AZORY - THE BEST OF

WULKANICZNE WYSPY NA ATLANTYKU
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Przylot na Azory - Flores

Lądując na Flores poczujemy się jak w ogrodzie Eden. Znajdujemy się na najdalej na zachód położonej wyspie! Krajobraz wyspy uchodzi za jeden z najpiękniejszych na Azorach. Zobaczymy skalne urwiska, mnóstwo jezior i kraterów, wysokich wodospadów, pastwisk otoczonych kilometrami żywopłotów z hortensji. Zewsząd otaczać nas będzie zieleń w każdym odcieniu. Z lotniska odbierze nas kierowca i zawiezie do hotelu w Santa Cruz.

DZIEŃ 2. Flores: zapoznanie się z fauną i florą wysp

Pierwszy dzień na Azorach będzie ucztą dla naszych oczu. Będziemy podziwiać niesamowite, malownicze widoki na wzgórza Ribeira da Cruz, Fajazinha, Ponta da Faji i Caveira. Na wyspie znajduje się mnóstwo punktów widokowych, które pozwalają przystanąć na chwilę by nacieszyć wzrok. Podczas wycieczki zobaczymy mnóstwo jezior i wodospadów, z których słynie wyspa. W drodze powrotnej do hotelu przypatrzymy się formacjom, które stworzyła zastygnięta lawa wulkaniczna. Po południu i wieczorem będziemy cieszyć się czasem wolnym w kameralnym Santa Cruz.

DZIEŃ 3. Flores: czas wolny i zwiedzanie Corvo 

Dzień przeznaczony na odpoczynek. Polecamy wybrać się na pieszą wycieczkę po okolicznych wzgórzach, zorganizować piknik z widokiem na ocean czy po prostu zrelaksować się przy dobrej książce i z lampką lokalnego wina w ręce. W miesiącach letnich można udać się na pobliską wyspę Corvo (za dodatkową opłatą), by poznać jedną z najbardziej unikatowych kultur Portugalii, posłuchać ich niepowtarzalnego dialektu używanego przez 468 mieszkańców wyspy i zwiedzić XVI wieczny Kościół.

DZIEŃ 4. Flores - Faial: Spacer historyczny

Dzisiaj ruszamy na wyspę Faial, a tam odwiedzimy jeden z najbardziej historycznych portów w historii. Stolica Horta była jednym z ważniejszych miejsc na arenie morskiej dla odkrywców, piratów i łowców wielorybów aż po dzisiejszych żeglarzy transatlantyckich. Jest dzisiaj rajem dla podróżujących po morzach, a także wspaniałym miejscem widokowym do obserwacji wielorybów.

DZIEŃ 5. Faial: wizyta Capelinhos Volcano

Dzisiejszego dnia zapoznamy się z wulkanicznymi źródłami wyspy. Będziemy wędrować przez góry Doliny Flamingów, dotrzemy do Caldeiry, najwyższego punktu na wyspie, a podróż zakończymy w Capelinhos czyli w miejscu niedawnej erupcji wulkanicznej na Azorach.

DZIEŃ 6. Rejs na wyspę Pico

Tego dnia czeka nas krótki rejs promem do malowniczego Pico. Na miejscu będzie czekał na nas przewodnik, z którym będziemy zwiedzać drugą co do wielkości wyspę na archipelagu. Spacerując po wyspie towarzyszyć nam będzie widok idealnie stożkowatego wulkanu , który jest nieodłącznym tłem wyspy. Od starożytnych czasów lawa wulkaniczna tworzyła tu ściany wielu domów i formowała granice winnic, na których rosną winogrona zbierane do robienia lokalnego wina Verdelho. Przed powrotem do Horty zahaczymy o historyczne muzeum wielorybów, które szczegółowo opisuje historię wyspy Pico z nimi związaną.

DZIEŃ 7. Czas wolny lub rejs na wyspę Sao Jorge 

Dzień wolny na relaks. W Horcie można spędzić czas na plaży, zwiedzić wulkaniczne formacje lub fortecę. Drugą opcją jest podróż na wyspę Sao Jorge ( za dodatkową opłatą). Na wyspie panują doskonałe warunki do uprawiania surfingu lub innych sportów wodnych. 

DZIEŃ 8. Faial - Terceira: Angra

Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na zwiedzanie trzeciej co do wielkości wyspy archipelagu - Terceiry. Spacerując po XVI wiecznych uliczkach miasta Angra (wpisanych w światowe dziedzictwo UNESCO) przeniesiesz się do czasów odkrywców. Angra jest miastem portowym o bardzo ważnej lokalizacji. Do czasów wynalezienia turbiny parowej, był to obowiązkowy punkt postoju dla statków wyruszających w podróż przez Atlantyk. Ze wzgórza, na które się wdrapiemy, rozciąga się wspaniały widok na miasto i wulkaniczny stożek Monte Brasil.

DZIEŃ 9. Terceira: Zwiedzanie wiosek rybackich i cud wulkanicznych 

Tego dnia czeka nas podróż przez Porto Judeu na południe wyspy do Praida da Victoria, małej rybackiej wioski gdzie zetkniemy się z kulturą rybaków. W Sao Sebastiao zobaczymy XV wieczny kościół parafialny z niezwykle kolorowym frontem, który jest centrum religijnych obchodów na cześć Ducha Świętego, popularne miejsce pielgrzymowania na archipelagu. W Praia da Victoria, uroczym miasteczku zjemy pyszny obiad z regionalnymi przysmakami. Po południu, przejedziemy górską drogą do Serra do Cume aby zobaczyć wielobarwne, zielone przedzielone kamiennymi granicami. W Algar do Carvao natkniemy się na wulkaniczne pozostałości, ogromną lawę długości około 300 metrów, pokrytą stalaktytami i stalagmitami, a w Biscoitos na północnym wybrzeżu, wykąpiemy się w naturalnych basenach, które powstały w wyżłobieniach lawowych jęzorów. Na koniec dnia zwiedzimy muzeum wina, gdzie będzie szansa na degustację miejscowych trunków. W drodze powrotnej do hotelu przejedziemy przez śliczne, malownicze wioski Altares, Doze Ribeiras i Sao Mateus. 

DZIEŃ 10. Terceira: Czas wolny 

Po śniadaniu proponujemy samodzielne zwiedzanie wyspy. Będzie to także ostatni pełny dzień wolny podczas podróży, zachęcamy do zakupu pamiątek, wysłania kartek, ostatniego smakowania lokalnych win oraz owoców morza. 

DZIEŃ 11. Teraira - Sao Miguel: Spacer w Ponta Delgada

Tego dnia polecimy na wyspę Sao Miguel, lądując w stolicy Ponata Delgada. Po dotarciu do hotelu w starej części miasta będziemy mieli możliwość odkrycia uroczego centrum, z jego historycznym zapleczem. Wąskie uliczki, przytulne kawiarenki i restauracje prowadzone przez mieszkańców tworzą kameralny, powolny klimat, którym warto nacieszyć się podczas urlopów. Na koniec dnia podczas degustacji lokalnych dań i wina będziemy mogli delektować się magiczną atmosferą miasta po zachodzie słońca.

DZIEŃ 12. Sao Miguel: Ogrody i gorące źródła

W planach mamy całodniową wycieczkę po wyspie. Jadąc południową drogą do Furnas przejeżdżać będziemy przez miejscowość Lagoa, gdzie znajduje się punkt widokowy Caloura, z którego będziemy obserwować uroczy krajobraz wyspy. W Furnas czeka nas spacer po niezwykle pięknych ogrodach botanicznych założonych w XVIII w. oraz gorące źródła, w których będzie można się zanurzyć. Gorące źródła i wody mineralne w Furnas były bardzo popularnym i modnym XIX wiecznym uzdrowiskiem dla Europejczyków, których tradycja do dziś jest kultywowana.Tego dnia będziemy mieli możliwość zobaczenia tradycyjnego sposób przygotowania miejscowej specjalności „Cozido nas Caldeiras”, warzyw i mięsa długo gotowanych na parze wulkanicznej w otworach ziemi. W drodze powrotnej udamy się na jedyną w Europie plantację herbaty. W hotelu będzie czekać na nas kolacja, a na wieczorny relaks wybierzemy się do centrum.

DZIEŃ 13. Sao Miguel: Sete 

Niektórzy uważają, że najlepsze należy zostawić na koniec. My także się z tym zgadzamy dlatego ostatniego dnia zobaczymy słynny, przepiękny widok na Sete Cidades. Jest to mała osada zbudowana na dnie krateru nad jeziorem, które oddzielone tylko wąską groblą, mieni się na dwa kolory - niebieski i zielony. Jest to niespotykany widok. W drodze powrotnej do Ponta Delgada musimy koniecznie zatrzymać się na jedynej w Europie plantacji małych słodkich ananasów, by skosztować jednego z nich. Po ostatnim zachodzie słońca na Azorach udamy się na pyszną kolację w akompaniamencie lokalnych win, serów i świeżych owoców morza. 

DZIEŃ 14. Dzień wolny przed odlotem

Ostatniego dnia w zależności od ilości czasu przed odlotem będziemy mogli wybrać się na wycieczkę do Lagoa do Fogo (za dodatkową opłatą) z przystankiem w pobliskiej fabryce ceramiki. Następnie ruszymy w drogę na lotnisko rozkoszując się po raz ostatni pięknymi krajobrazami wysp.

GRUPOWA
14 DNI
AZORY - THE BEST OF
OD:

1590 EUR

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
AZORY - THE BEST OF
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
AZORY - THE BEST OF
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

SUDAN-NUBIA

16 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PEJZAŻE BIRMY

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA TREKKING

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

BRAZYLIA

18 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ