TURKMENISTAN

ZAGADKOWY I NIEZNANY ŚWIAT
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

WARSZAWA - ASZCHABAD - NOHUR - BALKANABAT - GÖZLI ATA - TURKMENBASZA - WROTA PIEKIEŁ W DARWAZ - MARY - MERV - ASZCHABAD - WARSZAWA

Turkmenistan to bardzo nietypowy kierunek turystyczny. Państwo leży w Azji Środkowej, pomiędzy Morzem Kaspijskim a Amu-darią. Wjazd do niego wymaga dopełnienia wielu formalności i prawdopodobnie również dlatego jest tak rzadko odwiedzany przez zagranicznych turystów. Wielka szkoda, bo Turkmenistan zachwyca z wielu powodów. W trakcie wyprawy będziemy mieli okazję zwiedzić stolicę, czyli Aszchabad. Jest określana jako „miasto marmuru” lub „białe miasto”, gdyż znajduje się tu ponad 500 budynków wybudowanych z marmuru, co zagwarantowało miastu miejsce w Księdze Rekordów Guinessa. Nie jest to jedyna atrakcja Turkmenistanu, który słynie również z tzw. „Wrót Piekieł”, czyli ziejącej ogniem otchłani, pozostałości po zawaleniu się platformy wiertniczej. Od ponad 40 lat w kraterze, będącym skupiskiem łatwopalnych gazów, nieprzerwanie płonie ogień. Turkmenistan to również prawdziwy tygiel kulturowy, gdzie przecinają się wpływy wielu tradycji. Będziemy zwiedzać pustynię, pływać w jeziorach, podziwiać starożytne ruiny i odwiedzać lokalne wioski. Przez chwilę poczujemy się również jak kupcy na Szlaku Jedwabnym, gdyż to właśnie tędy prowadziła jedna z tras. Wyprawa do Turkmenistanu to unikalne i niezapomniane przeżycie!

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: ACTIVE

Aktywne spędzanie czasu wzbogaca każdą podróż, dlatego gdy wybierzesz nasze programy active bądź pewny że wniosą one nową energię i pozwolą z innej perspektywy spojrzeć na siebie. Wszystko będzie działo się szybciej, intensywniej i z dużym zaangażowaniem Twoich mięśni, W programach znajdziesz wyzwania związane ze wspinaczką górską, raftingiem, nurkowaniem. Im więcej rzeczy spróbujesz tym bardziej pełniejsze i interesujące będzie Twoje życie.

POZIOM TRUDNOŚCI: Łatwy


POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 21


GRUPOWA
12 DNI
TURKMENISTAN
OD:

2350 EUR

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
TURKMENISTAN
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
TURKMENISTAN
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

REZERWACJE

DATA

początek-koniec

ILOŚĆ DNI MIEJSCA

(dostępność)

WYPRAWA GRUPOWA

(cena za osobę)

2022-01-11 - 2022-01-23 12 DNI DOSTĘPNE 2650 EUR + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2022-09-11 - 2022-09-22 12 DNI DOSTĘPNE 2350 EUR + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ

UGANDA

18 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

SUDAN-NUBIA

16 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PEJZAŻE BIRMY

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA TREKKING

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ