MAGICZNY SYLWESTER W ZATOCE HA LONG

WIETNAM
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1: Odlot z lotniska Chopina w Warszawie na lotnisko Noi Bai w Hanoi 27 grudzień 2018

Spotykamy się na dwie godziny przed odlotem na lotnisku Chopin z przedstawicielem naszego biura, który będzie miał ze sobą karty pokładowe i lecimy do Hanoi. Rekomendowane przez nas linie z krótkimi czasami przelotów to Emirates Airlines, Qatar Airlines oraz Aeroflot. 

DZIEŃ 2: Hanoi 28 grudzień 2018

Po przylocie na lotnisko Noi Bai w Hanoi powita nas przewodnik Terra Magica, z którym pojedziemy prosto do Hanoi City, do hotelu. Po krótkim odpoczynku w dalszej części dnia (jeśli czas pozwoli) zaplanowaliśmy eksplorację tutejszej kuchni. Street Food to najlepsze rozwiązanie na wieczór i pyszną kolację. Będzie degustować przysmaki z których słynie Hanoi, słynna kanapka banh my, smaczne nem czyli sajgonki, zupa PHO i banh tom, czyli smażone placki z rybnym sosem słodko kwaśnym Kolację zjemy w miejscowej restauracji, a po niej pojedziemy do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3: Hanoi - wycieczka po centrum miasta z przewodnikiem 29 grudzień 2018

Czeka nas cały dzień wędrówki po starym mieście. Po śniadaniu ruszamy z miejscowym przewodnikiem,który pokaże nam uroki stolicy. Zobaczymy niezliczone zabytki które kryją w sobie kulturę i historię. Najpierw odwiedzimy mauzoleum Ho Chi Minh. Jego dom na palach, ogród botaniczny, oraz pałac prezydencki, poznamy jego życie oparte na rewolucyjnym zaangażowaniu.Następnym etapem będzie Pagoda Jednego Filaru, zbudowana w 1049 przez króla Ly Thai Tong, którego inspiracją była ujrzana we śnie bodhisattwa siedząca na kwiecie lotosu. Obecna świątynia to rekonstrukcja, ponieważ jej oryginał został niestety zniszczony w 1954 roku przez Francuzów podczas ich wycofania z Indochin. Dalej szlak prowadzi nas do Słynnej Świątyni Literatury, która obejmuje zarówno świątynię Konfucjusza, pochodzącą z 1070 roku, oraz pierwszy Królewski Uniwersytet Narodowy w Wietnamie, zbudowany w 1076 r.W połowie dnia zrobimy przerwę na lunch, w tradycyjnej wietnamskiej restauracji, a po nim zwiedzimy Muzeum Etnologii. Położone na zachód od centrum miasta, ma w swoich zbiorach dobrze zachowane stroje kilkunastu grup etnicznych Wietnamu, wzory tkackie, instrumenty muzyczne, narzędzia polowe. Na końcu odwiedzimy miejsce największego kultu religijnego - Mountain Temple położone w samym sercu Hanoi, na wyspie w północnej części jeziora. Świątynia poświęcona jest duchom ziemi, medycyny, literatury, a także Tran Hung Dao, generałowi, który pokonał Mongołów w XIII wieku. Po zwiedzaniu krótki odpoczynek i wizyta w słynnym teatrze lalek na wodzie, przedstawienie ok 1h. Wieczorem bardzo dobra kolacja serwowana w hotelowej restauracji.


DZIEŃ 4: Ha Noi - Ha Long 30 grudzień 2018

Wczesnym rankiem ruszamy w drogę przez żyzne pola delty Czerwonej Rzeki, do miasta Ha Long. skąd ok 12:30 mamy, transfer na rejs statkiem. Po wejściu na pokład czekać będzie na nas powitalny drink, póżniej każdy zajmie swoją kabinę. Ok 13:15-13:30 czeka nas lunch - w postaci pysznego i pełnego witamin menu (po lunchu, jak i przez cały okres trwania rejsu, można korzystać z usług masażystów: UWAGA : usługa ta jest dostępna w zależności od statku.). Nasz statek będzie się kierował do Bai Tu Long, po drodze miniemy miasteczka Hon Gai i Cam Pha, Oan Lagoon, Mat Quy (tzw. głowę potwora) i Am Tich oraz wiele rozsianych po zatoce wysepek i wiosek rybackich. Po południu odwiedzimy wioskę rybacką Vung Vieng i moemy popływać kajakiem. Po powrocie z wioski czas wolny i relaks. Na wieczór kotwicę opuścimy na spokojnych wodach otoczonych malowniczymi wysepkami w okolicy Hang Trong. ok 19:00 czeka nas wspaniała kolacja na pokładzie, a po niej relaks. Można uczestniczyć w połowie kałamarnicy lub po prostu popatrzeć w dal.

DZIEŃ 5: Ha Long - Titop Island-Tuan - Sung Sot Cave rejs 31 stycznia 2018

Dzisiejszy dzień jest niezwykłym, ponieważ to ostatni dzień roku 2017, który pożegnamy w pięknej scenerii zatoki Ha Long. Bardzo wcześnie rano możemy uczestniczyć w warsztatach Tai Chi na pokładzie, później zjeść pożywne śniadanie i zażywać relaksu przez cały dzień popijając drinki i rozkoszując się krajobrazami. Możemy tez korzystać z różnych aktywności. Zwiedzić jaskinię Sung Sot Cave i uczestniczyć w warsztatach kulinarnych podczas, których nauczymy się jak zrobić smażone spring rollsy i sosy do potraw. Następnie będzie czekać na nas uroczysta kolacja z tradycyjnymi,przepysznymi daniami wietnamskimi, a także szampan na pożegnanie starego roku. Zabawa pod gwieździstym niebem .

DZIEŃ 6: Ha Long - Tuan Chau Harbor 1 stycznia 2018

Poranne słońce przywita nas już w 2018 roku! Zjemy noworoczne śniadanie na pokładzie z fantastycznym widokiem. Później będziemy kierować się już do portu w Tuan Chau skąd ruszymy w drogę powrotną do Hanoi. Wieczorem przesiądziemy się do nocnego pociągu Lao Cai, którym ruszymy do magicznych dolin Sapa, zamieszkałych przez wielobarwne plemiona.

UWAGA: program aktywności na statku może ulegać zmianie w zależności od statku.
DZIEŃ : 7 Lao Cai-Sapa-Ma Tra-Ta Phin 2 stycznia 2018

Pociąg przyjeżdża o godzinie 6:00 - transport do Sapa, gdzie po przybyciu na miejsce udamy się na lokalne śniadanie do restauracji. Po nim czeka nas rozpoczęcie trekingu. Pierwszym przystankiem będzie wieś Ma Tra,którą zamieszkuje mniejszość etniczna Black H’mong. Black H’mong jest jedną z największych grup etnicznych w okolicy Sapa. To ludzie dumni ze swojej kultury, zachowują swoje tradycje, język, stroje,własny autonomiczny styl i rytm życia. Kontynuujemy spacer do wioski Tan Van aby odwiedzić mieszkańców Zay. Zay to inna niewielka grupa mniejszościowa licząca około 38 000 osób zamieszkuje głównie góry w północno-zachodniej części Wietnamu. Rozwój spowodował niestety, niektóre z ich dawnych zwyczajów zostały na zawsze utracone jednak wiele kobiet wciąż nosi tradycyjne stroje. Zatrzymamy się w lokalnym hoteliku gdzie przy kolacji będziemy relaksować się po całym dniu przy dźwiękach muzyki i wina.

DZIEŃ: 8 Sapa-Y Linh Ho-Loa Chai-Ta Van 3 stycznia 2018

Śniadanie jemy z gospodarzami wśród otaczających nas widoków, Po śniadaniu w homestay , krótki odpoczynek przed dalszym trekkingiem. Idziemy w dół do doliny rzeki Mong Hoa przez wioskę Y Linh Ho skąd szlak prowadzi dalej do wiosek ludzi Black H’Mong przy granicy z Laosem. Dalej ruszamy do wioski Giang Ta Chai poznać mieszkańców Red Dao. Stroje kobiet Red Dao charakteryzują się intensywnym czerwonym kolorem wypełniającym geometryczne wzory. Na głowie rownież noszą czerwone szale. Żegnamy się z przyjaznym plemieniem i wędrujemy wśród pól ryżowych, wzdłuż rzeki Mong Hoa. Na końcu szlaku czeka nas transport, którym wrócimy do Sapa. W hotelu mamy czas na odświeżenie się i zwiedzanie miasta samemu. Wieczorem transfer na nocny pociąg do stolicy. 

DZIEŃ: 9 Ta Van-Glang Ta Chai-Su Pan villages 4 stycznia 2018

Śniadanie jemy w hotelu, a po nim zwiedzamy lokalny targ warzywny. Później kierujemy się na północ Sapa, w dół przez wioskę, gdzie będzie można zakupić etniczne pamiątki. Haftowane poduchy, torby, przepaski, przyglądniemy się także jak powstają te cuda w miejscowych małych manufakturkach. Na końcu szlaku czeka nas spektakularne wodospad, u podnóża których usadowiła się mała elektrownia wodna, podziwiać będziemy cuda tutejszej inżynierii - drewniane koła elektrowni wodnej, zatopione we mgle. Powrót do Sapa na kolację i nocny przejazd sleepbusem do HUE.

DZIEŃ: 10: HUE 5 stycznia 2018

Przyjeżdżamy do historycznego miasta HUE około 12.00 w południe.Z dworca mamy transfer do hotelu i relaksujemy się po podróży. Po południu czas wolny.  

DZIEŃ: 11 Wycieczka po Hue 6 stycznia 2018

Po śniadaniu zwiedzamy główne atrakcje Hue. Miasto znane jest ze wspaniałej architektury twierdzy pałaców,grobowców i świątyń. Zobaczymy Cesarską Cytadelę z zakazanym miastem królewskim, czeka nas także rejs łódką wzdłuż malowniczej rzeki Perfume River, zwiedzimy słynną świątynię Thien mu i mauzoleum Ming Mang Manggaum. Po zwiedzaniu mamy czas na zrobienie zakupów. Noc spędzamy w Hue. 

DZIEŃ :12 Hue do Hoi An 7 stycznia 2018

Podróżując do Hoi An będziemy przejeżdżać przez przełęcz Hai Van gdzie roztaczają się wspaniałe widoki na przepiękne piaszczyste plaże. Zatrzymujemy się w Lang Co na przerwę. Zwiedzimy fascynujące Muzeum Cham i Góry Marmurowe. Urocze Hoi An było kiedyś jednym z głównych portów miedzynarodowych w Azji Południowo-Wschodniej. Dzisiaj dalej oczarowuje a będziemy mogli się o tym przekonać spacerując po porcie.Zobaczymy japoński most,starożytną sale zgromadzeń,świątynię Phuc Kien, pojedziemy nad rzekę Thu Benu skąd będziemy mogli rozkoszować się pięknym widokiem na miasto Hoi An. Hoi An znany jest również z dużej liczby małych manufaktur, gdzie można zamówić buty, garnitur lub piękną sukienkę, którą rzemieślnicy z dużą precyzją uszyją ściągając z na miarę za dwa dni :)

DZIEŃ: 13 Hoi An 8 stycznia 2018

Dzień wolny na relaks i odpoczynek na plaży. Nocleg w Hoi An

DZIEŃ: 14 Hoi An - Danang 9 styczeń 2018

W zależności od naszego lotu powrotnego, mamy transfer na lotnisko w Da Nang, skąd lecimy samolotem do Hanoi a stamtąd do Polski.

DZIEŃ 15: Warszawa 10 styczeń 2018

Witamy Warszawę w Nowym Roku 2018 :)

UWAGA:

Pobyt w Hoi An można przedłużyć o dowolną ilość dni w nadmorskim resorcie, prosimy o poinformowanie nas przed podpisaniem umowy o takim zamiarze. Dostosujemy wtedy lot i przedstawimy ofertę na dodatkowy pakiet.

Pobyt można przedłużyć o dowolną ilość dni na wyspie Phu Quoc, prosimy o poinformowanie nas przed podpisaniem umowy o takim zamiarze. Dostosujemy wtedy lot i przedstawimy ofertę na dodatkowy pakiet.GRUPOWA
15 DNI
MAGICZNY SYLWESTER W ZATOCE HA LONG
OD:

2250 USD/os

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
MAGICZNY SYLWESTER W ZATOCE HA LONG
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
MAGICZNY SYLWESTER W ZATOCE HA LONG
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

GHANA, NAJWIĘKSZE ATRAKCJE

14 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

BIRMA W PIGUŁCE

17 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

IMPERIALNA ROSJA

13 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

KOREA PŁD. I JAPONIA

19 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ