PERU - WYPRAWA DO AMAZONII I ŚWIĘTE MIASTO INKÓW

WYPRAWA DO AMAZONII
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

WARSZAWA-LIMA-IQUITOS-LIMA-AREQUIPA-PUN-CUZCO-AGUAS CALIENTES - MACCHU PICCHU

Peru znajduje się w zachodniej części Ameryki Południowej i jest drugim po Argentynie największym krajem tego kontynentu. Podczas naszej wyprawy zwiedzimy prawie całe Peru - od najdalszej północy po południe. Najpierw spędzimy czas w kolorowej postkolonialnej Limie, aby następnie udać się na wyprawę do Amazonii. Będziemy tam podziwiać amazońską przyrodę, wybierzemy się do motylarni i przyjrzymy się żyjącym w dżungli zwierzętom. Zobaczymy ogromny targ w mieście Iquitos, pełen tajemniczych indiańskich rekwizytów, znajdujący się w "dzielnicy slumsów" - W Iquitos zobaczymy też urokliwą starówkę z domem Eiffla. Pojedziemy także na spływ Amazonką i spotkamy się z piraniami i kajmanami.

Zwiedzając Peru, warto zajrzeć też na lokalne targi i spróbować przysmaków, jak chociażby chicha morrada, czyli napój z...czarnej kukurydzy. Dla tych, którzy wolą gazowane napoje – inca cola, a ci, którzy preferują napoje procentowe – koniecznie powinni spróbować pisco. W miejsach, położonych na dużych wysokościach, jak chociażby Cuzco, koniecznością jest mate de coca – herbatka z liści koki, bardzo pomocna w chorobie wysokościowej. Jeśli chodzi o przysmaki, nie może Was ominąć tradycyjne peruwiańskie ceviche – czyli surowa ryba, podawana z sokiem z limonki, z dodatkiem papryczki chilli, kukurydzy i cebulki.

Zwiedzając Peru, będziecie mieli okazję doświadczyć ogromnej ilości wrażeń : posłuchać mnogości indiańskich dialektów, zgubić się na wielobarwnych targach pełnych lokalnych owoców i warzyw, ale także podziwiać niezwykłą indiańską rękodzielniczą sztukę. W tym niesamowitym kraju można zarówno ogrzać się w ciepłym oceanie, ale również podziwiać majestat Andów i oczywiście zobaczyć dumę Inków : Macchu Picchu. Podróż do Peru jest również okazją do zaobserwowania niezwykle ciekawych lokalnych społeczności, od lat żyjących w zgodzie z naturą.

UWAGA – jeśli zdecydujemy się na wizytę w dżungli, musimy uprzednio zaszczepić się na żółtą febrę. Takich szczepień możemy dokonać w Polsce, albo na miejscu – ale dobrze jest być zaszczepionym ok. tygodnia przed wizytą.

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: ADVENTURE

Wyprawy opatrzone tym znaczkiem, to prawdziwa przygoda. Przeżyjesz w nich zaskakujące sytuacje z którymi się zmierzysz. Poznasz niezwykłe zagubione kultury i szlaki. Zmierzysz się ze sobą uczestnicząc w tajemniczych rytuałach i kiedy będziesz musiał sam przetrwać w amazońskiej dżungli. Czy to nie jest fascynujące? Podczas tych podróży czas będzie liczył się inaczej, a przyjaźnie które nawiążesz ze współtowarzyszmi drogi zostaną z Tobą na długie lata. Adventure – to esencja przeżyć i doświadczeń, które niejednokrotnie sam będziesz kreował.

POZIOM TRUDNOŚCI: Łatwy

Wycieczka nie jest wyczerpująca fizycznie, nie będziemy robić trudnych wypraw trekkingowych. Większość wyprawy nastawiona jest na spacery, spływ Amazonką, powolne zwiedzanie i obserwowanie. Jedyny dłuższy trekking to ok. 3 godzinne wejście na Macchu Picchu.

POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 12

Atrakcje nie są wymagające fizycznie, więc wyprawa nada się również dla rodzin z nieco starszymi dziećmi.

GRUPOWA
15 dni
PERU - WYPRAWA DO AMAZONII I ŚWIĘTE MIASTO INKÓW
OD:

3199 USD

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
PERU - WYPRAWA DO AMAZONII I ŚWIĘTE MIASTO INKÓW
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
PERU - WYPRAWA DO AMAZONII I ŚWIĘTE MIASTO INKÓW
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

REZERWACJE

DATA

początek-koniec

ILOŚĆ DNI MIEJSCA

(dostępność)

WYPRAWA GRUPOWA

(cena za osobę)

2022-01-11 - 2022-01-25 15 DNI DOSTĘPNE 3899 + KOSZT PRZELOTU DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2023-02-05 - 2023-02-19 15 DNI DOSTĘPNE 3199 + KOSZT PRZELOTU DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2023-02-05 - 2023-02-19 15 DNI DOSTĘPNE 3199 + KOSZT PRZELOTU DOŁĄCZ ZAPYTAJ

BIRMA

23 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA

21 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

KILIMANJARO, SERENGETI, ZANZIBAR

18 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

PERU - NIEZWYKŁA WYPRAWA DO KANIONU COLCA

15-16 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ