KERALA

INDIE POŁUDNIOWE
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

Dzień 01. przylot do COCHIN

Witamy w Indiach- kraju, gdzie gościnność jest stylem życia, kultura zanurzona głęboko w tradycjach, miejscu, gdzie historia ożywa w muzyce i tańcu. Transfer z lotniska do hotelu i nocleg. 

Dzień 02. COCHIN

Poranna wycieczka po mieście, zwiedzanie kościoła St. Francis (oryginalnie nazwanego Santo Antonio. To pierwszy kościół wybudowany w nowym, zeuropeizowanym stylu. Pierwotny, drewniany budynek z 1510 roku został zastąpiony obecnym w roku 1546. Vasco da Gama zmarł właśnie tutaj w 1524 roku i został pochowany w tym kościele, a piętnaście lat później jego zwłoki przeniesiono do Portugalii). Kościół może się pochwalić imponującą fasadą. W środku prezbiterium odzielone jest od nawy głównej gładkim łukiem. Użycie takiego rozwiązania stanowi kontrast do tradycyjnych, indyjskich, przeplatających się płyt czy gzymsów, podobnie jak w kościele Trinity w Bangalore. Kościół od początku katolicki, został przejęty przez holenderskich reformatów w 1663 roku. Pałac Mattancherry albo „Holenderski Pałac“ jest usytuowany przy Palace Road, Mattancherry, 10 km od miasta Ernakulam, Kochi w Kerali. Wybudowany przez Portugalczyków i ofiarowny w darze radży Kochi Veera Kerala Varma (1537-65) w 1555 roku. Po 1663 przyjął imię Pałacu Holenderskiego, kiedy właśnie holendrzy przeprowadzili w nim szereg renowacji i ulepszeń, w tym niesamowite chińskie Sieci Rybackie. Zobaczymy także żydowską dzielnicę z synagogą powstałą w 1568 roku, z ręcznie malowaną, pokrytą motywami krzewu wierzby podłogą, której kawałki zostały przywiezione z Kantonu w połowie XVIII wieku przez rabbiego, prowadzącego tam biznesy handlowe. Nocleg w hotelu. 

Dzień 03. COCHIN – MUNNAR (126km / 2 1⁄2 h)

Śniadanie w hotelu. Po nim przejażdżka do Munnar. Następnie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorem czas wolny i nocleg w hotelu. 

MUNNAR

Zamglone góry i zielone doliny sprawiają, że Munnar jest wymarzonym celem dla turystów. Ta jedna z najbardziej górzystych lokalizacji w Kerali, znana jest ze swoich rozłożystych, zazielenionych równin, znad których wyłaniają się tajemnicze wzgórza. Pełno tu plantacji kawy, herbaty i pomarańczy, które wyraźnie odznaczają się w lokalnym krajobrazie. 

Dzień 04. MUNNAR

Śniadanie w hotelu. Po nim wizyta w Parku Narodowym Eravikulam, muzeum herbaty i wyprawa nad jezioro Mattupetty. Później powrót do hotelu. Wieczór przeznaczony na własne rozrywki. Nocleg w hotelu. 

Dzień 05. MUNNAR – THEKKADY (150km/ 3h)

Rano, po śniadaniu, przejazd do Periyar. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu rejs łodzią w Parku Narodowym Periyar -Thekkady- samo brzmienie tego słowa, przywołuje na myśl wizerunki słoni, niekończących się łańcuchów górskich i pachnących przyprawami plantacji. Tutaj, w świeżym, czystym powietrzu Zachodnich Ghatów możesz cieszyć się pełnym relaksem. W lesie Periyar znajduje się jeden z najznamienitszych rezerwatów przyrody w Indiach, a cały krajobraz zdominowany jest przez malownicze plantacje i wzgórza, zachęcające do trekingu i spacerów. Wśród zamieszkujacej te tereny zwierzyny warto zwrócić uwagę na tygrysy, dostojne, azjatyckie dzikie słonie i langury Nilgiri z czarnym ciałem i białymi twarzami. Występują tu także dzikie psy, dziki, bizony, niedźwiedzie i leopardy. Pełno tu też ciekawych gatunków ptactwa: czaple, wężówki, zimorodki i szare dzioborożce Malabar. Przepływ łodzią przez te tereny to nieomal duchowe doświadczenie. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg. 

Dzień 06. THEKKADY

Śniadanie w hotelu, a po nim przejażdżka słoniem i wizyta na plantacji przypraw. Wieczorem czas wolny. Nocleg w hotelu. 

Dzień 07. PERIYAR – ALLEPPEY (140km / 3 1⁄2h)

Po śniadaniu przejazd do Alleppey- miasta w regionie Alappuzha, pełnego malowniczych kanałów, rozlewisk, plaż i lagun...Kuttanad – „miska ryżu Kerali“ z niekończącymi się polami ryżowymi, małymi strumykami i kanałami z rozległymi, zielonymi palmami kokosowymi, była dobrze znana nawet we wczesnym okresie ery Sangam. Historia potwierdza, że Alappuzha nawiązywała kontakty handlowe ze starożytną Grecją i Rzymem już w czasach prehistorycznych i średniowiecznych.

Po przyjeździe wsiądziemy na łodzie i wyruszymy na wieczorny rejs po Alleppey. Sieć kanałów pokrywających miasto Alleppey przyczyniła się do nadania mu nazwy Wenecji Wschodu. Małe, wioskowe łódki są tutejszymi, nawodnymi taksówkami. Ciekawie jest oglądać je, gdy przewożą rowery, kozy, kobiety z koszami pełnymi ryb, dzieci szkolne, guwernantki w bieli i złotych kolczykach, chrześcijańskich księży i bosonogich, wiosłujących równocześnie. Nie należy przegapić przejażdżki do Kuttanad przez błyszczące, zielone pola ryżowe, gdzie częste są spektakularne odloty grup kaczek. Można także podglądać tkaczy używających włókien kokosowych do produkcji lin, dywanów i mat. Nocleg w chatkach. 

Dzień 08. ALLEPPEY – KOVALAM (220km / 4 1⁄2h)

Po śniadaniu przejazd do Kovalam. Dzień na rozrywki. Nocleg w hotelu. 

Dzień 09. KOVALAM

Dzień na własne rozrywki. Nocleg w hotelu. 

Dzień 10. KOVALAM

Dzień na własne rozrywki. Nocleg w hotelu. 

Dzień 11. KOVALAM – COCHIN (215km / 4 1⁄2h)

Rano, po śniadaniu przejazd do Cochin. Zakwaterowanie w hotelu. Później, po południu, wybierzemy się na performens, mocno zrytualizowanego tańca Khatakali, tańca, który opowiada historie z antycznych eposów Hindu- Ramajany i Mahabharaty. Przed przedstawienem zobaczymy nakładanie make-upów przez tancerzy, opartego na tradycyjnych, ajurwedyjskich recepturach. Nocleg w hotelu.  

Dzień 12. COCHIN (Wylot)

Transfer na lotnisko i wylot do Polski


GRUPOWA
12 DNI
KERALA
OD:

1790 EUR

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
KERALA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
KERALA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

JORDANIA

8 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

JORDANIA

8 dni CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

RADŻASTAN

18 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

GHANA - TOGO - BENIN

15 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ