MATTERHORN

IVBV
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

ZERMATT-HORNLI-MATTERHORN-ZERMATT

Matterhorn 4.478m. n.p.m. włoska nazwa Monte Cervino, a po francusku Mont Cervin. Nie jest to najwyższy szczyt alpejski, ale z pewnością jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych gór na świecie i to nie tylko wśród wspinaczy. Wznosi się w Alpach penińskich na granicy szwajcarsko –włoskiej nad miejscowościami: Zermatt w Szwajcarii i Breuil – Cervinia we Włoszech. Jego charakterystyczny trójkątny kształt przybrały szwajcarskie czekoladki TOBLERONE. Nie do końca wiadomo skąd pochodzi nazwa szczytu, ale w Zermatt jest wiele rodzin o nazwisku Matter.

Ze względu na swój przerażający wygląd zdobyty został jako jeden z ostatnich alpejskich szczytów. Po raz pierwszy na jego wierzchołku stanął Edward Whymper – wybitny brytyjski alpinista wraz z 6 osobową grupą towarzyszących mu wspinaczy i szwajcarskich przewodników alpejskich w dniu 14 lipca 1865 roku. Niestety podczas zejścia czterech zdobywców zginęło. Kilka dni później – 17 lipca na szczyt wszedł od strony włoskiej zespół Antoine Carrela. 

Na szczyt Matterhornu prowadzą 4 granie: Hörnli, Lion, grań Zmütt oraz Furgen. Najłatwiejsza droga na wierzchołek ma trudności wspinaczkowe na poziomie III z miejscami o trudnościach IV. Droga wiedzie mocno eksponowanym terenem, a dodatkowe trudności wynikają z niestabilnej w tym rejonie pogody, spadających kamieni, a w sezonie letnim również dużej ilości osób chcących wejść na wierzchołek. 

Przed wyjściem na Matterhorn koniecznych jest kilka dni aklimatyzacji. Poniżej prezentujemy jedną z opcji, ale możliwych jest wiele innych. Finalne miejsce i cel aklimatyzacji może być ustalony z Przewodnikiem. Proponujemy wejście na Matterhorn od strony włoskiej, ale jest możliwe również od strony szwajcarskiej z Zermatt.

Ta propozycja jest dla osób z dużym doświadczeniem górskim, sprawnie poruszających się w terenie skalno – lodowym.

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: ACTIVE

Aktywne spędzanie czasu wzbogaca każdą podróż, dlatego gdy wybierzesz nasze programy active bądź pewny że wniosą one nową energię i pozwolą z innej perspektywy spojrzeć na siebie. Wszystko będzie działo się szybciej, intensywniej i z dużym zaangażowaniem Twoich mięśni, W programach znajdziesz wyzwania związane ze wspinaczką górską, raftingiem, nurkowaniem. Im więcej rzeczy spróbujesz tym bardziej pełniejsze i interesujące będzie Twoje życie.

POZIOM TRUDNOŚCI: Zaawansowany


POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 21


GRUPOWA
8 DNI
MATTERHORN
OD:

XX

INDYWIDUALNA
MATTERHORN
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
MATTERHORN
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

CZAD, NIEZNANE BEZDROŻA

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PAKISTAN

15 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PEJZAŻE BIRMY

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

SYLWESTER W ZATOCE HA LONG wersja lux

15 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ