COSTA RICA BIRD WATCHING

W KRÓLESTWIE PTAKÓW
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

SAN JOSE - MONTEVERDE - SELVATURA - WULKAN ARENAL - SARAPIQUI - TORTUGUERO - SAN GERARDO DE DOTA - TURRIALBA

Idealnym miejscem na wakacje jest Kostaryka, gdzie znajdziemy spektakularne widoki i zapierające dech w piersiach tropikalne ptaki, piesze wędrówki przez góry i lasy deszczowe, aktywne wulkany i świetny relaks na malowniczych plażach. Niewielka Kostaryka, położona pomiędzy Panamą i Nikaraguą, jest jedną, wielką tropikalną dżunglą. O różnorodności biologicznej świadczy fakt, że znajdziemy na jej terenie aż 5% wszystkich gatunków zwierząt i ptaków odkrytych na naszej planecie. Centralny pas górski - w tym siedem aktywnych wulkanów - wijący się od wybrzeży Pacyfiku, aż do Atlantyku, zapewnia niesamowitą różnorodność siedlisk ptaków i ekosystemów. Na wyższych terenach można podziwiać chmury i paramo (tundry), wzdłuż wybrzeża karaibskiego rozgościły się "manglarę" (ekosystemy mangrowe) i piękne rafy koralowe, a na nizinach rosną mokre lasy, pomiędzy którymi znajdziemy rozległe tereny podmokłe, w tym 12 mokradeł RAMSAR o znaczeniu międzynarodowym. Kostarykańczycy, znani także jako ticos, są dumni z bogactw naturalnych i działań ekologicznych w ich kraju, a o sukcesie tych działań świadczy fakt, że 99% krajowej energii pochodzi ze źródeł odnawialnych, głównie elektrowni wodnych.

Kostaryka była od dawna mekką dla ogromnej ilości ptactwa. Znajdziemy ich tu około 915 gatunków. Jeden z najsłynniejszych ornitologów świata, Alexander Skutch, zakochał się w tym kraju, osiedlił i założył rezerwat przyrody Los Cusingos, gdzie przeprowadził obszerne badania dotyczące zachowań i siedlisk ptaków, pisząc wiele książek i opracowując 200 prac dokumentujących jego odkrycia.

W 1972 roku Skutch i F. Gary Stiles podjęli się projektu stworzenia „ptasiego” przewodnika, gatunków, które można spotkać Kostarykę. Opublikowana 17 lat później książka- nadal uważana za biblię miłośników ptasiego świata - zachęciła rząd do projektów mających na celu zachowanie naturalnego dziedzictwa Kostaryki.

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: UNIQUE

To wyprawy, których nie znajdziesz w innych biurach podróży. Łączy je jedno – unikalność pod każdym względem. Szukasz niepowtarzalnych przeżyć i interaktywnych doświadczeń, a wiedzę chcesz czerpać od ekspertów, którymi są historycy, fotografowie, buddyjscy mnisi, kucharze, to wląśnie znalazłeś coś dla siebie.

POZIOM TRUDNOŚCI: Łatwy


POZIOM SERWISU

Idealnym miejscem na wakacje jest Kostaryka, gdzie znajdziemy spektakularne widoki i zapierające dech w piersiach tropikalne ptaki, piesze wędrówki przez góry i lasy deszczowe, aktywne wulkany i świetny relaks na malowniczych plażach. Niewielka Kostaryka, położona pomiędzy Panamą i Nikaraguą, jest jedną, wielką tropikalną dżunglą. O różnorodności biologicznej świadczy fakt, że znajdziemy na jej terenie aż 5% wszystkich gatunków zwierząt i ptaków odkrytych na naszej planecie. Centralny pas górski - w tym siedem aktywnych wulkanów - wijący się od wybrzeży Pacyfiku, aż do Atlantyku, zapewnia niesamowitą różnorodność siedlisk ptaków i ekosystemów. Na wyższych terenach można podziwiać chmury i paramo (tundry), wzdłuż wybrzeża karaibskiego rozgościły się "manglarę" (ekosystemy mangrowe) i piękne rafy koralowe, a na nizinach rosną mokre lasy, pomiędzy którymi znajdziemy rozległe tereny podmokłe, w tym 12 mokradeł RAMSAR o znaczeniu międzynarodowym. Kostarykańczycy, znani także jako ticos, są dumni z bogactw naturalnych i działań ekologicznych w ich kraju, a o sukcesie tych działań świadczy fakt, że 99% krajowej energii pochodzi ze źródeł odnawialnych, głównie elektrowni wodnych.

Kostaryka była od dawna mekką dla ogromnej ilości ptactwa. Znajdziemy ich tu około 915 gatunków. Jeden z najsłynniejszych ornitologów świata, Alexander Skutch, zakochał się w tym kraju, osiedlił i założył rezerwat przyrody Los Cusingos, gdzie przeprowadził obszerne badania dotyczące zachowań i siedlisk ptaków, pisząc wiele książek i opracowując 200 prac dokumentujących jego odkrycia.

W 1972 roku Skutch i F. Gary Stiles podjęli się projektu stworzenia „ptasiego” przewodnika, gatunków, które można spotkać Kostarykę. Opublikowana 17 lat później książka- nadal uważana za biblię miłośników ptasiego świata - zachęciła rząd do projektów mających na celu zachowanie naturalnego dziedzictwa Kostaryki

WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 21


GRUPOWA
15 DNI
COSTA RICA BIRD WATCHING
OD:

3590 USD

INDYWIDUALNA
COSTA RICA BIRD WATCHING
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
COSTA RICA BIRD WATCHING
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

REZERWACJE

DATA

początek-koniec

ILOŚĆ DNI MIEJSCA

(dostępność)

WYPRAWA GRUPOWA

(cena za osobę)

2022-01-09 - 2022-01-29 21 DNI DOSTĘPNE 3850 USD + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2023-02-05 - 2023-02-25 21 DNI DOSTĘPNE 3650 USD + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2023-03-05 - 2023-03-25 21 DNI DOSTĘPNE 3650 USD + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ

AMAZONIA I ŁOWCY GŁÓW

22 DNI UNIQUE
ZOBACZ WIĘCEJ

PERU, SZLAKIEM AMAZOŃSKICH PLEMION

12 + 4 DNI (opcja) UNIQUE
ZOBACZ WIĘCEJ

BENIN W KRAINIE VOODOO

12 DNI UNIQUE
ZOBACZ WIĘCEJ

GWINEA RÓWNIKOWA I WYSPY ŚW. TOMASZA I KSIĄŻĘCA

13 DNI UNIQUE
ZOBACZ WIĘCEJ