MAROKO

JEBEL TOUBKAL DLA ZAPRACOWANYCH
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Warszawa- Casablanca lub Marakesz (w zależności od dostępności lotów ale przylot jest zazwyczaj w nocy)

Spotykamy się 2 h godziny przed odlotem na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Marakeszu lub Casablanki w zależności od dostępności lotów, przez jeden z portów europejskich. (Ponieważ zlikwidowano bezpośrednie połączenie z Warszawy, możliwa jest również opcja wylotu z Berlina)

DZIEŃ 2. Casablanca - Marakesz

Przylot do Casablanki, nocleg, zwiedzanie meczetu Hassana II, Medyny, spacer bulwarami nowoczesnego miasta (w tym przypadku transfer do Marakeszu pociągiem). Transfer z lotniska do hotelu. Krótka odprawa i pierwszy spacer po magicznym Marakeszu, połączony z degustacją smaków i delektowaniem się zapachami na placu Jamaa El-Fna, jednym z największych i najbardziej tętniących nocnym życiem placów Afryki.

DZIEŃ 3. Marakesz - Imil

Po wczesnym śniadaniu ruszamy na krótkie zwiedzanie Marakeszu. Do zobaczenia mamy fantastyczny suk, serce starego miasta oraz przepiękne ogrody Majorelle, znajdujące się nieco na obrzeżach miasta. Ich ostatnim właścicielem był Yves Saint Laurent. Po krótkim odpoczynku, po południu ruszamy samochodem do małej, berberyjskiej wioski Imil, znajdującej się 63 km od Markaeszu, na wysokości 1740 m n.p.m. i będącej naszym punktem startu na szczyt Jebel Toubkal. Kolacja przy miętowej herbacie i omówienie planu na dzień następny.

DZIEŃ 4. Imil - schronisko Neltner lub inne wolne

Zjemy śniadanie i skierujemy swoje kroki w stronę doliny Mizan, na końcu wioski, która prowadzić będzie nas do schroniska Neltner położonego na wysokości 3200 m n.p.m. Czas, który powinniśmy poświęcić na ten odcinek to około 5-6h. Po dojściu do bazy odpoczynek, nocleg.

DZIEŃ 5. Schronisko Nelter – Jebel Toubkal

Wczesnym rankiem wstajemy i przygotowujemy się do ataku szczytowego. Wchodzimy na szczyt, a następnie schodzimy do schroniska na krótki odpoczynek, po którym udajemy się do Imil na zasłużoną kolację po forsownym dniu. Miętowa herbata i dzielenie się wrażeniami.

(Uwaga: jeśli zmęczenie weźmie górę, istnieje możliwość dodatkowego noclegu w schronisku i zejście do Imil w dniu następnym, 5 dzień należy potraktować w sposób rezerwowy)

DZIEŃ 6. Imil – Essaouira (opcja)

Po sutym śniadaniu i krótkim spacerze po wiosce, wyjeżdżamy do Marakeszu. Jeśli nie wykorzystamy dnia rezerwowego w górach, możemy fakultatywnie spędzić ten dzień na całodziennej wycieczce do Essaouira, małego, malowniczego miasteczka położonego nad morzem, gdzie serwują pyszne ryby i owoce morza.

DZIEŃ 7. Essuaria - Marakesz

Całodzienne zwiedzanie Marakeszu, fakultatywnie z przewodnikiem lub czas wolny na zakupy na suku, transfer na dworzec i przejazd do Casablanki na nocny lot.

DZIEŃ 8. Powrót do Warszawy
GRUPOWA
8 DNI
MAROKO
OD:

750 EUR

+ koszty biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
MAROKO
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
MAROKO
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

GRUZJA - TUSZETIA, MISTYCZNA KRAINA GRUZJI


10 dni ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

KAUKAZ, TRZY KRAJE

11 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PAKISTAN - KARAKORUM HIGHWAY

18 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ

13 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ