UGANDA

PIĘKNO NATURY
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Warszawa – Entebbe

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie i wylot przez jeden z portów lotniczych do Entebbe

DZIEŃ 2. Entebbe

Przylatujemy do Ugandy na lotnisko w Entebbe, transfer do hotelu w Kampali i zasłużony odpoczynek po długiej podróży. Później, w zależności od godzin przylotu, krótkie zwiedzanie miasta dla chętnych. Zobaczymy takie miejsca takie jak Grobowce Kasubi, które jest szczególnym miejscem pochówku dla Królewskiego rodu Buganda, świątynię Bahai jedyną w swoim rodzaju w Afryce i afrykańską wioskę rzemiosła, która jest najlepszym miejscem do zakupu sztuki afrykańskiej, rzeźby i innych wyrobów ręcznych. Wieczór upłynie nam na przygotowaniach do dalszej podróży, odprawie. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3. Przejazd do Murchison Falls, wodospady Nilu Białego

Śniadanie jemy w hotelu i ruszamy w podróż do sanktuarium Ziwa Rhino . Warto zatrzymać się w tym miejscu ponieważ jest ono domem dla zagrożonych białych nosorożców, które bardzo ciężko zobaczyć w naturalnym środowisku w Ugandzie z powodu kłusownictwa. Dalej trasa prowadzi już w kierunku wodospadów czyli do Parku Narodowego Murchison Falls, gdzie zobaczymy spektakularne wodospady Nilu, które z wysokości 150m opadają w dół przez 7 metrowej szerokości kanion. Czeka nas tam jeden z najpiękniejszych zachodów słońca w Afryce. Przyjazdt do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 4. Murchison Falls

Od wczesnych godzin rannych będziemy czerpać przyjemność i doświadczać spotkań z wieloma dzikimi zwierzętami. Po drodze mamy szansę na spotkanie z rodzinami słoni, żyraf, antylop, bawołów, lwów. Później, w ciągu dnia po obiedzie wyruszymy łodzią w kierunku wodospadu. Podczas 3-godzinnego rejsu , będziemy podglądać życie wielu różnych gatunków dzikich zwierząt, takich jak hipopotamy, krokodyle, słonie i ogrom kolorowego ptactwa jak na przykład bieliki afrykańskie oraz zimorodki. Wizyta w parku pozwoli nam również na podziwianie wodospadu z górnego miejsca widokowego. Fakultatywnie możliwy rafting. Powrót na relaks do hotelu.

DZIEŃ 5. Park Narodowy Kibale

Dzisiejszy dzień to trawers przez terytorium Ugandy do parku Narodowego Kibale zatrzymamy się po drodze na obiad. Nasza droga będzie wieść na południowy zachód. Kibale National Park obejmuje obszar około 795 km, i jest jednym z najpiękniejszych parków w Ugandzie. Porośnięty tropikalnym lasem jest domem dla wielu gatunków zwierząt, a wśród nich m.in. zagrożonego gatunku szympansów. To również najbardziej wilgotne tereny gdzie średnia rocznych opadów wynosi około 1700 mm. Miesiące deszczowe to marzec-maj, a także-wrzesień. Średnia temperatura około 14-20 C. To będzie długa jazda poprzez Hoima do Fort Portal. Droga biegnie przez tradycyjne wioski i tereny porośnięte lasami i uprawami o kolorze soczystej zieleni. Fort Portal spoczywa w cieniu legendarnych "Mountains of the Moon" Gór Księżycowych. Kolacja i nocleg w lodge. .

DZIEŃ 6. Kibale Forest National Park – trekking w poszukiwaniu szympansów

Po wczesnym śniadaniu, i odprawie przeprowadzonej przez lokalnych przewodników idziemy w głąb lasów Parku Kibale i rozpoczynamy nasz trekking w poszukiwaniu żyjących na wolności szympansów. Poznamy ich życie i zwyczaje, spędzimy z nimi ok godziny. Po południu czeka nas objazd Bigodi. Ten podmokły las to sanktuarium gdzie występuj Gerezy, piękne małpy kryjące się w koronach drzew oraz ptaków. Po drodze możemy zaobserwować również kilka innych gatunków małp, a jest ich tu aż 13 takie jak koczkodany górskie, koczkodany czarnosiwe, zobaczymy także piękne motyle, ptaki. Po powrocie czeka nas lunch po którym można wybrać się na samodzielny spacer i obserwację przyrody. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7. Przejazd do Queen Elizabeth National Park

Wstajemy dzisiaj przed wschodem słońca i po filiżance gorącej herbaty wyruszamy do Queen Elizabeth National Park. Park ten jest znany ze swojej otwartej sawanny, lasów tropikalnych i gęstych bagien porośniętych papirusem, a niezwykły Jezioro Edwarda czyni go najbardziej różnorodnym pod względem różnych eco systemów w Afryce. Po drodze odwiedzimy wspólnotę wiejską Ruboni, gdzie obserwować, ale też na uczyć miejscowego rzemiosła. Czeka nas dość długa podróż. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8. Rano safari - rejs po południu

Wcześnie rano wyruszamy na rejs wokół niezwykłego Jeziora Edwarda gdzie żyje prawie 100 gatunków ssaków i 606 gatunków ptaków, co sprawia, że safari w parku jest wspaniałym i niezapomnianym doświadczeniem obserwacji zwierząt i przyrody. Zobaczymy słonie, hipopotamy, żyrafy, bawoły guźce, rzadkie lamparty, lwy, zebry, hieny. Uganda jest jednym z najlepszych miejsc w Afryce, gdzie można łatwo je obserwować.  Powrót na obiad do hotelu, po południu wybieramy się na rejs statkiem po kanale Kazinga łączącego Jezioro Jerzego i Edwarda. Spotkamy tam sporo zwierząt wodnych, takich jak krokodyle, hipopotamy i wiele gatunków ptaków, min. czaplę zielonawą, zimorodka. 

DZIEŃ 9. Rejon Ishasha 

W tym dniu jedziemy w rejon Ishasha w Queen Elizabeth National Park gdzie żyje jedna z nielicznych na świecie populacji lwów „wspinaczy drzewnych”. Drzewa figowe, które rosną przy trasie naszego safari pozwalają zobaczyć lwy z bliska, wylegujące się i odganiające od much tse-tse. Odwiedzimy społeczność Kanungu, która oprowadzi nas po swojej plantacji uprawy kawy i powie o tradycyjnych metodach jej zbierania. Wieczorem dotrzemy do Parku Narodowego Biwindi, gdzie czekać będzie na nas kolacja i nocleg.

DZIEŃ 10. Park Narodowy Biwindi

Wcześnie rano po śniadaniu i odprawie w bazie rangerów, ruszamy przez zarośla i gęste pnącza w wilgotnym tropikalnym lesie śledzić tropy tych zagrożonych ssaków. Siedząc w zaroślach w ciszy, szukając wzrokiem i nasłuchując uchem najspokojniejszych, najrzadszych i najbardziej zagrożonych ze wszystkich małp, uczestniczymy w fascynującym doświadczeniu. Po wytropieniu (kilka godzin) i 1 godzinie obcowania ze zwierzętami wracamy lodge. Po południu, czas wolny na dzielenie się wrażeniami lub jeśli energia pozwoli, można wziąć udział w zwiedzaniu szlaku wzdłuż rzeki Munyaga, który jest idealnym na krótki spacer, który doprowadzi nas do trzech uroczych krystalicznie czystych wodospadów z mnóstwem paproci, orchidei i barwnych motyli. Potem wizyta z przewodnikiem w pobliskich wsiach, gdzie spotkamy się z lokalnymi społecznościami i doświadczymy różnych kultur stylów życia Ugandy. Kolacja i nocleg

DZIEŃ 11. Jezioro Bunyonyi

Ruszamy nad jezioro Bunyonyi - drugie najgłębsze jezioro w Afryce. Cały dzień spędzimy nad jednym z najpiękniejszych jezior Afryki fotografując malownicze wyspy i zatoki zanurzone raz po raz we mgle. Poznamy też społeczności żyjące na jeziorze. Będzie to piękne krajobrazowe doświadczenie, a zarazem odpoczynek po emocjach z dnia poprzedniego. Kolacja i nocleg w domkach na zboczu.

DZIEŃ 12. Jezioro Mburo, Park Narodowy 

Po odprężającym śniadaniu wyruszamy do Parku Narodowego Jeziora Mburo. Mamy przed sobą ok 199km i 4 godziny jazdy. Po drodze będziemy mijać niesamowite krajobrazy południowo-zachodniej Ugandzy z rozciągającymi się na płaskowyżu plantacjami bananów. Przed wjazdem do parku zatrzymamy się w  Centrum Kultury Igongo i zjemy  tradycyjny obiad. Po południu czeka nas rejs po wodach jeziora gdzie zaobserwujemy imponujące hipopotamy, krokodyle nilowe oraz ogromną ilość ptactwa. Po doświadczeniach dnia dzisiejszego powrót do hotelu, kolacja i nocleg

DZIEŃ 13. Jezioro Mburo, Park Narodowy

Po wczesnym śniadaniu wyruszamy na  ekscytujący spacer po sawannie z imponującym ekosystem i dużą ilością, charakterystycznych dla tych terenów akacji. Otaczać nas będą piękne widoki na okolicę. Zobaczymy w naturalnym środowisku dziką zwierzynę, w tym żyrafy Rothschilda, Impale, zebry, elandy, a w koronach drzew mnogość ptaków.Wdrapiemy się na  wzgórze Kazuma skąd rozciąga się magiczny i malowniczy widok, jeden z najlepszych w Ugandzie. Wczesnym popołudniem wracamy do hotelu na lunch i relaks.  Po południu, zwiedzimy centrum kultury  Enyemebwa gdzie lokalni przewodnicy pokażą nam jak wygląda życie codzienne mieszkańców w tym regionie. Kolacja i nocleg.

Zakwaterowanie: Mihingo Lodge

DZIEŃ 14.  Kampala z przystankiem na Equator Crossing Kayabwe

Energią naładujemy się podczas śniadania z pięknym widokiem na okolicę. Przed nami podróż powrotna do Kampali 240 km ok. 3 /4 h godziny drogi. Po drodze zatrzymamy się w miejscu, gdzie każdy chce mieć swoją osobistą fotgrafię - na równiku. Zjemy tu lunch i w godzinach popołudniowych będziemy w Kampali. Nocleg i zasłużony relaks po podróży.

DZIEŃ 15. Kampala

Później, w zależności od godzin wylotu, krótkie zwiedzanie ( jeśli nie było na to czasu zaraz po przylocie). Zobaczymy takie miejsca takie jak Grobowce Kasubi, które jest szczególnym miejscem pochówku dla Królewskiego rodu Buganda, świątynię Bahai jedyną w swoim rodzaju w Afryce i afrykańską wioskę rzemiosła, która jest najlepszym miejscem do zakupu sztuki afrykańskiej, rzeźby i innych wyrobów ręcznych. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

DZIEŃ 16.  Warszawa
GRUPOWA
16 DNI
UGANDA
OD:

3200 USD

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
UGANDA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
UGANDA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

BOLIWIA

21 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

BIRMA

23 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

KILIMANJARO - DACH AFRYKI

11 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

PAPUA NOWA GWINEA, FESTIWAL MT. HAGEN 2018

16 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ