiaj będziemy podziwiać kolejny tradycyjny taniec, tradycyjny sposób wyplatania koszy, a także sztukę rzeźbienia i malarstwa. Udamy się do Haus Tambraun, ozdobiony rzeźbami, przedstawiającymi poszczególne duchy, które były tam czczone.
DZIEŃ 7. (14.08.2018) Zwiedzanie wiosek nad brzegiem rzeki i powrót do Wewak (B, L, D)

Wczesnym rankiem pożegnamy się z mieszkańcami i wrócimy do Wewak. Po drodze odwiedzimy wioski w pobliżu rzeki, a następnie będziemy kontynuować naszą trasę do Pagwi, gdzie będzie czekał na nas transport powrotny do Wewak. 
DZIEŃ 8. (15.08.2018) Mt. Hagen (B, L, D)

Wczesne śniadanie i transfer na lotnisko, z którego udamy się do Mt. Hagen przez Port Moresby. Transfer do hotelu i nocleg.
DZIEŃ 9. (16.08.2018) Mini show w Paiya (B, L, D)

Wcześnie rano przejedziemy do wioski Paiya, gdzie będziemy uczestniczyć w mini show. Przywita nas wódz wraz ze swoimi pięcioma żonami, ubranymi w tradycyjne, bogato przyozdobione stroje. Podczas występu będziemy podziwiać różne grupy taneczne. Wszyscy tancerze będą mieli stroje ozdobione piórami cudowronek, rajskich ptaków. Będziemy mieli możliwość nie tylko uczestniczyć w występie na głównej scenie, ale i obserwować przygotowania do niego: malowanie twarzy, doczepianie ozdobnych piór, przystrajanie się. Występ zacznie się od ceremonii zalotów, a później będziemy obserwować tradycyjne walki przy użyciu łuków i strzał, tradycyjną wymianę świń, pieniędzy oraz innych dóbr przed zawarciem małżeństwa. Na gorących kamieniach zostaną przygotowane tradycyjne potrawy. Będziemy mieli okazję spróbować tej lokalnej kuchni. Występy w Paiya są niezwykle interesujące, gdyż odbywają się na terenie, gdzie osady naturalnie wtapiają się w otoczenie, a przyjaźni mieszkańcy chętnie opowiadają o swojej kulturze. 
DZIEŃ 10. (17.08.2018) Festiwal Mt. Hagen (B, L, D)

Wczesna pobudka i przejazd na festiwal kulturowy w Mt. Hagen. Jest to wielki festiwal, który gromadzi ponad 80 grup etnicznych z wyżyn oraz wybrzeża. Podróż rozpoczniemy bardzo wcześnie, żeby zdążyć na wszystkie występy i pokazy tańca. Cały festiwal trwa dwa dni. Będzie można wejść pod główną scenę, ale konieczne będzie okazanie odpowiedniej plakietki turysty. Będziemy mogli wmieszać się w tłum artystów, zrobić im zdjęcia, a nawet porozmawiać o ich kulturze. Po południu czas na zasłużony odpoczynek i relaks.
DZIEŃ 11. (18.08.2018) Festiwal Mt. Hagen, dzień drugi (B, L, D)

Przejazd do Mt. Hagen, gdzie będziemy uczestniczyć w drugim dniu festiwalu. Po południu powrót do lodge’y trasą oferującą piękne widoki na okoliczne wioski i pola uprawne.
DZIEŃ 12. (19.08.2018) Obserwacja ptaków (B, L, D)

Przejazd do Tondon, gdzie będziemy obserwować ptaki, gatunki typowe dla Papui Nowej Gwinei. Odwiedzimy miejsca, w których być może uda nam się wypatrzeć rajskie ptaki, czyli cudowronkę krasnopiórą, cudowronkę mniejszą lub inne przepiękne gatunki. Ponieważ gniazdują w różnych miejscach, może nie udać nam się odnaleźć wszystkich. Popołudniowy odpoczynek.
DZIEŃ 13. (20.08.2018) Obserwacja ptaków lub wspinaczka na Mt. Hagen (B, L, D)

Dzisiejszy dzień przeznaczymy na dalszą obserwację ptaków lub piesze wycieczki. Wędrówka-wspinaczka na Mt. Hagen jest niezwykle interesująca. Jest to szczyt o wysokości 3800 m n.p.m. Wspinaczkę rozpoczniemy z naszej lodge’y. Powinniśmy przeznaczyć jakieś 4h na wejście oraz 3h na zejście przez las deszczowy. Ze szczytu rozciąga się przepiękny widok. Wspinaczkę uzależnimy od naszej ochoty i możliwości fizycznych, jest ona opcjonalna. W trakcie wyprawy możemy liczyć na usługi lokalnego przewodnika.
DZIEŃ 14. (21.08.2018) Tari (B, L, D)

Transfer małym samolotem papuaskich linii lotniczych MAF do wioski Tari. Spotkamy się z lokalnym przewodnikiem, a później zakwaterujemy się w pensjonacie.
DZIEŃ 15. (22.08.2018) Zwiedzanie Tari (B, L, D)

Cały dzień przeznaczony na zwiedzanie Tari i poznanie kultury oraz typowych ceremonii lokalnych mieszkańców, pochodzących z plemienia Huli. Są to rdzenni mieszkańcy Papui i stanowią równocześnie najliczniejszą grupę kulturową w kraju. Posługują się głównie językiem tok-pisin z grupy języków kreolskich. Będziemy mieli okazję podziwiać ich wspaniałe, skąpe stroje, stworzone przy pomocy naturalnie dostępnych materiałów, jak np. długie trawy. Po południu wrócimy do pensjonatu, gdzie odpoczniemy.
DZIEŃ 16. (23.08.2018) Powrót do Port Moresby (B, L, D)

Transfer na lotnisko i przelot do Port Moresby. Zakwaterowanie w hotelu lub lodge’y i krótkie zwiedzanie. 
DZIEŃ 17/18. (24.08.2018) Lot powrotny do Warszawy (B)

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Port Moresby na międzynarodowy lot powrotny do Warszawy.

GRUPOWA
16 DNI
PAPUA NOWA GWINEA, FESTIWAL MT. HAGEN 2018
OD:

7500 USD

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
PAPUA NOWA GWINEA, FESTIWAL MT. HAGEN 2018
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
PAPUA NOWA GWINEA, FESTIWAL MT. HAGEN 2018
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

KILIMANJARO I SAFARI W PARKU SERENGETI

15 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

KILIMAJARO + SAFARI - BUDŻET

13 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

MADAGASKAR

20 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA

21 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ