PAPUA NOWA GWINEA

FESTIWAL GOROKA 2018
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1/2. (piątek, 7.09.2018) Spotkanie na lotnisku w Warszawie i przelot do Port Moresby
Spotykamy się na lotnisku Okęcie 2h przed wylotem. Sprawdzamy, czy wszyscy mają odpowiednie dokumenty (paszporty, wizy etc.), spotykamy się z tour liderem i wylatujemy do Port Moresby. Przelot przez jeden z portów europejskich i azjatyckich. W zależności od lotu podróż zajmie 1,5-2 dni.
DZIEŃ 3. (niedziela 8.09.2018) Przylot do Port Moresby (L, D)
Spotkanie po przyjeździe oraz transferu do hotelu lub lodge'y. Po zakwaterowaniu udamy się na krótki objazd Port Moresby oraz jego okolic. Zobaczymy budynek Parlamentu, ogród botaniczny, centrum Port Moresby, a później wrócimy na noc do hotelu lub lodge’y. Nazwa stolicy pochodzi od nazwiska Johna Moresby’ego, który jako pierwszy Europejczyk dotarł na Papuę. Samo miasto zostało założone przez żeglarzy, którzy przybyli tu z odległych wysp Pacyfiku.
DZIEŃ 4. (poniedziałek 9.09.2018) Wewak (B, L, D)
Rano czeka nas transfer na lotnisko na przelot do Wewak. Po wylądowaniu zakwaterujemy się w hotelu, a później udamy się na zwiedzanie okolic, m.in. lokalnego targu oraz plaży. Wewak to wspaniałe, nadmorskie miasto, która zachwyca piaszczystymi plażami. Po spacerze wrócimy na noc do hotelu.
DZIEŃ 5. (wtorek, 10.09.2018) Pagwi - Korogu - Kanganamun (B, L, D)
Przejazd samochodami terenowymi do Pagwi (ok. 3/4h jazdy). Później przesiądziemy się na kajaki z napędem motorowym i udamy się do Korogu. Zwiedzimy wioskę, poznamy jej największe atrakcje, a także ludzi. Później skierujemy się do Kanganamun. Tamtejsi ludzie przywitają nas tradycyjnym duchowym tańcem. Spotkamy się z mieszkańcami, poznając lepiej ich kulturę oraz wiejskie życie.
DZIEŃ 6. (środa, 11.09.2018) Kanganamun
Dzisiaj będziemy podziwiać kolejny tradycyjny taniec, sposób wyplatania koszy, a także tradycyjną sztukę rzeźbienia i malarstwa. Udamy się do Haus Tambraun, który jest ozdobiony rzeźbami, przedstawiającymi poszczególne duchy, które były tam czczone.
DZIEŃ 7. (czwartek, 12.09.2018) Zwiedzanie wiosek nad brzegiem rzeki i powrót do Wewak (B, L, D)
Wczesnym rankiem pożegnamy się z mieszkańcami i wrócimy do Wewak. Po drodze odwiedzimy wioski w pobliżu rzeki, a następnie będziemy kontynuować naszą trasę do Pagwi, gdzie będzie na nas czekał transport powrotny do Wewak.
DZIEŃ 8. (piątek, 13.09.2018) Goroka (B, L, D)
Wczesne śniadanie i transfer na lotnisko, z którego udamy się do Goroki przez Port Moresby. Transfer do hotelu i nocleg.
DZIEŃ 9. (sobota, 14.09.2018) Festiwal Goroka (B, L, D)
Przejazd od Goroki, gdzie odbędzie się wielki festiwal, który gromadzi ludzi z ponad 50 różnych grup etnicznych z wyżyn oraz wybrzeża. Podróż rozpoczniemy bardzo wcześnie, żeby zdążyć na wszystkie występy i pokazy tańca. Cały festiwal trwa dwa dni. Będzie można wejść pod główną scenę, ale konieczna będzie odpowiednia plakietka turysty. Będziemy mogli zmieszać się z wykonawcami, zrobić im zdjęcia, a nawet porozmawiać o ich kulturze. Po południu odpoczniemy w hotelu, a później udamy się do muzeum McCarthy’ego. Składa się ono z sześciu różnych galerii, w których prezentowane są różne artefakty i ciekawe przedmioty z regionu Wyżyn. Znajdziemy tu drewniane naczynia, kamienne moździerze, kamienne ostrza oraz magiczne kamienie. Dzięki wizycie zrozumiemy nieco lepiej papuaskie tradycje.
DZIEŃ 10. (niedziela, 15.09.2018) Festiwal Goroka - Asaro (B, L, D)
Przed nami drugi dzień festiwalu. Po południu przejedziemy do wioski Asaro, żeby poznać lepiej zwyczaje jej mieszkańców. Mężczyźni tam mieszkający przed bitwami pokrywali swoje ciało błotem, co miało pomóc odstraszyć przeciwników. Do dzisiaj organizowane są występy, mające na celu odtworzenie tego pradawnego rytuału. Powrót w godzinach popołudniowych.
DZIEŃ 11. (poniedziałek, 16.09.2018) Przejazd do Mt. Hagen (B, L, D)
Z samego rana przejazd do Mt. Hagen, który zajmie jakieś 4 godziny. Zatrzymamy się po drodze, aby podziwiać wspaniałe, wyżynne krajobrazy, górskie tereny, rwące rzeki, rozległe doliny, wsie oraz lokalne targi. Odwiedzimy również wioskę Mindima. Po przyjeździe do Mt. Hagen udamy się na zasłużony odpoczynek.
DZIEŃ 12. (wtorek, 17.09.2018) Obserwacja ptaków (B, L, D)
Przejazd do Tondon, gdzie będziemy obserwować ptaki, gatunki typowe dla Papui Nowej Gwinei. Odwiedzimy miejsca, w których być może uda nam się wypatrzyć rajskie ptaki, czyli cudowronkę krasnopiórą, cudowronkę mniejszą lub inne przepiękne gatunki. Ponieważ gniazdują w różnych miejscach, być może nie uda nam się odnaleźć wszystkich. Popołudniowy odpoczynek.
DZIEŃ 13. (środa, 18.09.2018) Obserwacja ptaków lub wspinaczka na Mt. Hagen (B, L, D)
Dzisiejszy dzień przeznaczymy na dalszą obserwację ptaków lub piesze wycieczki. Wędrówka-wspinaczka na Mt. Hagen jest niezwykle interesująca. Jest to szczyt o wysokości 3800 m n.p.m. Wspinaczkę rozpoczniemy z naszej lodge’y. Powinniśmy przeznaczyć jakieś 4h na wejście oraz 3h na zejście przez las deszczowy. Ze szczytu rozciąga się przepiękny widok. Wspinaczkę uzależnimy od naszej ochoty i możliwości fizycznych. Jest ona opcjonalna. W jej trakcie możemy liczyć na usługi lokalnego przewodnika.
DZIEŃ 14. (czwartek, 19.09.2019) Powrót do Port Moresby (B, L, D)
Rano transfer na lotnisko i przelot do Port Moresby. Zakwaterowanie w hotelu lub lodge’y i krótkie zwiedzanie. 
DZIEŃ 15. (piątek, 20.09.2018) Lot powrotny (B)
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Port Moresby na międzynarodowy lot powrotny.
DZIEŃ 16. (sobota, 21.09.2018) Przylot do Warszawy


GRUPOWA
16 DNI
PAPUA NOWA GWINEA
OD:

6500 USD

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
PAPUA NOWA GWINEA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
PAPUA NOWA GWINEA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE