MAURETANIA

STAROŻYTNE MIASTA SAHARY
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

WARSZAWA - NOUAKCHOTT - PARK NARODOWY BANC D'ARGUIN - NOUADHIBOU - CAP BLANC - ATAR - OUADANE - PUSTYNIA ADRAR - CHINGUETTI - TERGIT -NOUAKCHOTT - WARSZAWA

Mauretania to dziki kraj pełen spektakularnych pustyń, historycznych miast na wydmach, malowniczych oaz, nomadów żyjących w namiotach z koziego włosia, walczących o przetrwanie sposobem swoich starożytnych przodków i silnie przestrzegających tradycji starej Sahary. Zabierzemy Cię w wyjątkową podróż do kraju, który nie jest zbyt licznie odwiedzany przez turystów, pełnego ukrytych skarbów, które zachwycą nawet najbardziej doświadczonych podróżników. Zaczniemy w stolicy, Nouakchott, a następnie udamy się na wybrzeże atlantyckie do wiosek ludu Imragen, znanego z wykorzystania delfinów do pomocy przy łowieniu ryb stanowiących podstawę ich pożywienia. Zwiedzimy Park Narodowy Banc d’Arguin, słynący z imponujących populacji ptaków, odwiedzimy również piękne plaże Cap Blanc, gdzie będziemy mogli podziwiać wspaniałe krajobrazy. Po wizycie w Nouadhibou skierujemy się w głąb lądu do prawie nieznanego Ben Amera, drugiego po australijskim Ayer’s Rock największego monolitu, który wyrasta na środku pustyni niczym zagubiona wyspa. Zwiedzimy Guelb er Richat, rozległy krater, który można dojrzeć z kosmosu, a następnie udamy się do regionu Adrar, gdzie mamy nadzieję spotkać ludy koczownicze oraz dowiedzieć się czegoś o ich życiu tutaj, w jednym z najbardziej bezlitosnych afrykańskich pejzaży. Najważniejsze atrakcje całej wyprawy zostawiliśmy niemal na sam koniec. Odwiedzimy historyczne miasta Ouadane i Chinguetti, niegdyś najważniejsze ośrodki stypendialne, które odegrały ważną rolę dla transsaharyjskich karawan. Odkryjemy tu dawne meczety, rozpadające się cytadele i przemierzymy piaszczyste ulice, wdychając saharyjską atmosferę i niemalże podróżując w czasie. W drodze powrotnej do Nouakchott spędzimy ostatnią noc w uroczej oazie Tergit, położonej wśród bujnych lasów palmowych i źródeł. Ekscytująca, wyjątkowa i zaskakująca podróż przez absolutnie zniewalający kraj.

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: ADVENTURE

Wyprawy opatrzone tym znaczkiem, to prawdziwa przygoda. Przeżyjesz w nich zaskakujące sytuacje z którymi się zmierzysz. Poznasz niezwykłe zagubione kultury i szlaki. Zmierzysz się ze sobą uczestnicząc w tajemniczych rytuałach i kiedy będziesz musiał sam przetrwać w amazońskiej dżungli. Czy to nie jest fascynujące? Podczas tych podróży czas będzie liczył się inaczej, a przyjaźnie które nawiążesz ze współtowarzyszmi drogi zostaną z Tobą na długie lata. Adventure – to esencja przeżyć i doświadczeń, które niejednokrotnie sam będziesz kreował.

POZIOM TRUDNOŚCI: Łatwy


POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 21


GRUPOWA
12 DNI
MAURETANIA
OD:

2950 EUR

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
MAURETANIA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
MAURETANIA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

REZERWACJE

DATA

początek-koniec

ILOŚĆ DNI MIEJSCA

(dostępność)

WYPRAWA GRUPOWA

(cena za osobę)

2022-01-18 - 2022-01-30 12 DNI DOSTĘPNE 2950 EUR + bilet lotniczy DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2022-09-18 - 2022-09-29 12 DNI DOSTĘPNE 2950 EUR + bilet lotniczy DOŁĄCZ ZAPYTAJ

BIRMA

23 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA

21 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

KILIMANJARO, SERENGETI, ZANZIBAR

18 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

PERU - NIEZWYKŁA WYPRAWA DO KANIONU COLCA

15-16 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ