MATTERHORN

IVBV
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

ZERMATT-HORNLI-MATTERHORN-ZERMATT

Matterhorn 4.478m. n.p.m. włoska nazwa Monte Cervino, a po francusku Mont Cervin. Nie jest to najwyższy szczyt alpejski, ale z pewnością jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych gór na świecie i to nie tylko wśród wspinaczy. Wznosi się w Alpach penińskich na granicy szwajcarsko –włoskiej nad miejscowościami: Zermatt w Szwajcarii i Breuil – Cervinia we Włoszech. Jego charakterystyczny trójkątny kształt przybrały szwajcarskie czekoladki TOBLERONE. Nie do końca wiadomo skąd pochodzi nazwa szczytu, ale w Zermatt jest wiele rodzin o nazwisku Matter.

Ze względu na swój przerażający wygląd zdobyty został jako jeden z ostatnich alpejskich szczytów. Po raz pierwszy na jego wierzchołku stanął Edward Whymper – wybitny brytyjski alpinista wraz z 6 osobową grupą towarzyszących mu wspinaczy i szwajcarskich przewodników alpejskich w dniu 14 lipca 1865 roku. Niestety podczas zejścia czterech zdobywców zginęło. Kilka dni później – 17 lipca na szczyt wszedł od strony włoskiej zespół Antoine Carrela. 

Na szczyt Matterhornu prowadzą 4 granie: Hörnli, Lion, grań Zmütt oraz Furgen. Najłatwiejsza droga na wierzchołek ma trudności wspinaczkowe na poziomie III z miejscami o trudnościach IV. Droga wiedzie mocno eksponowanym terenem, a dodatkowe trudności wynikają z niestabilnej w tym rejonie pogody, spadających kamieni, a w sezonie letnim również dużej ilości osób chcących wejść na wierzchołek. 

Przed wyjściem na Matterhorn koniecznych jest kilka dni aklimatyzacji. Poniżej prezentujemy jedną z opcji, ale możliwych jest wiele innych. Finalne miejsce i cel aklimatyzacji może być ustalony z Przewodnikiem. Proponujemy wejście na Matterhorn od strony włoskiej, ale jest możliwe również od strony szwajcarskiej z Zermatt.

Ta propozycja jest dla osób z dużym doświadczeniem górskim, sprawnie poruszających się w terenie skalno – lodowym.

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: ACTIVE

Aktywne spędzanie czasu wzbogaca każdą podróż, dlatego gdy wybierzesz nasze programy active bądź pewny że wniosą one nową energię i pozwolą z innej perspektywy spojrzeć na siebie. Wszystko będzie działo się szybciej, intensywniej i z dużym zaangażowaniem Twoich mięśni, W programach znajdziesz wyzwania związane ze wspinaczką górską, raftingiem, nurkowaniem. Im więcej rzeczy spróbujesz tym bardziej pełniejsze i interesujące będzie Twoje życie.

POZIOM TRUDNOŚCI: Zaawansowany


POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 21


GRUPOWA
8 DNI
MATTERHORN
OD:

XX

INDYWIDUALNA
MATTERHORN
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
MATTERHORN
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

UGANDA

18 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

SUDAN-NUBIA

16 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PEJZAŻE BIRMY

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA TREKKING

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ