BENIN W KRAINIE VOODOO

TAJEMNICZE OBRZĘDY
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

WARSZAWA - KOTONU - GANVIE - PORTO NOVO - COVE - DASSA ZOUMÉ - DJOUGOU - NATITINGOU - ABOMEY - POSSOTOME - OUIDAH - KOTONU - WARSZAWA

Benin jest jednym z mniejszych krajów afrykańskich. Fakt ten pozwala podróżnikom wygodnie zwiedzić całe to państwo w zaledwie trzy tygodnie. Historia oraz religie Beninu to bez wątpienia aspekty stanowiące o jego wyjątkowości. Wśród oficjalnych wyznań znajdziemy zarówno voodoo jak i chrześcijaństwo oraz islam. Jest to jedyny kraj na świecie, gdzie „tradycyjna” religia animistyczna została uznana przez rząd. Głównym celem wycieczki jest właśnie zanurzenie się w świecie voodoo. Jeśli chodzi o sam Benin to do 1975 roku znany był pod nazwą Dahomey, a tutejszy port w Ouidah był głównym centrum wywozu niewolników w Afryce. To tędy szerzyły się wpływy europejskie od XV wieku (głównie portugalskie), a sam port był przystankiem dla mas Afrykanów powracających z Brazylii. Wszystko to złożyło się na afro-brazylijską kulturę, wyjątkową mieszankę mentalności, sztuki i architektury, którą można podziwiać w nadmorskich miastach Beninu. Kiedy opuścimy tropikalne, animistyczne południe, możemy przedrzeć się do sawanny, która jest ziemią plemienia Dendi. To oni sprowadzili z Arabii konie wprost na Czarny Ląd. Jest to lud rządzony przez emirów, a tradycyjne systemy polityczne wciąż są u nich żywe. Podróż do Beninu łączy w sobie elementy historyczne, kulturoznawcze z naturalnym pięknem lokalnych krajobrazów. Można się tu bowiem zrelaksować i rozkoszować nowymi doświadczeniami nad Oceanem Atlantyckim w Grand Popo.

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: UNIQUE

To wyprawy, których nie znajdziesz w innych biurach podróży. Łączy je jedno – unikalność pod każdym względem. Szukasz niepowtarzalnych przeżyć i interaktywnych doświadczeń, a wiedzę chcesz czerpać od ekspertów, którymi są historycy, fotografowie, buddyjscy mnisi, kucharze, to wląśnie znalazłeś coś dla siebie.

POZIOM TRUDNOŚCI: Łatwy


POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 21


GRUPOWA
12 DNI
BENIN W KRAINIE VOODOO
OD:

2400 EUR

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
BENIN W KRAINIE VOODOO
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
BENIN W KRAINIE VOODOO
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

REZERWACJE

DATA

początek-koniec

ILOŚĆ DNI MIEJSCA

(dostępność)

WYPRAWA GRUPOWA

(cena za osobę)

2022-01-07 - 2022-01-18 12 DNI DOSTĘPNE 2600 EUR + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2023-01-07 - 2023-01-19 12 DNI DOSTĘPNE 2600 EUR + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2023-01-07 - 2023-01-18 12 DNI DOSTĘPNE 2600 EUR + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2023-01-07 - 2023-01-12 12 DNI DOSTĘPNE 2600 EUR + koszt biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ

AMAZONIA I ŁOWCY GŁÓW

22 DNI UNIQUE
ZOBACZ WIĘCEJ

PERU, SZLAKIEM AMAZOŃSKICH PLEMION

12 + 4 DNI (opcja) UNIQUE
ZOBACZ WIĘCEJ

COSTA RICA BIRD WATCHING

15 DNI UNIQUE
ZOBACZ WIĘCEJ

GWINEA RÓWNIKOWA I WYSPY ŚW. TOMASZA I KSIĄŻĘCA

13 DNI UNIQUE
ZOBACZ WIĘCEJ