MOSKWA

IMPERIALNA STOLICA
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Przelot Warszawa - Moskwa

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu. Zaznajamianie się z miastem: wycieczka autobusem po najbardziej znanych punktach widokowych, następnie spacer do Parku Gorkiego i „Nienudnego ogrodu”. Wieczorem do wyboru atrakcje z listy.
DZIEŃ 2. Spacerem przez Moskwę

Przed nami piesza wycieczka po centrum Moskwy: plac Czerwony, ul. Tverskaya, Liubyanka (była siedziba KGB), plac rewolucji, Teatr Wielki. Następnie wycieczka do Kremla, gdzie można podziwiać wspaniałe cerkwie wraz z grobami carów oraz obecną rezydencję prezydenta. Oglądanie zmiany warty przy grobie nieznanego żołnierza, po czym spacer przez Aleksandrowskij Sad do Cerkwi Chrystusa Zbawiciela (położonej na brzegu rzeki Moskwa) oraz do pobliskiej galerii malarstwa im. Puszkina prezentującej m.in. dzieła Picassa, Matisse'a, Van Gogh'a oraz awangardy rosyjskiej. Wieczorem spacer po Arbacie i do wyboru atrakcje z listy.
DZIEŃ 3. Śladami carskich rodzin 

Przejazd do parku-muzeum Kolomenskoye, dawnej siedziby carów stanowiącej dziś piękny park, gdzie na powierzchni 390 hektarów znajduje się kilka cerkwi oraz odrestaurowany pałac carski z XVI wieku, w całości zbudowany z drewna w klasycznym rosyjskim stylu. Następnie oglądanie zespołu pałacowego Carycyno, należącego do Katarzyny II i położonego w parku z wieloma fontannami, stanowiącego jedno z ulubionych miejsc spotkań młodych par i częstych sesji fotograficznych. Po południu atrakcje do wyboru z listy.
DZIEŃ 4. Moskiewskie metro

Wycieczka metrem celem poznania najładniejszych stacji. Następnie wizyta w muzeum historycznym na Placu Czerwonym, Almaznyj Fond oraz kremlowska zbrojownia. Po południu wycieczka statkiem po rzece, a wieczorem do wyboru atrakcje z listy.
DZIEŃ 5. Monastyr w Sergijew Posad

Wczesnym rankiem przejazd do miejscowości Sergijew Posad, gdzie zwiedzimy słynną Troicko-Sergiejwską Ławrę. Monastyr został założony w 1345 przez Sergiusza z Radoneża, który zbudował na Wzgórzu Makowieckim pierwszą drewnianą cerkiew i zgromadził wokół siebie pierwszą wspólnotę monastyczną. Do końca XIV wieku mnisi rozbudowali zabudowania klasztorne, a w 1355 Sergiusz sporządził opis modelowego klasztoru prawosławnego i zainicjował akcję zakładania nowych monasterów na całym terytorium Rusi. Mnisi z monasteru przyczynili się następnie do powstania ponad 400 takich obiektów (w tym m.in. Monastyru Sołowieckiego). Po południu powrót do Moskwy, a wieczorem do wyboru atrakcje z listy.
DZIEŃ 6. Galeria Trietiakowska - plac Tagański 
Wizyta w galerii Trietiakowskiej, w której można podziwiać sztukę najlepszych rosyjskich artystów wielu epok i stylów, od sakralnej do nowoczesnej. Przejazd na plac Tagański, gdzie 70 metrów pod ziemią znajduje się przeciwatomowy bunkier Stalina, w czasie zimnej wojny pełniący funkcję sztabu dowodzenia – zwiedzanie wraz projekcją filmową. Wieczorem uroczysta kolacja, a później dla chętnych clubbing.
DZIEŃ 7. Przelot Moskwa - Warszawa

Transfer na lotnisko, wylot do Warszawy.
GRUPOWA
7 DNI
MOSKWA
OD:

1150 EUR

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
MOSKWA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
MOSKWA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

WYBRZEŻA GRENLANDII

9 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

TRAWERS PRZEZ PERU, BOLIWIĘ I CHILE (2)

22 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

ARMENIA I GRUZJA

8 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

JEZIORO BAJKAŁ

14 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ