KULTURA SRI LANKI

OLŚNIEWAJĄCY KRAJ
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

Warszawa-Negombo-Sigiriya-Polonnaruwa-Anuradhapura-Mihinthale-Dambulla-Kandy-Nuwara Eliya-Horton Plains-Yala-Galle-Beruwala-Warszawa

Nazwa państwa Sri Lanka, przyjęta w 1972 (wcześniej jako Cejlon), oznacza w sanskrycie „olśniewający kraj”. Obecna nazwa jest współczesną adaptacją tej, występującej w Ramajanie, gdzie wyspa znana jest jako Lanka. Sri Lanka ma krajobraz nizinny. Niziny stanowią 80% jego powierzchni. W środkowo-południowej części znajduje się prekambryjski masyw górski, który jest przedłużeniem Dekanu. Linia brzegowa nie jest zbyt rozwinięta. Przy wybrzeżach znajdują się liczne rafy koralowe.

Większość atrakcji Sri Lanki jest związana z podziwianiem zabytków w trójkącie kulturalnym, podglądaniem słoni w parkach narodowych, zachwycaniem się malowniczymi plantacjami herbaty w Hill Country lub leniwym plażowaniem na wybrzeżu. Trójkątem kulturalnym określa się region wytyczony przez trzy dawne stolice kraju: Anuradhapurę, Polonnaruwę i Kandy. Należą do niego jeszcze dwa, najciekawsze chyba z całej grupy miejsca: Dambulla oraz Sigiriya. Zwiedzenie tego regionu to okazja do poznania historii Cejlonu oraz skarbów dziedzictwa kulturowego.

Na stosunkowo niedużej wyspie Cejlon nie brakuje też parków narodowych. Jedna trzecie powierzchni kraju znajduje się pod ochroną. Parki słyną przede wszystkich z dzikich słoni, ale również ze znaczącej populacji lampartów. Do najlepszych i najchętniej odwiedzanych parków należą Yala i Uda Walawe. Małe, ale równie interesujące i do tego bardzo wygodnie położone, bo w trójkącie kulturalnym, są parki Minneriya i Kaudulla. Bardzo nietypowym, bo jedynym, w którym można się poruszać na piechotę jest park Horton Plains, w którym nie ma słoni, jest za to kilometrowej wysokości przepaść zwana Końcem Świata.

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: ACTIVE

Aktywne spędzanie czasu wzbogaca każdą podróż, dlatego gdy wybierzesz nasze programy active bądź pewny że wniosą one nową energię i pozwolą z innej perspektywy spojrzeć na siebie. Wszystko będzie działo się szybciej, intensywniej i z dużym zaangażowaniem Twoich mięśni, W programach znajdziesz wyzwania związane ze wspinaczką górską, raftingiem, nurkowaniem. Im więcej rzeczy spróbujesz tym bardziej pełniejsze i interesujące będzie Twoje życie.

POZIOM TRUDNOŚCI: Łatwy


POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 15


GRUPOWA
12 DNI
KULTURA SRI LANKI
OD:

2000 EUR

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
KULTURA SRI LANKI
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
KULTURA SRI LANKI
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

REZERWACJE

DATA

początek-koniec

ILOŚĆ DNI MIEJSCA

(dostępność)

WYPRAWA GRUPOWA

(cena za osobę)

2022-01-19 - 2022-01-30 12 DNI DOSTĘPNE 2150 EUR + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2022-04-10 - 2022-04-21 12 DNI DOSTĘPNE 2000 EUR + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2022-10-09 - 2022-10-20 12 DNI DOSTĘPNE 2000 EUR + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ

SUDAN-NUBIA

16 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PEJZAŻE BIRMY

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA TREKKING

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

BRAZYLIA

18 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ