KONGO

WKRAINIE GORYLA NIZINNEGO
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

WARSZAWA - BRAZZAVILLE - REZERWAT GORYLI LÉSIO-LOUNA - IBOUBIKRO - BOMASSA - PARK NARODOWY NOUBALÉ-NDOKI - MBELI BAI - MONDIKA - BRAZZAVILLE - WARSZAWA

Republika Konga jest ostoją populacji zachodniego goryla nizinnego (Gorilla gorilla gorilla), nazywanego tak dla odróżnienia od innego podgatunku goryla nizinnego, czyli wschodniego goryla nizinnego (Gorilla beringei graueri). Na terenach Konga występuje około 80% dzikich goryli i szympansów. Park Narodowy Nouabalé-Ndoki w Kongu oraz Park Narodowy Dzanga-Ndoki w Republice Środkowoafrykańskiej chronią najpiękniejsze istniejące na świecie afrykańskie lasy deszczowe, ostatnie takie na Ziemi. Park Nouabalé-Ndoki został założony w 1993 roku, zajmuje powierzchnię nieco ponad 4000 km2 i jest ostoją niezwykle ważnych populacji słoni leśnych, zachodnich goryli nizinnych, szympansów i wielu innych zagrożonych ssaków. Można tam również podziwiać ponad 300 gatunków ptaków i 1000 gatunków roślin i drzew, w tym różnorodne mahoniowce, które również znajdują się pod ochroną. Rezerwat goryli Lésio-Louna położony jest w południowo-wschodniej części Republiki Konga, w lesie Lefini, jakieś 140 km na północ od Brazzaville i zajmuje powierzchnię 630000 hektarów. Celem rezerwatu jest ochrona goryli i przywrócenie im naturalnych siedlisk. Projekt ten jest koordynowany przez rząd Republiki Konga oraz Fundację John Aspinall. Głównym celem jest wprowadzenie do naturalnego środowiska osieroconych goryli, które wychowywały się wśród ludzi, ponowne wprowadzenie goryli do obszarów chronionych, a także zarządzanie tym terenem w celu jego odnowienia i ochrony zasobów naturalnych. Czynności te stanowią jedne z działań, których skutkiem będzie ochrona i odbudowa części ekosystemu Wyżyny Batéké. W Parku Narodowym Nouabalé-Ndoki i rezerwacie goryli Lésio-Louna będziemy mogli doświadczyć spotkania z gorylami oko w oko. To wyjątkowe i niezapomniane przeżycie!


CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: ACTIVE

Aktywne spędzanie czasu wzbogaca każdą podróż, dlatego gdy wybierzesz nasze programy active bądź pewny że wniosą one nową energię i pozwolą z innej perspektywy spojrzeć na siebie. Wszystko będzie działo się szybciej, intensywniej i z dużym zaangażowaniem Twoich mięśni, W programach znajdziesz wyzwania związane ze wspinaczką górską, raftingiem, nurkowaniem. Im więcej rzeczy spróbujesz tym bardziej pełniejsze i interesujące będzie Twoje życie.

POZIOM TRUDNOŚCI: Łatwy


POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 21


GRUPOWA
14/15 DNI
KONGO
OD:

4990 EUR

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
KONGO
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
KONGO
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

UGANDA

18 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

SUDAN-NUBIA

16 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PEJZAŻE BIRMY

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA TREKKING

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ