SYLWESTER MALEDIWY + SRI LANKA

NOWY ROK W EGZOTYCZNYM RAJU
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Warszawa - Malediwy 

Spotykamy się na lotnisku Chopina w Warszawie na dwie godziny przed odlotem samolotu. Lądujemy na Malediwach następnego dnia.

Dzień 2. Male

Po przylocie do Male udajemy się na kolejny lot hydroplanem bezpośrednio do hotelu lub na łódź, którą dostaniemy się na wyspę. Po dotarciu do hotelu czeka nas pełen relaks po podróży i pierwsze przyjemności związane z atrakcjami hotelowymi. DZIEŃ 3 - DZIEŃ 6. Wypoczynek na Malediwach 

Podczas pierwszych 5 dni oddamy się błogiemu wypoczynkowi na rajskich wyspach. Osiągniemy stan Nirvany oddając się kontemplacji wszechogarniającej turkusowej wody, zapadając się w miękkim piasku pod rozgrzanym słońcem. Na Malediwach każdy dzień dostarcza zapierającego dech w piersiach pejzażu i poczucia, że właśnie znajdujemy się w obiecanym niebie. Oczywiście czas też będzie można spędzać aktywniej. Malediwy to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych - snorkelingu, nurkowania,windsurfingu czy kitesurfingu. Smakoszom na pewno spodoba się lokalna kuchnia, której bazą są świeże owoce morza. Kameralne hotele cechują się wysokim standardem obsługi oraz bogatą ofertą organizowanych na miejscu. DZIEŃ 7. Malediwy - Sri Lanka 

Rankiem transfer na lotnisko w Male. Po wylądowaniu na Sri Lance na lotnisku będzie czekać na nas nasz opiekun, z którym udamy się do naszego hotelu w środkowej części wyspy, w miejscowości Dambulla lub Habarana. Po południu będziemy wspinać się na Sigiriya Rock Fortress. Jest to zespół twierdzy zrujnowanego pałacu, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest niewątpliwie najbardziej wartościowym zabytkiem na Sri Lance i najczęściej odwiedzanym miejscem turystycznym. Ruiny ozdobione są licznymi freskami. Skała na której powstała forteca to wielka bryła magmy, która jest pozostałością po dawnym wulkanie. Ta charakterystyczna skała ma 180 metrów wysokości i położona na płaskiej wyżynie, dzięki czemu widoczna jest z kilku kilometrów. 

DZIEŃ 8. Dambulla - Kandy

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie świątyni Dambulla. Jest to buddyjska świątynia, która składa się z pięciu jaskiń, a każda z nich poświęcona jest Buddzie. Następnie udamy się na szczyt wzgórza Kandy, który otoczony jest malowniczymi dolinami, rzekami, jeziorami i wodospadami, które tworzą zapierający dech w piersiach krajobraz. Jest to centrum kulturalne wyspy i dziedzictwo UNESCO. Na szczycie, w Świątyni Zęba Buddy, gdzie znajduje się jego poświęcony ząb, codziennie odbywaja się ciekawe rytuałe w akompaniamencie bębnów. W drugiej części dnia czeka nas zwiedzanie głównych buddyjskich klasztorów Malwatta i Asgiriya. Kandy jest idealnym miejscem na spotkanie się z historią i kulturą Sri Lanki. 
DZIEŃ 9. Kandy

Po śniadaniu w hotelu udamy się na spacer po Królewskich Ogrodach Botanicznych. Ogród Botaniczny Peradeniya znajduje się w centralnej prowincji Sri Lanki i jest odwiedzany przez 2 miliardy ludzi rocznie. W ogrodach zobaczymy liczną kolekcję flory w tym różne gatunki storczyków. Jest to dom roślin, przypraw, roślin leczniczych i palm. W centrum ogrodu znajduje się sztuczne jezioro z olbrzymią lilią wodną i papirusem na samym jego środku. Resztę dnia poświęcimy na zwiedzanie miasta Kandy.DZIEŃ 10. Kandy- Pinnawala - Colobmo Po śniadaniu udamy się do Colombo. Podczas trasy zatrzymamy się w wiosce Pinnawala, gdzie znajduje się sierociniec dla słoni. Sierociniec posiada największe na świecie stado osieroconych słoni, które otaczane są opieką i ciepłem. Na miejscu będziemy mieli możliwość zobaczenia kąpieli słoni oraz ich karmienia co będzie niezapomnianym przeżyciem. Po dotarciu do miasta Colombo czeka nas wieczorne zwiedzanie miasta.

DZIEŃ 11. Colombo-Warszawa

Po śniadaniu w hotelu udamy się na lotnisko na powrót do kraju.

GRUPOWA
11 DNI
SYLWESTER MALEDIWY + SRI LANKA
OD:

od 2350 USD

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
SYLWESTER MALEDIWY + SRI LANKA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
SYLWESTER MALEDIWY + SRI LANKA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE