AMAZONIA

W POSZUKIWANIU UNIKALNYCH PLEMION MATSE
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Warszawa - Lima

Spotykamy się na lotnisku Okęcie 2 h przed wylotem, odprawa i wylot do Limy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Staramy się aby połączenie lotnicze było jak najbardziej komfortowe z krótkimi tylko postojami na lotniskach transferowych.

DZIEŃ 2. Lima

Przylot do Limy, transfer do hotelu i relaks po podróży. Po odpoczynku zwiedzimy miasto, a w nim słynny plac Plaza des Armes, wokół którego znajdują się lokalne zabytki: najstarszy na kontynencie Uniwersytet założony w 1551 roku, katedra gdzie pochowany jest Pizzarro, kościół klasztorny San Francisco, Palacio de Torre Tagle. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3. Lima – Iquitos

Po śniadaniu, transfer na lotnisko i przelot do Iquitos. Zaraz po przylocie poczujemy znaczącą zmianę klimatu, uderzy w nas fala wilgotności i gorąca. Zwiedzimy port rzeczny, z którego wypływają łodzie do różnych obszarów Amazonii, Belem, starą dzielnicę miasta, targ. Wieczorem będziemy się intensywnie przygotowywać do wyprawy. Zrobimy ostatnie zakupy w mieście, przejrzymy ekwipunek. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4. Iquitos – Amazonia obszar plemienia Metse

Po śniadaniu spotykamy się z przewodnikiem i wojskowym samolotem lub wodolotem (transport uzależniony jest od pogody i dostępności miejsc na pokładzie samolotu) ruszamy na granicę Brazylii do miasta Angamos.  Spotkamy się z przewodnikami z plemienia Metse (Mayorunas) dopełnimy zapasy żywności, ustalimy szczegóły logistyczne i popłyniemy łodzią motorową do jednego z najmniej zbadanych obszarów lasów deszczowych Amazonii, zamieszkałego przez plemię Metse. Po drodze obserwować będziemy niesamowitą faunę i florę,  Wieczorem dotrzemy do jednej ze wspólnot plemienia, gdzie czeka nas spotkanie ze starszyzną oraz poznanie zwyczajów panujących w wiosce. Nocleg w tradycyjnym domu charakterystycznym dla tej społeczności.

DZIEŃ 5-13. Amazonia obszar plemienia Metse

Czeka nas dziewięć fascynujących dni spędzonych wśród rdzennej społeczności, z dala od cywilizacji. Zapoznamy się z unikalnymi zwyczajami, kulturą oraz sposobem życia Indian. Będziemy im towarzyszyć w pozyskiwaniu żywności, zbieraniu plonów z plantacji. Nauczymy się rozpoznawać ślady i tropić zwierzynę, łowić piranie i inne gatunki niezwykłych ryb. Podczas trekkingów w dżungli będziemy identyfikować rośliny lecznicze, pozyskiwać wodę z lian, a nawet spróbujemy wdrapać się na najwyższe, górujące nad innymi koronami drzew, drzewo kapokowe. Spróbujemy użycia prymitywnej broni myśliwskiej i budowania kanu. Wieczorami staniemy się uczestnikami niezwykłych obrzędów takich jak ceremonia tabaki, ceremonia medyczna „kambo” zwana inaczej ceremonią żaby. Najbardziej fascynujące chwile spędzimy przy ognisku ze starszyzną plemienną, która snuć będzie swoje pradawne opowieści. Dziewięć dni spędzonych w całkowitej izolacji, w innym, nieznanym nam świecie to doświadczenie niezwykłe, unikalne i bardzo osobiste.

DZIEŃ 14-16. Trekking przez Amazonię

Trochę zdezorientowani, z nowymi doświadczeniami rozpoczniemy nasz trekking w dół rzeki. Po drodze będziemy mieć niepowtarzalną okazję do obserwacji pięknych ptaków, przekraczania strumieni i rzek. Wykorzystamy wiedzę przekazaną nam przez Indian do samotnego przetrwania w dżungli jednej nocy. Zbudujemy sobie schronienie i przy ognisku zaplanujemy następny dzień. Naszym celem będzie dotarcie do miasteczka Requena.

DZIEŃ 17-18. Requena - Iquitos

Koło południa powinniśmy przybyć do miasta Requena, gdzie czekają na nas zbiorowe łodzie, którymi popłyniemy do Iquitos. Czas podróży to w przybliżeniu 12 h. Do portu przypływamy około 4:00 rano. Jemy śniadanie, jedziemy na lotnisko i lecimy do Limy.

DZIEŃ 18. Iquitos  - Lima

Przelot do Limy, transfer do hotelu i zasłużony relaks! Wieczorem obfita kolacja uzupełniająca braki po pobycie w dżungli.

DZIEŃ 19. Lima – Warszawa

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.

OPCJONALNIE

Dla osób chcących przeciągnąć pobyt w Peru i zobaczyć legendarne Machu Picchu istnieje szansa przedłużenia wyprawy o 4 dni (propozycja poniżej). Dodatkowo możliwe są inne atrakcje, takie jak lot nad liniami Nazca czy rejs po jeziorze Tititaca. Chętnych do poszerzenia oferty prosimy o taką informację przy zgłoszeniu na wyprawę.

DZIEŃ 19. Lima - Cuzco

Przelot z Limy do Cuzco, które w czasach Imperium Inków było stolicą Peru. Nazwa Cuzco w języku keczua oznacza pępek świata. Największy rozkwit miasto przeżywało w drugiej połowie XV wieku, za panowania dziewiątego króla Inków Pachacutiego, którego imię znaczy „ten który zmienia świat” . Uznawany jest za jednego z największych i najbardziej zasłużonych władców inkaskiego państwa oraz twórcę jego imperialnej potęgi. Z tamtych czasów zachowały się pozostałości niektórych zabudowań. W centralnej części miasta wytyczony został plac, przez który kiedyś przepływała rzeka Huatanay, a przy nim wzniesiono pałac władcy Inków, zwany Ccsana. Z kolei w murach dawnego Domu Złotych Dziewic (mniszek) założono klasztor św. Katarzyny, a na ruinach świątyni Słońca Coricancha klasztor dominikanów. Jedną ze ścian Świątyni Słońca pokryta była złotymi płytkami, a w jej wnętrzu znajdował się słoneczny dysk, odnaleziony przez Hiszpanów w 1571 r. Po południu pojedziemy zwiedzić świątynię Wirakoczy, największą inkaską świątynię we wsi Cacha. Nocleg w kolonialnym hotelu.

DZIEŃ 20. Cuzco – Aquas Calientes

Rano po śniadaniu podróż do Aguas Caalientes, bardzo ładnego górskiego miasteczka, które jest bazą wypadową do legendarnego Machu Picchu. Dzień spędzimy na kąpieli w gorących źródłach, odwiedzimy miejscowy targ, a popołudnie przeznaczymy na relaks. Kolacja i nocleg

DZIEŃ 21. Aquas Calientes – Machu Picchu – Aquas Calientes

O świcie ruszamy do Machu Picchu, świętego miasta Inków. Zbudowano je według kompleksowo opracowanych planów w II połowie XV wieku, za czasów panowania jednego z najwybitniejszych władców - Pachacuti. Pełniło wówczas funkcję głównego centrum ceremonialnego, ale także gospodarczego i obronnego. Zamieszkiwali je kapłani, przedstawiciele inkaskiej arystokracji, żołnierze oraz opiekunowie tutejszych świątyń. Miasto składało się z dwóch części. W górnej, zwanej hanman, znajdowały się: Świątynia Słońca, Grobowiec Królewski, Pałac Królewski oraz Intihuatana, największa inkaska świętość. W dolnej mieściły się domy mieszkalne kryte strzechą oraz warsztaty produkcyjne. Na strome zbocza otaczające miasto składają się tarasy uprawne o szerokości 2-4 m., przeplatane pionowymi ścianami wzniesionymi z kamieni.  Wejdziemy na szczyt Huyana Picchu (ze względu na ograniczoną ilość wejść dziennie, prosimy o wcześniejszą rezerwację). Późnym popołudniem wrócimy spacerem do Aquas Calientes. Wieczorem, przy kolacji podzielimy się wrażeniami z wycieczki.

DZIEŃ 22. Aquas Calientes – Cuzco – Lima

Bardzo wcześnie rano ruszamy do Cuzco, bezpośrednio na lotnisko i stamtąd samolotem do Limy. W zależności od godziny lotu powrotnego, kolacja i nocleg lub wylot do Polski.

DZIEŃ 23. Lima – Warszawa

Powrót do Warszawy przez jedno z europejskich lotnisk.

GRUPOWA
20 DNI + OPCJA 4 DNI
AMAZONIA
OD:

3990 USD

+ bilet lotniczy (+ 1390 USD opcja)
INDYWIDUALNA
AMAZONIA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
AMAZONIA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

EKSPEDYCJA URARINA

12 + 4 DNI (opcja) ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

UGANDA

16 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

ETIOPIA

19 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

KALIFORNIA I PARKI NARODOWE USA

22 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ