KILIMAJARO + SAFARI - BUDŻET

WERSJA BUDŻET
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

WARSZAWA - KILIMANJARO - NGORONGORO - WARSZAWA

Kilimandżaro jest najwyższym szczytem w Afryce i największym wolnostojącym masywem górskim. Na jego zboczach, na przestrzeni 100 km i na wysokości 4000 m npm i wyżej, rozpościerają się lasy deszczowe, wrzosowiska, połacie lodowca i skał tworząc niezapomniany równikowy krajobraz. Najwyższym punktem na Kilimandżaro jest Uhuru Peak wznoszący się na wysokość 5895 m n.p.m. w masywie Kibo.

Istnieje kilka dróg prowadzących na szczyt, z których każda oferuje spektakularne widoki. Najbardziej popularne są dwa szlaki Machame i Marangu, przy czym ten pierwszy to najskuteczniejszy sposób zdobycia szczytu, wskaźnik sukcesu wynosi tu aż 98%.

W ofercie znajduje się 2 dniowe safari w kraterze Ngorongoro, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jako największy na świecie, nienaruszony krater wulkaniczny, powszechnie określany ósmym cudem świata. Tworzy on mikrokosmos rozległego Parku Narodowego Serengeti. To idealne schronienie dla wielu gatunków zwierząt i samowystarczalny ekosystem zamieszkały przez słonie, lwy, gepardy, hieny, czarne nosorożce, hipopotamy, bawoły, zebry, gnu, guźce, gazele czy żyrafy. 

Nad jeziorem Maniara podziwiać będziemy flamingi i stada przybywające tu do wodopoju. To także szansa do zetknięcia się z plemionami Masajów, rdzennymi, koczowniczymi mieszkańcami tych ziem. Ten program to skrócona wersja programu full, można wziąć ją pod uwagę z opcją Zanzibar.

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: ADVENTURE

Wyprawy opatrzone tym znaczkiem, to prawdziwa przygoda. Przeżyjesz w nich zaskakujące sytuacje z którymi się zmierzysz. Poznasz niezwykłe zagubione kultury i szlaki. Zmierzysz się ze sobą uczestnicząc w tajemniczych rytuałach i kiedy będziesz musiał sam przetrwać w amazońskiej dżungli. Czy to nie jest fascynujące? Podczas tych podróży czas będzie liczył się inaczej, a przyjaźnie które nawiążesz ze współtowarzyszmi drogi zostaną z Tobą na długie lata. Adventure – to esencja przeżyć i doświadczeń, które niejednokrotnie sam będziesz kreował.

POZIOM TRUDNOŚCI: Zaawansowany


POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 21


GRUPOWA
13 DNI
KILIMAJARO + SAFARI - BUDŻET
OD:

2750 USD

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
KILIMAJARO + SAFARI - BUDŻET
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
KILIMAJARO + SAFARI - BUDŻET
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

ETIOPIA ETNICZNA

15 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

BIRMA

23 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA

21 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

KILIMANJARO, SERENGETI, ZANZIBAR

18 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ