GRUZJA - TUSZETIA, MISTYCZNA KRAINA GRUZJI


MISTYCZNA KRAINA GRUZJI

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Warszawa - Tbilisi

Spotykamy się na lotnisku Okęcie 2h przed wylotem. Sprawdzamy, czy wszyscy mają odpowiednie dokumenty (paszporty, wizy etc.), spotykamy się z tour liderem i wylatujemy do Tbilisi. Przylot i transfer do hotelu w Tbilisi.
DZIEŃ 2. Tbilisi - Telawi (B)
Po późnym śniadaniu przejedziemy do gruzińskiego regionu Kachetia przez przełęcz Gombori. Zwiedzimy historyczne centrum miasta Telawi, a następnie przejedziemy do Tsinandali, gdzie zwiedzimy Muzeum Księcia Aleksandra Czawczawadze, na terenie którego znajduje się piękny ogród oraz piwniczki z winem, gdzie będziemy mogli skosztować 5 różnych gatunków wina. Powrót do Telawi na nocleg.
DZIEŃ 3. Telawi - Alvani - przełęcz Abano - Omalo - Dartlo (B/L/D)
Z samego rana przejedziemy do Alvani, gdzie przekroczymy przełęcz Abano (2950 m n.p.m.). Po drodze zatrzymamy się na piknik. W Omalo zwiedzimy twierdzę Keselo, a później przejedziemy do wioski Dartlo. Kolacja i nocleg na kempingu w Dartlo.
DZIEŃ 4. Dartlo - Kvavlo - Dano - Parsma - Girevi - Chontio (B/L/D)
Rano rozpoczniemy trekking z Dartlo, podczas którego odwiedzimy kilka wiosek: Kvavlo, Dano, Parsma, Girevi i Chontio. Konie będą powiozą nasze bagaże. Wszystkie te wioski znajdują się w odległości 2h wędrówki od siebie i znajdują się na wysokościach 1900-2400 m n.p.m. Co dwie godziny będziemy robić półgodzinny postój w każdej z wiosek, w jednej z nich zatrzymując się na obiad. Przekroczymy przełęcz Atsunta, a później udamy się na kemping w pobliżu Chontio, ostatniej z wiosek, gdzie zatrzymamy się na nocleg i zjemy kolację.
DZIEŃ 5. Chontio - przełęcz Atsunta (B/L/D)
Dzisiaj będziemy musieli dostać się na sam grzbiet przełęczy Atsunta. Po drodze zrobimy kilka postoi na piknik. Kolacja i nocleg w pobliżu przełęczy Atsunta.
DZIEŃ 6. Przełęcz Atsunta (B/L/D)
Będziemy kontynuować naszą przeprawę przez przełęcz, co zajmie nam praktycznie cały dzień. Zrobimy kilka postoi na piknik. Kolacja i nocleg na kempingu w pobliżu przełęczy.
DZIEŃ 7. Przełęcz Atsunta - Bakhao - Ardoti - Mutso - Anatori - Shatili (B/L/D)
Przed nami trekking do wiosek Bakhao i Ardoti. Później będziemy kontynuować wędrówkę aż do wioski Mutso, która od ponad wieku stoi opuszczona. Zachowało się w niej około 30 kompleksów mieszkalnych, znajdujących się na tarasach. Przerwa na obiad, po której czeka nas trekking do Shatili, wioski-twierdzy, która została wzniesiona na wystającej skale otoczonej zewsząd wysokimi górami. Kolacja i nocleg na kempingu w Shatili.
DZIEŃ 8. Shatili - przełęcz Datvijvari - Tbilisi (B)
Wczesnym rankiem przejedziemy do Tbilisi przez przełęcz Datvijvari (2676 m n.p.m.). Nasza trasa biegnie przez dolinę Aragvi. Przyjazd do Tbilisi i czas wolny.
DZIEŃ 9. Tbilisi (B)

Dzień wolny i nocleg w Tbilisi.
DZIEŃ 10. Przelot do Warszawy
Transfer na lotnisko na lot powrotny do Warszawy.


GRUPOWA
10 dni
GRUZJA - TUSZETIA, MISTYCZNA KRAINA GRUZJI

OD:

1500 EUR

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
GRUZJA - TUSZETIA, MISTYCZNA KRAINA GRUZJI

ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
GRUZJA - TUSZETIA, MISTYCZNA KRAINA GRUZJI

NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

CZAD, NIEZNANE BEZDROŻA

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PAKISTAN

15 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PEJZAŻE BIRMY

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

SYLWESTER W ZATOCE HA LONG wersja lux

15 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ