EKSPEDYCJA URARINA

PRZYGODA W AMAZONII
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

WARSZAWA - LIMA - IQUITOS - NAUTA - MARAÑÓN - AMAZOŃSKA DŻUNGLA - NAUTA - IQUITOS - LIMA - CUZCO - AGUAS CALIENTES - LIMA - WARSZAWA

Dla tych, którzy marzą o poznaniu z bliska sposobu życia rdzennych plemion Amazonii i doświadczeniu dżungli poprzez ich pradawne zwyczaje. Plemię Urarina należy do rodziny Shimacos, amazońskiej grupy półkoczowniczej, która od ponad 500 lat zamieszkuje dorzecza Chambiry i Urituyaki, znajdujące się na północ od rzeki Marañón w Peru. Do 1924 roku uważało się, że pradawne plemię Urarina wyginęło, jednak już kilka lat później odkryto ich ślady w głębi amazońskiej dżungli. Posługują się unikalnym językiem urarina i szacuje się, że używa go  mniej niż 5000 osób, a więc jest zdecydowanie mniej popularny niż quechua (ok. 10 mln użytkowników). Urarina żyją w samym sercu dżungli, kultywując tradycyjny styl życia. Zajmują się głównie ogrodnictwem, polowaniem i łowieniem ryb. W czasie naszej gościny u tego pradawnego ludu dowiemy się, jak wygląda ich codzienne życie. Nauczymy się zbierać plony z tradycyjnych pól uprawnych, rozpoznawania leczniczych roślin, a także szukania pożywienia i wody w ekstremalnych warunkach. Ponadto będziemy eksplorować selvę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu unikalnych gatunków zwierząt. To wyprawa dla wprawnych wędrowców, którzy chcą się przekonać na własnej skórze, jak wygląda życie w samym sercu amazońskiej dżungli. Czeka nas również zwiedzanie najwspanialszych zabytków Peru: Limy oraz Cuzco.

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: ADVENTURE

Wyprawy opatrzone tym znaczkiem, to prawdziwa przygoda. Przeżyjesz w nich zaskakujące sytuacje z którymi się zmierzysz. Poznasz niezwykłe zagubione kultury i szlaki. Zmierzysz się ze sobą uczestnicząc w tajemniczych rytuałach i kiedy będziesz musiał sam przetrwać w amazońskiej dżungli. Czy to nie jest fascynujące? Podczas tych podróży czas będzie liczył się inaczej, a przyjaźnie które nawiążesz ze współtowarzyszmi drogi zostaną z Tobą na długie lata. Adventure – to esencja przeżyć i doświadczeń, które niejednokrotnie sam będziesz kreował.

POZIOM TRUDNOŚCI: Łatwy


POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 21


GRUPOWA
12 + 4 DNI (opcja)
EKSPEDYCJA URARINA
OD:

2900 USD

+ 1390 USD (opcja) + bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
EKSPEDYCJA URARINA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
EKSPEDYCJA URARINA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

REZERWACJE

DATA

początek-koniec

ILOŚĆ DNI MIEJSCA

(dostępność)

WYPRAWA GRUPOWA

(cena za osobę)

2022-04-10 - 2022-04-21 12 DNI + OPCJA DOSTĘPNE 2900 USD + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2022-10-16 - 2022-10-27 12 DNI + OPCJA DOSTĘPNE 3200 USD + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2023-04-02 - 2023-04-13 12 DNI + OPCJA DOSTĘPNE 2900 USD + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ

BIRMA

23 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA

21 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

KILIMANJARO, SERENGETI, ZANZIBAR

18 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

PERU - NIEZWYKŁA WYPRAWA DO KANIONU COLCA

15-16 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ