AZORY W PIGUŁCE

PORTUGALIA, AZORY
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Przylot na Azory - Faial

Po przylocie na Azory udajemy się na wyspę Faial. W stolicy Horcie znajduje się port, który za czasów odkrywców pełnił bardzo ważne strategiczne miejsce na arenie morskiej dla odkrywców, piratów i łowców wielorybów, aż po dzisiejszych żeglarzy. Jest to raj dla żeglujących po morzach i oceanach oraz wspaniałe miejsce do obserwacji wielorybów i uprawiania sportów wodnych.

DZIEŃ 2. Faial - wizyta w Capelinhos Volcano 

Dzisiejszego dnia odkryjemy wulkaniczne źródła wyspy. Będziemy wędrować przez góry Doliny Flamingów, dotrzemy do Caldeiry, najwyższego punktu na wyspie, a podróż zakończymy w Capelinhos, gdzie w 1957 doszło do ostatniej erupcji wulkanicznej na Azorach (trwającej aż 13 miesięcy). 

DZIEŃ 3. Faial - Podróż na wyspę Pico

Tego dnia czeka nas krótki rejs promem do malowniczego Pico. Na miejscu będzie czekał na nas przewodnik, z którym udamy się na całodniową wycieczkę po drugiej co do wielkości wyspie na archipelagu. Od czasów starożytnych lawa wulkaniczna tworzyła tu ściany wielu domów i granic winnic, na których rosną winogrona z których produkuje się lokalne wino Verdelho. Przed powrotem do Horty zahaczymy także o dawną główną przetwórnię wielorybów Fabrica da Baleia, która po zamknięciu w latach 80, została przekształcona na Museu da Industria Baleeira.

DZIEŃ 4. Przelot na Sao Miguel 

Tego dnia polecimy na wyspę Sao Miguel, największą na Azorach, do stolicy Ponata Delgada. Nasz hotel mieści się w starej części miasta więc podczas 3 dniowego pobytu będziemy mogli wczuć się w jego uroczy i kameralny klimat. Wieczorami na kolację kosztować będziemy pysznych wyspiarskich potraw i lokalnego wina. 

DZIEŃ 5. Sao Miguel - Ogrody Turner Furnas i gorące źródła

W planach mamy całodniową wycieczkę po wyspie. Jadąc południową drogą do Furnas przejeżdżać będziemy przez miejscowość Lagoa, gdzie znajduje się punkt widokowy Caloura, z którego będziemy obserwować uroczy krajobraz wyspy. W Furnas czeka nas spacer po niezwykle pięknych ogrodach botanicznych założonych w XVIII w. oraz gorące źródła, w których będzie można się zanurzyć. Gorące źródła i wody mineralne w Furnas były bardzo popularnym i modnym XIX wiecznym uzdrowiskiem dla Europejczyków, których tradycja do dziś jest kultywowana.Tego dnia będziemy mieli możliwość zobaczenia tradycyjnego sposób przygotowania miejscowej specjalności „Cozido nas Caldeiras”, warzyw i mięsa długo gotowanych na parze wulkanicznej w otworach ziemi. W drodze powrotnej udamy się na jedyną w Europie plantację herbaty. W hotelu będzie czekać na nas kolacja, a na wieczorny relaks wybierzemy się do centrum.

DZIEŃ 6. Sao Miguel - Sete 

Niektórzy uważają, że najlepsze należy zostawić na koniec. My także się z tym zgadzamy dlatego ostatniego dnia zobaczymy słynny, przepiękny widok na Sete Cidades. Jest to mała osada zbudowana na dnie krateru nad jeziorem, które oddzielone tylko wąską groblą, mieni się na dwa kolory - niebieski i zielony. Jest to niespotykany widok. W drodze powrotnej do Ponta Delgada musimy koniecznie zatrzymać się na jedynej w Europie plantacji małych słodkich ananasów, by skosztować jednego z nich. Po ostatnim zachodzie słońca na Azorach udamy się na pyszną kolację w akompaniamencie lokalnych win, serów i świeżych owoców morza. 

DZIEŃ 7. Sao Miguel - czas wolny przed wylotem 

Ostatniego dnia w zależności od ilości czasu przed odlotem będziemy mogli wybrać się na wycieczkę do Lagoa do Fogo (za dodatkową opłatą) z przystankiem w pobliskiej fabryce ceramiki. Następnie ruszymy w drogę na lotnisko rozkoszując się po raz ostatni pięknymi krajobrazami wysp. 

GRUPOWA
7 DNI
AZORY W PIGUŁCE
OD:

1090 EURO

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
AZORY W PIGUŁCE
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
AZORY W PIGUŁCE
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

GHANA, NAJWIĘKSZE ATRAKCJE

14 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

BIRMA W PIGUŁCE

17 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

IMPERIALNA ROSJA

13 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

KOREA PŁD. I JAPONIA

19 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ