MONT BLANC I GRAN PARADISO

IVBV
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

Pont-Gran Paradiso-Pont- Chamonix-Aiguille du Midi-Mont Blanc

Mont Blanc o wysokości 4.810m. n. p. m. jest najwyższym alpejskim szczytem, a tym samym najwyższą górą w Europie. Po wielu próbach pierwszy raz został zdobyty 8 sierpnia 1786 roku przez Jacquesa Balmata i Michaela Packarda. Masyw Mont Blanc znajduje się na granicy francusko – włoskiej, jednak główny wierzchołek jest po stronie francuskiej i wznosi się nad miejscowością Chamonix. Na Mont Blanc prowadzi kilka dróg, ta najłatwiejsza tzw. „droga normalna” wiedzie od strony francuskiej z wioski Les Houches położonej kilka kilometrów od Chamonix. W drodze na szczyt mija się 2 schroniska: Tete Rousse, a następnie schronisko Gouter na wysokości 3.835m. n.p.m. w którym śpi się przed atakiem szczytowym. Powyżej jest już tylko schron Vallot na wysokości 4.362m. n.p.m. – korzysta się z niego tylko w sytuacjach awaryjnych.

Gran Paradiso to wybitny czterotysięcznik o wysokości 4.061m. n. p. m. położony we włoskich Alpach w Parku Narodowym o tej samej nazwie w rejonie doliny Aosta. Wejście na szczyt jest dość łatwe, przez większość czasu droga prowadzi lodowcem. Dopiero ostatnie 60 metrów to eksponowane przejście skalną granią. Jest znakomity jako aklimatyzacja przed zdobyciem Mont Blanc.

Ta propozycja wyjazdu wymaga dużego doświadczenia, dobrej kondycji oraz właściwej aklimatyzacji. Po spełnieniu tych warunków Mont Blanc jest osiągalny praktycznie dla każdego zdrowego człowieka.


CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: ACTIVE

Aktywne spędzanie czasu wzbogaca każdą podróż, dlatego gdy wybierzesz nasze programy active bądź pewny że wniosą one nową energię i pozwolą z innej perspektywy spojrzeć na siebie. Wszystko będzie działo się szybciej, intensywniej i z dużym zaangażowaniem Twoich mięśni, W programach znajdziesz wyzwania związane ze wspinaczką górską, raftingiem, nurkowaniem. Im więcej rzeczy spróbujesz tym bardziej pełniejsze i interesujące będzie Twoje życie.

POZIOM TRUDNOŚCI: Zaawansowany


POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 21


GRUPOWA
6 DNI
MONT BLANC I GRAN PARADISO
OD:

xxxx

INDYWIDUALNA
MONT BLANC I GRAN PARADISO
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
MONT BLANC I GRAN PARADISO
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

SUDAN-NUBIA

16 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PEJZAŻE BIRMY

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA TREKKING

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

BRAZYLIA

18 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ