PERU - WYPRAWA DO AMAZONII I ŚWIĘTE MIASTO INKÓW

WYPRAWA DO AMAZONII
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1 : WARSZAWA - LIMA

Spotkanie na lotnisku ok. 2 h przed wylotem. Sprawdzamy czy wszyscy mają niezbędne dokumenty (szczepienia, wizy, paszporty. Wiza do Peru na 60 dni jest wbijana na lotnisku za opłatą ok 30 soli, czyli czterdzieści złotych) Przejazd do barwnej dzielnicy Barranco, check-in w hotelu.

DZIEŃ 2: LIMA

Spotkanie z przewodnikiem w dzielnicy Barranco, spacer po dzielnicy, przejście mostem Puente de Los Supiros, wizyta na lokalnym targu, spacer i wypoczynek na plaży. Wizyta w Miraflores – ścisłej dzielnicy Limy. Wizyta w Chinatown, bardzo ciekawej dzielnicy w której mieszają się narodowości i kultury. Wjazd na niezwykły punkt widokowy Cierro San Cristobal (ok. 30 min przejazdu busem, do którego wsiadamy w centrum) szczególnie warto dotrzeć tam pod wieczór, kiedy miasto jest rozświetlone. Powrót i wieczór, podczas którego będziemy mieli okazję spróbować pisco, i zaobserwować pulsujące życie na ulicach peruwiańskiej stolicy.

DZIEŃ 3 i 4 : SAN BARTOLO

Wyjazd wcześnie rano z Limy na plażę San Bartolo. Są dwa sposoby, aby tam dotrzeć : jedziemy z Limy na przystanek Panamericana Sur, aby następnie przedostać się busem do miejscowości San Bartolo (taka podróż trwa ok. godziny i kosztuje ok. 8 soli) lub wynajmujemy auto. Plaża w San Bartolo znajduje się w południowej części Limy, ok. 47 km od centrum miasta, jest bezpiecznym, mało zatłoczonym miejscem.Istnieje możliwość wykupienia lekcji surfingu, plaża obfituje też w bary, sklepy oraz restauracje, serwujące świeżą i smaczną lokalną kuchnię. Nocleg w San Bartolo. Wieczorem czwartego dnia powrót do Limy , nocleg w Limie.

DZIEN 5-9: IQUITOS I AMAZONKA

Rano jedziemy na lotnisko w Limie, skąd skierujemy się do miejscowości Iquitos – miasta położonego tuż przy dżungli, niedostępnego drogą lądową. Dzień przeznaczamy na zwiedzanie Iquitos – odwiedzimy słynny targ w dzielnicy Belen, przyjrzymy się domom budowanym na wodzie, napijemy się pysznej, orzeźwiającej wody prosto z orzecha kokosowego. Odwiedzimy również rezerwat przyrody położony w dżungli (Pilpintuwasi Butterfly Farm) – możemy tam zaobserwować najróżniejsze gatunki motyli , jak również zwierząt żyjących w dżungli. Nocleg w hotelu w Iquitos. Drugi dzień przeznaczymy na spływ Amazonką (takie rejsy możemy zakupić w większości hotelowych recepcji) . Wyprawa po rzece Nanay, obserwowanie ptaków zamieszkujących Amazonię. Wizyta w Trapiche - ukrytej w dżungli, miejscowej wytwórni mocnego napoju z trzciny cukrowej. Po obiedzie wizyta w wiosce rdzennej ludności Boras, poznawanie kultury i stylu życia mieszkańców Amazonii. Rejs po rzece Momon, łowienie piranii. Wieczorem ostatniego dnia – lot do Limy, nocleg w Limie.

DZIEŃ 10 : AREQUIPA

Jesteśmy w Arequipie, drugim co do wielkości w Peru pięknym XVI wiecznym mieście. Jest ono położone w cieniu wulkanu El Misti, i oferuje mnóstwo atrakcji – kolonialne budowle, klasztory, bliskość natury. W Arequipie udajemy się do Plaza de Armas – historycznego centrum miasta gdzie zwiedzamy katedrę. Następnie wybierzemy się do Chaqchao – sympatycznej lokalnej fabryki czekolady (można spróbować wyrobów, ale również zapisać się na warsztat) . Jeśli chcemy napić się peruwiańskiego, kraftowego piwa – warto przejść się do Chelawasi public house (102 Campo Redondo). Odwiedzimy również targ San Camilo. Zwiedzimy także punkt widokowy w dzielnicy Antiquilla Mirador Portales de Yanahuara oraz piękny Klasztor Santa Catalina.

DZIEŃ 11 –12 : WYSPY UROS I JEZIORO TITICACA

Pobudka w Arequipie, skąd udajemy się do Puno. Stamtąd udajemy się na wycieczkę na jezioro Titicaca, gdzie będziemy mogli zobaczyć fenomen w skali świata - pływające wyspy Uros. Zbudowali je z trzciny zwanej totora indianie Uru, samozwańczy Synowie Słońca. Mieszkańcy budują z totory nie tylko samą powierzchnię wyspy, ale również swoje łodzie i domostwa. Wyspy znajdują się tuż przy granicy z Boliwią, a sama Titicaca jest najwyżej położonym na świecie jeziorem żeglownym. Na wyspie zjemy posiłek ze świeżych ryb – wspaniałą zupę rybną lub ryby przyrządzone na różne sposoby. Mieszkańcy wysp zapraszają do swoich domostw, można też zakupić sprzedawane tam rękodzieło. Wracamy z wysp do Puno, gdzie udajemy się na kolację i nocleg.

Promy na wyspy Uros wypływają od 6 rano do 4 popołudniu;Standardowe, 2-3 godzinne zwiedzanie wyspy zajmie nam ok. 4 godzin i będzie kosztowało ok 25 soli.

DZIEŃ 13 : CUZCO

Udajemy się do portu lotniczego Juliaca (ok. 40 min drogi busem z miejscowości Puno), gdzie czeka na nas przelot do Cuzco. W czasach wielkiego inkaskiego imperium Cuzco ( w języku indian quechua „pępek świata”) było stolicą. Z racji wysokości, na której położone jest to niezwykłe miasto, możemy mieć problem z chorobą wysokościową (mdłości, zawroty głowy) – dlatego w większości hoteli i restauracji możemy zdobyć za darmo lub za grosze napar z liści koki. Przeznaczamy dzień na zwiedzanie miasta (pasażu z rękodziełem, rynku)

DZIEŃ 14 : MACCHU PICCHU

Z samego rana udajemy się na trekking do słynnego cudu świata – Macchu Picchu. Najlepiej kupić bilety dzień przed wycieczką – w centrum Aguas Calientes znajduje się kasa biletowa. Można również zarezerwować bilet z wyprzedzeniem przez internet. Sam trekking nie jest wymagający fizycznie, około 2,3 godzin na piechotę– jeśli jednak nie chcemy wędrować, można też pojechać autobusem. Dobrym pomysłem jest zakupienie dodatkowego przejścia na „przewyższenie” Huyana Picchu, do którego trzeba maszerować dodatkowe ok. 50 minut, ale rozciąga się z niego wspaniały widok na Macchu Picchu. Bilet do samego Macchu Picchu kosztuje ok. 120 USD, bilet autobusowy – ok. czterdziestu soli. Wieczorem udajemy się z Aguas Calientes do Cuzco.

DZIEŃ 15  : LIMA - WARSZAWA

Lecimy z Cuzco do Limy, skąd mamy wieczorem lot do Polski. Jeśli zostanie nam jeszcze trochę czasu w stolicy, możemy zwiedzić Miraflores – ścisłe centrum Limy. Na lotnisku jesteśmy ok. 2 godziny przed wylotem.

GRUPOWA
15 dni
PERU - WYPRAWA DO AMAZONII I ŚWIĘTE MIASTO INKÓW
OD:

3199 USD

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
PERU - WYPRAWA DO AMAZONII I ŚWIĘTE MIASTO INKÓW
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
PERU - WYPRAWA DO AMAZONII I ŚWIĘTE MIASTO INKÓW
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

ALGIERIA, WYPRAWA NA PUSTYNIĘ

11 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

KILIMANJARO - DACH AFRYKI

11 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

EKSPEDYCJA URARINA

12 + 4 DNI (opcja) ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

UGANDA

16 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ