KILIMANJARO, SERENGETI, ZANZIBAR

AFRYKA, KTÓRĄ POKOCHASZ
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1.  Warszawa  Moshi / Kilimanjaro 

Spotkanie na lotnisku Okęcie lub transfer na lotnisko w Berlinie, w zależności od połączenia. Przelot przez jedno z lotnisk europejskich do Nairobi.

DZIEŃ 2.  Moshi

Przylot do Moshi, w zależności od godziny przylotu, nocleg lub bezpośredni transfer busem do Moshi. W godzinach popołudniowych docieramy do hotelu, odpoczywamy po trudach podróży, odprawiamy się, omawiamy trasę i jemy kolację.

DZIEŃ 3. Moshi, wodospady Materuni 

Dzień relaksu i pierwszy spacer w dżungli na zboczach Kilimanjaro, podczas którego miejscowy przewodnik opowie nam o tutejszej przyrodzie, zwierzynie, a także przygotuje specjalnie dla nas przedpołudniową kawę ze swoich zbiorów, opowiadając nam o procesie jej wytwarzania. Po krótkim odpoczynku ruszymy w stronę wodospadu Materuni, gdzie spędzimy wspaniałe chwile zażywając kąpieli, jednocześnie rozkoszując się otaczającymi nas krajobrazami. Po południu powrót do hotelu, przygotowanie do trekkingu na szczyt Kilimanajaro. Sprawdzamy ekwipunek, przewodnik opowie o podstawowych zasadach obowiązujących na całej trasie. Kolacja.

DZIEŃ 4. Trekking drogą Machame  Machame Gate (1828m) – Machame Camp (3020m) Czas wspinaczki: ok. 7 godzin Odległość: około 10.8 km 

Nasz dzień zaczynamy wcześnie rano od śniadania, a następnie ruszamy busem do bram parku. Po rejestracji w urzędzie i przygotowaniu sprzętu przez przewodników i tragarzy, rozpoczynamy naszą przygodę na zboczach Kilimanjaro. Pierwszy odcinek prowadzi nas przez las deszczowy, a biegnąca tędy ścieżka może być miejscami błotnista.  Do obozu Machame na wysokość 3020 m n.p.m. docieramy późnym popołudniem. Tu będzie czekać na nas ciepła herbata i kawa. Kolacja i upragniony sen. Na tej wysokości temperatura w nocy może spaść do zera.  

DZIEŃ 5.  Machame Camp (3020m) - Shira Camp (3847m) Czas wspinaczki: 6 godzin Odległość: około 5.2 km 

Wstajemy wcześnie rano i po śniadaniu, wspinamy się do górnej części lasu, a następnie przez dwie godziny ścieżką o łagodniejszym nachyleniu idziemy przez wrzosowiska. Po krótkim lunchu i odpoczynku, idziemy dalej skalistą granią na płaskowyżu Shira. Na tym odcinku będziemy mogli zobaczyć już Western Breach z jego wspaniałymi lodowcami. Stąd po krótkiej wędrówce dotrzemy do Shira Camp na wysokości 3 847m n.p.m. 

DZIEŃ 6. Shira Camp (3847m) przez Lava Tower (4642m) do Barranco Camp (3984m) Czas wspinaczki: 7 godzin Odległość: około 10.7 km 

Dzisiejsza trasa poprowadzi nas pod Lava Tower, osiągniemy wysokość 4642m po około pięciu godzinach wędrówki. Jest to zdecydowanie najcięższy odcinek szlaku. Po obiedzie zejdziemy na wysokość 3984m do obozu Barranco. Wędrówka trwa około dwóch godzin i na tym odcinku trasy możemy delektować się wspaniałymi widokami i zachodem słońca. Osiągnięcie przełęczy pod Lava Tower pozwala na lepsza aklimatyzację. Kolacja i odpoczynek.

DZIEŃ 7. Barranco Camp (3984m) - Barafu Camp (4681m) Czas wspinaczki: 8 godzin, odległość : około 9.4 km 

Po nocy w obozie Barranco ruszamy do ostatniego obozu przed atakiem szczytowym, Barafu Camp. Po drodze mijamy obóz w dolinie Karanga. Po ośmiu godzinach docieramy do mety. Do szczytu zostało nam około 1214 m. Wczesna kolacja około 19 i nocleg.

DZIEŃ 8. Barafu Camp (4681m)-Uhuru Peak (5895m)-Mweka (3090m) Czas wspinaczki: od 7 do 8 godzin do Uhuru Peak, 6 do 8 godzin zejście do Mweka Camp, odległość: około 4.5 km wejście, zejście ok. 10,8 km 

Wstajemy około 23:30 i po rozgrzewającej herbacie i ciastku ruszamy na szczyt. Nocna wędrówka do Stella point położonego na krawędzi krateru, do którego docieramy o świecie, nie jest łatwa, jednak nagrodą będzie najwspanialszy wschód słońca, jaki można sobie tylko wyobrazić. Ze Stella Point czeka nas dwugodzinna droga na Uhuru Peak, prowadząca przez lodowiec. OSIĄGAMY SZCZYT !!! BRAWO !!! Czas, który na nim spędzimy, będzie zależeć od warunków pogodowych. Max pół godziny. Ruszamy w drogę powrotną do Barafu Camp, która zajmie około trzy godziny. Odpoczniemy i zbierzemy siły na następny odcinek zejścia do Mweka Camp (3090m). Trasa nie jest trudna i przez wrzosowiska doprowadzi nas na skraj lasu. Będzie na nas czekać gorąca herbata i kolacja.  

DZIEŃ 9. Mweka Camp (3090m) - Mweka Gate (1641m) Czas zejścia: od 4 do 6 godzin Odległość: około 8.5 km 

Po śniadaniu mamy przed sobą już tylko 4-6 h „spaceru” malowniczym odcinkiem szlaku do bramy parku, gdzie będzie serwowany pyszny gorący obiad! Potem wracamy do Moshi, gdzie czeka nas prysznic, kolacja i uroczystości!

DZIEŃ 10, 11, 12, 13. Safari

Po śniadaniu transfer na safari. Jedziemy jeepami do Parku Tarangire, Lake Manyara, Serengeti. Park Narodowy Serengeti, Ngorongoro, i Masaj Mara leży na granicy z Kenią i jest największym obszarem chronionym oraz najbardziej zróżnicowanym pod względem dzikiej zwierzyny terenem na Ziemi. Serengeti to klejnot w koronie parków Tanzanii. Na jego obszar składa się łącznie około 14% powierzchni kraju. Każdy dzień kończyć się będzie spektakularnym zachodem słońca, który obserwować będziemy z lodge. Po safari powrót do Moshi i nocleg.

DZIEŃ 14. Moshi – Zanzibar

Transfer na lotnisko Kilimandżaro i przelot na Zanzibaru. Transfer do hotelu i pełny relaks. Kolacja.

DZIEŃ 15, 16. Zanzibar

Odpoczynek na fascynującym Zanzibarze, pełnym kolorów i zapachów. Opcje fakultatywnych wycieczek: śladami delfinów, nurkowanie, Stown Town, farma przypraw, całodzienne safari łodzią, wieczorem wspólna zabawa i dzielenie się wrażeniami.

DZIEŃ 17. Zanzibar – Dar es Salam samolot – Warszawa

Do południa transfer promem do Dar es Salam i wylot do Polski.

DZIEŃ 18. Warszawa

Przylot do Polski.

GRUPOWA
18 DNI
KILIMANJARO, SERENGETI, ZANZIBAR
OD:

3950 USD

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
KILIMANJARO, SERENGETI, ZANZIBAR
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
KILIMANJARO, SERENGETI, ZANZIBAR
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

BIRMA

23 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA

21 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

PERU - NIEZWYKŁA WYPRAWA DO KANIONU COLCA

15-16 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

PERU - WYPRAWA DO AMAZONII I ŚWIĘTE MIASTO INKÓW

15 dni ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ