SRI LANKA I MALEDIWY

RAJ NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1: Warszawa - Colombo 

Spotykamy się na warszawskim lotnisku Okęcie 2 godziny przed odlotem i ruszamy przez jedno z bliskowschodnich lotnisk do Colombo

DZIEŃ 2: Colombo

Po przylocie na lotnisko Bandaranayke, witamy się ciepło z naszym lokalnym opiekunem ruszamy do hotelu. Zakwaterowanie i relaks. W zależności od godziny przylotu obiad lub kolacja.

DZIEŃ 2: Negombo-Pinnnawela-Sigiriya 

Po wczesnym śniadaniu ruszamy do Sigiriya. Po drodze odwiedzimy sierociniec dla słoni - Pinawela, który  został utworzony w 1975 roku dla siedmiu słoni-sierot. Dziś, niektóre z nich doczekały widoku własnych wnuków, urodzonych w tym samym miejscu. Początkowo celem istnienia tego sierocińca była głównie opieka nad sierotami z czasem jednak rozwinęło się tu także prężne centrum edukacyjne wspierane przez  lokalnych i zagranicznych ekspertów.  W Sigiriya jesteśmy wczesnym popołudniem.  Wieczorem czeka nas wspinaczka na fortecę Sigiriya Rock, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Sama Sigiriya jest usytuowana w centralnej prowincji Sri Lanki, niedaleko Dambulla. Znajduje się tu kompleks forteczny z ruinami pałacu, teren został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To niewątpliwie jedna z najbardziej popularnych atrakcji Sri Lanki. Zobaczymy tu niezwykłe freski i tzw. lustrzaną ścianę. Z każdym krokiem będziemy odkrywać kolejne małe cuda i atrakcje, a  sam szczyt to cud sam w sobie, zatopiony w pięknym otoczeniu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: Sigiriya-Habarana-Sigiriya-Minneriya-Minneriya-Sigiriya 

Dziś jedziemy do Habarana gdzie czeka nas przejażdżka zaprzężoną w woły bryczką, kołyszącą się z boku na bok, na niewybrukowanej drodze. Później pójdziemy na spacer wzdłuż strumieni wijącymi się w dżungli, w której nisko zwisające gałęzie drzew tworzą naturalne bariery. Nieco rześkiego powietrza zaczerpniemy podczas rejsu po jeziorze w „oruwa“ - tradycyjnym środkiem wodnej lokomocji,  spędzimy czas z farmerami, towarzysząc im przy zbieraniu plonów i próbując autentycznych, przygotowywanych na miejscu posiłków ze świeżych składników pochodzących z ich upraw. Niepowtarzalna okazja do obserwacji  przyrody i zanurzenia się w codziennym życiu osady Hiriwaduna których społeczność współgra z naturą, a pozyskanie żywności opiera się na tradycyjnym  rolnictwie. Zwiedzimy dom na drzewie, gdzie sypiają farmerzy, obserwujący  i strzegący własnych plonów. Po południu ruszamy na safari w Parku Narodowym Minneriya. Park położony jest w północnej części, centralnej prowincji Sri Lanki. W czasie pory suchej, to właśnie tutaj słonie schodzą się na wypas. Prócz nich znajdziemy tu także leopardy i niedźwiedzie Sloth, które znajdują się pod ścisłą ochroną. To sanktuarium przyrody, którego sercem jest zbiornik wodny Minneriya, wybudowany przez króla Mahasena już w III w n.e. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: Sigiriya-Dambulla-Kandy 

Jedziemy do Kandy. Po drodze zatrzymamy się z wizytą w zakonie Dambulla i ogrodzie tysiąca przypraw w Matale. Droga jest nieco długa ale krajobrazy wynagrodzą nam wszystko. Późnym po południem zwiedzamy czarujące Kandy otoczone wzgórzami, dolinami, rzekami, jeziorami i wodospadami. To kulturalne serce wyspy docenione przez UNESCO. Słynny ząb Buddy złożony w relikwiarzu w Dalada Maligawa przyciąga wielu wiernych. Znajdziemy tu także Królewskie Ogrody Botaniczne, z ponad 4 tysiącami gatunków roślin. Prócz tego,  odwiedzimy centrum sztuki i rzemiosła i ważne buddyjskie zakony Malwatta i Asgiriya. Można tu zakupić świetne pamiątki i poczuć ducha zamierzchłych czasów. Wieczorem czeka nas udział w kulturowym show. Obiad i nocleg.

DZIEN 5: Kandy-Nuwara Eliya 

Dziś niespodzianka, pojedziemy pociągiem piękną malowniczą trasą wijącą się przez plantacje herbaty do Nuwara Eliya. To miasto na wzgórzu, w centralnej prowincji Sri Lanki, jest uznawane, za jeden z najważniejszych regionów uprawy herbaty, a zarazem najchłodniejszy obszar na Sri Lance. Wiele budynków zachowało tutaj nadal kolonialny wygląd. Właściciele prywatnych rezydencji pielęgnują tradycję utrzymania ogrodów w angielskim stylu. Miasteczko uaktywnia się szczególnie w okresie kwietniowym, kiedy odbywa się tu wiele wydarzeń związanych z tamilskim nowym rokiem odbywają się wtedy wyścigi konne i motorowe. W innych miesiącach jest niezwykle spokojnym miejscem. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: Nuwara Eliya-Kitulgala-Colombo 

Wracamy już do Colombo, po drodze zatrzymamy się w Kithulgala, a wieczorem zwiedzimy miasto, które podobnie jak inne stolice państw rozwijających się, bardzo szybko zmienia swe oblicze. Prawie każdej nocy, na tle nieba pojawiają się nowe drapacze chmur. Jednakże, w niektórych częściach Colombo nadal wyczuwa się dawną, kolonialną atmosferę miasta. Zobaczymy stuletnią wieżę zegarową, bazar Pettah, zakony buddyjskie i hinduistyczne i dla kontarstu międzynarodowe centrum konferencyjne poświęcone Bandaranaikemu-prezent ofiarowany Sri Lance przez obywateli Republiki Chin. Kolacja i wspólne wspomnienia najlepszych chwil na Sri lance, wymiana zdjęć. Nocleg.

DZIEŃ 7: Colombo-lotnisko- Malediwy

Po śniadaniu ruszamy na lotnisko i lecimy na Malediwy!

DZIEŃ 7-12: Malediwy

To są dni relaksu, których nigdy nie zapomnisz, otoczeni błękitem, i zanurzeni w słońcu ładujemy akumulatory na najbliższe miesiące! 

DZIEŃ 13: Malediwy- Warszawa

Śniadanie w hotelu i transfer na lotnisko na lot powrotny do kraju.  

GRUPOWA
13 DNI
SRI LANKA I MALEDIWY
OD:

2560 EUR

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
SRI LANKA I MALEDIWY
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
SRI LANKA I MALEDIWY
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

SUDAN-NUBIA

16 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PEJZAŻE BIRMY

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA TREKKING

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

BRAZYLIA

18 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ