ARARAT - MT NEMRUT - MT SUPHAN

MISTYCZNA GÓRA
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

WARSZAWA -VAN - MT NEMRUT - MT SUPHAN -DOGUBAYAZIT - ARARAT - DOGUBAYAZIT - VAN -WARSZAWA

Dwunastodniowa wyprawa na Ararat łączy w sobie zdobycie dwóch szczytów i jednego wzgórza, na dalekowschodnich krańcach Turcji. Dwa z nich, w przeciwieństwie do Araratu, który jest symbolem tego regionu, są słabo znane przez wędrowców. Wspaniałe widoki, które roztaczają się ze szczytów na stronę turecką, irańską, armeńską i nachiczewańską, to nagroda za trudy wspinaczki. Region słynie również z przepięknych ormiańskich i seldżuckich ruin, gościnności miejscowych Kurdów, a także różnorodności ptactwa i kwiatów budzących się do życia podczas roztopów. Wzgórze Nemrut charakteryzuje się niezwykłymi, wulkanicznymi jeziorami i gorącymi źródłami, w których można odpocząć po godzinach wędrówki. Nemrut to unikat na skalę światową wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Rangę tego miejsca wyznacza najlepiej zachowany zespół świątynny z 62 r p.n.e.  Mt Suphan ma wysokość 4434 m n.p.m. i wznosi się nad starożytną krainą Seldżuków i ich twierdzą Adilcevaz.

 

 

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: ACTIVE

Aktywne spędzanie czasu wzbogaca każdą podróż, dlatego gdy wybierzesz nasze programy active bądź pewny że wniosą one nową energię i pozwolą z innej perspektywy spojrzeć na siebie. Wszystko będzie działo się szybciej, intensywniej i z dużym zaangażowaniem Twoich mięśni, W programach znajdziesz wyzwania związane ze wspinaczką górską, raftingiem, nurkowaniem. Im więcej rzeczy spróbujesz tym bardziej pełniejsze i interesujące będzie Twoje życie.

POZIOM TRUDNOŚCI: Łatwy

Wyprawa dla osób dobrze przygotowanych kondycyjnie, wytrzymałych na różnicę temperatur, z doświadczeniem zdobytym na górskich szlakach.

POZIOM SERWISU

Wyprawa ma charakter trekkingowy, w czasie jej trwania śpimy w małych hotelach, a podczas samej akcji górskiej w namiotach. Przejazdy lokalnymi środkami komunikacji.

WIELKOŚĆ GRUPY: Mała

7-10 osób

WIEK: Od 21


GRUPOWA
12 DNI
ARARAT - MT NEMRUT - MT SUPHAN
OD:

7200 PLN

INDYWIDUALNA
ARARAT - MT NEMRUT - MT SUPHAN
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
ARARAT - MT NEMRUT - MT SUPHAN
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

REZERWACJE

DATA

początek-koniec

ILOŚĆ DNI MIEJSCA

(dostępność)

WYPRAWA GRUPOWA

(cena za osobę)

2022-02-01 - 2022-02-12 12 DNI DOSTĘPNE 7200 PLN + CENA BILETU LOTNICZEGO DOŁĄCZ ZAPYTAJ

UGANDA

18 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

SUDAN-NUBIA

16 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PEJZAŻE BIRMY

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

BOLIWIA TREKKING

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ