MT EVEREST BASE CAMP

HIMALAJE NEPALU
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

WARSZAWA - KATHMANDU - LUKLA - NAMCHE BAZAR - MT EVEREST BASE CAMP - NAMCHE BAZAR - LUKLA - KATHMANDU (BAKHTAPUR, PATAN) - WARSZAWA

Królestwo Nepalu należy do najbardziej interesujących i atrakcyjnych celów turystycznych wśród krajów azjatyckich, a miłośnikom gór nie trzeba przedstawiać walorów Himalajów jako centrum wspinania oraz trekkingu światowego. Naszym celem jest  jedno z najbardziej pożądanych miejsc na świecie - baza Everestu skąd ruszają wszystkie wyprawy w stronę najwyższego szczytu na ziemi. Ten program to jeden z najlepszych na świecie trekingów. Łączy drogi do Gokyo i Base Camp, trawersuje lodowiec Khumbu i przełęcz Cho La. Wędrówka dostarczy nam niezapomnianych przeżyć w obcowaniu z Himalajami, przez cały czas będą nas otaczać monumentalne ośmiotysięczniki. Otaczające nas widoki zapierają dech w piersiach, a kontakt z lokalnymi mieszkańcami pozwoli nam poznać kulturę odciętego od świata plemienia Sherpów. Lecimy do Lukli skąd zaczynamy wędrówkę przez Dudh Koshi, do stromego wzniesienia Namche Bazaar. Zwykle dzień spędzony tutaj przeznaczony jest na aklimatyzację. Stąd szlak przechodzi przez wzniesienia i piękne krajobrazy, w kierunku Tengboche. Dalej, po drodze, mamy wspaniały widok na dolinę w kierunku Cho Oyu. Przechodzimy wschodnią stroną doliny do Thagna, a następnie dochodzimy do wsi Lobuche. Nasz najwyżej położony nocleg będzie w Gorak Shep. Jest to punkt wypadowy do zdobycia łatwego KalaPatar (5545m) z którego mamy wspaniałe widoki na Mt. Everest.

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: ACTIVE

Aktywne spędzanie czasu wzbogaca każdą podróż, dlatego gdy wybierzesz nasze programy active bądź pewny że wniosą one nową energię i pozwolą z innej perspektywy spojrzeć na siebie. Wszystko będzie działo się szybciej, intensywniej i z dużym zaangażowaniem Twoich mięśni, W programach znajdziesz wyzwania związane ze wspinaczką górską, raftingiem, nurkowaniem. Im więcej rzeczy spróbujesz tym bardziej pełniejsze i interesujące będzie Twoje życie.

POZIOM TRUDNOŚCI: Średnio zaawansowany


POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała

7-10 osób

WIEK: Od 21


GRUPOWA
18/19 DNI
MT EVEREST BASE CAMP
OD:

2450 USD

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
MT EVEREST BASE CAMP
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
MT EVEREST BASE CAMP
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

REZERWACJE

DATA

początek-koniec

ILOŚĆ DNI MIEJSCA

(dostępność)

WYPRAWA GRUPOWA

(cena za osobę)

2022-04-10 - 2022-04-27 18/19 DNI DOSTĘPNE 2450 USD + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2022-04-10 - 2022-04-28 18/19 DNI DOSTĘPNE 2450 USD + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ

UGANDA

18 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

SUDAN-NUBIA

16 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PEJZAŻE BIRMY

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA TREKKING

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ