BRAZYLIA

NAJCIEKAWSZE MIEJSCA
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Wylot Warszawa – Rio de Janeiro

Spotykamy się z tour liderem na lotnisku Okęcie 2 godziny przed wylotem. Sprawdzamy, czy wszyscy mają odpowiednie dokumenty (paszporty, wizy etc.) i wylatujemy przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych do Rio de Janeiro.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych przylatujemy do Rio, a następnie transfer do hotelu.

DZIEŃ 2. Rio de Janeiro/Foz do Iguazu

Rano, po śniadaniu wychodzimy na Copacabane i Ipanemę, najpiękniejsze plaże w Rio i prawdopodobnie najbardziej popularne na świecie, gdzie toczy się życie towarzyskie Cariocas (mieszkańcy Rio). 

W godzinach popołudniowych wylatujemy do Foz do Iguassu, gdzie docieramy wieczorem. Następnie przemieszczamy się do hotelu. Po zakwaterowaniu, udajemy się na kolację do churrascarii, tradycyjnej brazylijskiej restauracji. 

DZIEŃ 3. Foz do Iguazu

Rano jedziemy do Parku Narodowego Iguazu, utworzonego w 1939 roku, gdzie przez cały dzień będziemy podziwiać oszałamiającą, lokalną przyrodę. Wodospad Iguazu znajduje się na granicy argentyńsko-brazylijskiej. 80% jego obszaru jest na terytorium Argentyny, natomiast pozostałe 20% w Brazylii. Wodospad ma szerokość około 2 km i składa się z 275 odrębnych progów skalnych. Średni przepływ wody wynosi 1756 m³/s. Jego szum słyszalny jest w promieniu 20 km. 

Dla chętnych przelot helikopterem nad wodospadami.

DZIEŃ 4. Pueblo Iguazu

Po śniadaniu przemieszczamy się do granicy argentyńskiej, a następnie cały dzień spędzamy na oglądaniu wodospadów, które robią jeszcze większe wrażanie niż te, ze strony brazylijskiej. Wśród bujnej roślinności można spotkać stałych mieszkańców tego miejsca: kapucynkę czubatą, pekari, ocelota i niezliczone gatunki ptaków. Ochotnicy mogą wpłynąć łodziami pod czoło wodospadu.

Wieczorem powrót do hotelu po brazylijskiej stronie.

DZIEŃ 5. Campo Grande

W godzinach południowych wylatujemy do Campo Grande, miasta z którego rozpoczniemy przygodę z Pantanalem, największymi bagnami na świecie.

Wieczorem transfer z lotniska do hotelu.

DZIEŃ 6, 7. Pantanal

Rano wyjeżdżamy do Pantanalu, gdzie spędzimy 3 dni i 2 noce wśród dzikiej, brazylijskiej przyrody. W ramach wycieczki weźmiemy udział w safari dżipami, w nocy poobserwujemy kajmany, przejedziemy się konno, a o świcie zapuścimy się w głąb bagien, by podziwiać budzącą się do życia przyrodę, a nawet będziemy łowić piranie. Pantanal rozciąga się na obszarze centralno-zachodniej Brazylii (stany Mato Grosso i Mato Grosso do Sul) i zajmuje powierzchnię 200 tys. km². Występuje tu około 80 gatunków ssaków. Należą do nich między innymi: jaguar, puma, ocelot, wilk grzywiasty, arirania, mrówkojad wielki, jeleń bagienny, pekari, tapir, pancernik olbrzymi i kapibara. Te ostatnie w porze suchej obserwuje się w stadach nawet do 100 osobników. Występuje tu również 5 gatunków małp, 45 gatunków szponiastych i 26 gatunków papug. Wśród 50 gatunków gadów występują natomiast przedstawiciele kajmanów i anakondy. W rzekach Pantanalu żyje 260 gatunków ryb, w tym kilka odmian piranii.

DZIEŃ 8. Bonito

Późnym popołudniem przemieszczamy się z Pantanalu do Bonito. A następnie kwaterujemy się w hotelu. 

Bonito to małe miasteczko w południowo-zachodniej części stanu Mato Grosso do Sul słynące z przepięknej przyrody i naturalnych basenów wypełnionych setkami kolorowych ryb.

DZIEŃ 9 i 10. Bonito 

Przez dwa dni będziemy podziwiać tutejszą przyrodę, popływamy w krystalicznie czystych, ciasno obrośniętych lasami rzekach i naturalnych basenach, gdzie zetkniemy się oko w oko z setkami egzotycznych ryb. Podczas całodziennego trekkingu odwiedzimy przepiękne zakątki w okolicach Bonito, z malowniczym wzgórzami, wodospadami i grotami, niewątpliwie zapierającymi dech w piersiach.

DZIEŃ 11. Bonito/Campo Grande/Rio de Janeiro 

Po śniadaniu wyjeżdżamy do Campo Grande, a następnie samolotem do do Rio de Janeiro. Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Rio.

DZIEŃ 12 i 13. Rio de Janeiro

Po śniadaniu odwiedzimy historyczną dzielnice Lapa i Santa Teresa, położone na wzgórzu w samym sercu Rio de Janeiro, które upodobali sobie artyści. Mieści się tutaj wiele galerii sztuki, restauracji i modnych kawiarni, które wypełniają się popołudniami gośćmi oraz muzykami grającymi sambę klientom. Zagłębimy się również w ociekający zielenią gąszcz tropikalny sąsiedniego Parku Narodowego Tijuca. Ten deszczowy las zachwyca wspaniałą roślinnością, malowniczymi wodospadami i wzgórzami.

Wjedziemy kolejką linową na słynną Głowę Cukru, wyrastającą z wód Zatoki Guanabara na wysokość prawie 400 m n.p.m.. Ze szczytu rozciąga się oszałamiający widok na Rio i zatokę. Bez wątpienia jest to jeden z najpiękniejszych zakątów świata. Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie góra Corcovado wraz z usytuowanym na jej szczycie, słynnym w świecie, posągiem Chrystusa Zbawiciela. Odwiedzimy też favele, położone na obrzeżach miasta, których mieszkańcy mogą się cieszyć przepięknym widokiem na Rio i zatokę.

DZIEŃ 14. Buzios

Rano opuszczamy Rio, by po 2 godzinach jazdy busem znaleźć się w nowoczesnym kurorcie, popularnym wśród Brazylijczyków, ale tez chętnie odwiedzanym przez gwiazdy filmowe i celebrytów. W latach 60-tych XX w. często przybywała tu Brigitte Bardot.

Obecnie wzdłuż piaszczystych plaż usytuowane są luksusowe wille, wykwintne restauracje i eleganckie butiki.

DZIEŃ 15 i 16. Buzios 

Tu każdy, w zależności od upodobań, znajdzie odpowiednią dla siebie plażę, gdzie można uprawiać windsurfing, nurkować z fajką, spacerować lub po prostu leniuchować w cieniu palm.

Można też popłynąć łodzią na kilkugodzinną wycieczkę na plaże Ilhaa Feia, Tartaruga Joao Fernandinho, oblewane przez turkusowe wody oceanu i popływać z rurką obserwując żółwie morskie i kolorowe rybki na tutejszej rafie.

DZIEŃ 17. Buzios/Rio de Janeiro


Po śniadaniu wyjeżdżamy na lotnisko w Rio de Janeiro. Następnie wylatujemy do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

DZIEŃ 18. Przylot do Warszawy


GRUPOWA
18 DNI
BRAZYLIA
OD:

2900 EUR

+ koszty biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
BRAZYLIA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
BRAZYLIA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

UGANDA

18 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

SUDAN-NUBIA

16 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PEJZAŻE BIRMY

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA TREKKING

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ