AMAZONIA EKSPEDYCJA

SZLAKIEM ANAKONDY
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Warszawa - Lima

Spotykamy się na lotnisku Okęcie 2 h przed wylotem. Odprawa i wylot do Limy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Staramy się, aby połączenie lotnicze było jak najbardziej komfortowe, z krótkimi tylko postojami na lotniskach transferowych.

DZIEŃ 2. Lima - Iquitos


Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Iquitos. Zakwaterowanie w hotelu. Popołudnie przeznaczymy na przygotowanie się do wyprawy.

DNI 2-3. Iquitos - amazońska dżungla i wkroczenie na tereny plemienia Mayoruna

Zaraz po śniadaniu spotkamy się z przewodnikiem, a następnie z bazy Wojskowych Sił Powietrznych samolotem lud wodolotem udamy się do osady Angamos, tuż przy granicy z Brazylią. To właśnie tam rozpocznie się nasza przygoda na terenie należącym do dzikiego plemienia Mayoruna. Poświęcimy chwilę czasu na przygotowanie prowiantu oraz omówienie trasy spływu, a następnie odbędziemy podróż łodzią motorową do jednej z najmniej zbadanych stref dżungli amazońskiej - na teren Rezerwatu Indian Mayoruna. Plemieniu Mayoruna udało się zachować odrębność i prowadzić spokojne życie, z dala od cywilizacji, pomimo iż w XVIII dotarły tutaj misje jezuickie. Żyją oni głównie z upraw, polowań i rybołówstwa. Ich wierzenia można określić jako animistyczne: według nich każdą roślinę zamieszkuje duch innego zwierzęcia. Podczas rytuałów z użyciem roślin leczniczych szaman musi zwrócić się do ducha zwierzęcego z prośbą o zdrowie i ochronę. Indianie z plemienia Mayoruna (zwanego także Matsé), nazywani bywają "kocim plemieniem" ze względu na używane przez siebie, bardzo charakterystyczne ozdoby, imitujące kocie wąsy. Zwyczaj ten powoli jednak zanika, jedynie starszyzna plemienna stara się kultywować pradawne tradycje. Podczas tych kilku dni będziemy mieli okazję nie tylko lepiej poznać zwyczaje Indian (będziemy nocować w domu typowym dla rdzennej ludności), ale czeka nas również podziwianie dzikiej i egzotycznej, lokalnej flory i fauny.

DNI 4-16. Amazonia, eksplorowanie dżungli

Najbliższe dni będą prawdziwym wyzwaniem i esencją tej wyprawy. Czeka nas survival, podczas którego będziemy mogli się sprawdzić w samym sercu dzikiej dżungli. Niczym Indianie z plemienia Mayoruna sami będziemy musieli zapewnić sobie pożywienie, wodę, nocleg oraz ochronę przed czyhającymi na nas niebezpieczeństwami. Tę prawdziwie ekstremalną przygodę rozpoczniemy od spływu łodzią motorową w głąb dziewiczej dżungli. Później będziemy zdani na własne umiejętności. Czeka nas budowa szałasów. Nauczymy się, jak pozyskiwać wodę pitną z lian „soga de agua” oraz jak rozpoznawać lecznicze rośliny. Będziemy zbierać dzikie owoce oraz inne plony lasu, ucząc się równocześnie odróżniać jadalne od potencjalnie trujących. Posiądziemy wiedzę na temat polowań, przygotowując tradycyjne pułapki na zwierzęta oraz udamy się na połów piranii oraz innych gatunków ryb. Nie zabraknie również długich wędrówek po puszczy. Udamy się na poszukiwania ssaków z rodziny naczelnych, będziemy obserwować dzikie ptaki, a zgłębiając sztukę rozpoznawania śladów i tropienia zwierząt wybierzemy się na nocną eskapadę w poszukiwaniu kajmanów, węży, tarantuli i innych gatunków zwierząt tak typowych dla amazońskiej dżungli. Dotrzemy do tzw. „colpa”, czyli zbiornika wodnego, bogatego w sole mineralne, gdzie przy wodopoju zbierają się zwierzęta. To idealny punkt obserwacyjny! Nauczymy się także, jak budować tratwę, a wszystko po to, by odbyć kolejne wyprawy na jeziora i bagniska. To właśnie tam, z dala od wszelkich ludzkich osad, spróbujemy wytropić anakondę. Nie ma co liczyć na wygody, noce będziemy spędzać na własnoręcznie skonstruowanych legowiskach.

DNI 17-19. Rzeką Lobo do osady Requena


Kontynuujemy pobyt w dżungli. Najpierw czeka nas spływ łodzią motorową po rzece Lobo. Po drodze można obserwować niesamowite, egzotyczne ptaki. Czekają nas dwa dni wędrówki przez rzeki, strumienie i bagniska w samym sercu dżungli. Finalnie dotrzemy do osady Requena (to mniej więcej 50 km przedzierania się przez chaszcze). Nocleg w samym sercu puszczy.

DNI 20-21. Requena - Iquitos


Po kilkunastu dniach morderczej wędrówki dotrzemy do osady Requena. Czeka nas spływ łodzią motorową do Iquitos. To nie koniec wysiłków, gdyż podróż zajmie nam około 12 godzin. Nad ranem, około 4:00 dotrzemy do miasta. To będzie czas na zasłużony odpoczynek i regenerację. Po południu przelot do Limy.

DZIEŃ 22. Powrót do Warszawy

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.


GRUPOWA
22 DNI
AMAZONIA EKSPEDYCJA
OD:

4300 USD

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
AMAZONIA EKSPEDYCJA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
AMAZONIA EKSPEDYCJA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

ELBRUS

12 DNI EXTREME
ZOBACZ WIĘCEJ

EKWADOR

19 EXTREME
ZOBACZ WIĘCEJ

ACONCAGUA

21 dni EXTREME
ZOBACZ WIĘCEJ

KAZBEK GRUZJA

12 DNI EXTREME
ZOBACZ WIĘCEJ