IMPERIALNA ROSJA

MOSKWA I PETERSBURG
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Przelot Warszawa - Moskwa


Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu. Zaznajamianie  się z miastem: wycieczka autobusem po najbardziej znanych punktach widokowych, następnie spacer do Parku Gorkiego i „Nienudnego ogrodu”.

DZIEŃ 2. Spacerem przez Moskwę


Piesza wycieczka po centrum Moskwy: plac Czerwony, ul. Tverskaya, Liubyanka (była siedziba KGB), Plac Rewolucji, Teatr Wielki. Następnie podziwianie Kremla. Obecność podczas zmiany warty przy grobie nieznanego żołnierza, po czym spacer przez Aleksandrowskij Sad do Cerkwi Chrystusa Zbawiciela oraz do pobliskiej Galerii Malarstwa im. Puszkina prezentującej m.in. dzieła Picassa, Matisse'a, Van Gogh'a oraz awangardy rosyjskiej.

DZIEŃ 3. Śladami carskich rodzin

Przejazd do parku-muzeum Kolomenskoye, dawnej siedziby carów, gdzie na powierzchni 390 hektarów znajduje się kilka cerkwi oraz odrestaurowany pałac carski z XVI wieku, w całości zbudowany z drewna w klasycznym rosyjskim stylu. Następnie oglądanie zespołu pałacowego Carycyno, należącego do Katarzyny II i położonego w parku z wieloma fontannami.

DZIEŃ 4. Moskiewskie metro


Wycieczka metrem - podziwianie najładniejszych stacji. Następnie wizyta w muzeum historycznym na Placu Czerwonym, Almaznyj Fond oraz w kremlowskiej zbrojowni. Po południu wycieczka statkiem po rzece.

DZIEŃ 5. Galerii Trietiakowska - plac Tagański


Wizyta w Galerii Trietiakowskiej, w której można podziwiać sztukę najlepszych rosyjskich artystów wielu epok i stylów, od sakralnej do nowoczesnej. Przejazd na plac Tagański, gdzie 70 metrów pod ziemią znajduje się przeciwatomowy bunkier Stalina, w czasie zimnej wojny pełniący funkcję sztabu dowodzenia – zwiedzanie i projekcja filmowa. Wieczorem uroczysta kolacja, a później fakultatywnie clubbing.

DZIEŃ 6. Śladami „Mistrza i Małgorzaty”


Zwiedzanie miasta śladami bohaterów „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa: degustacja narzanu na Patriarszych Prudach, rzut oka na dom Małgorzaty przy Mansurowskim Zaułku, spacer po Arbacie i wypatrywanie nagiej wiedźmy, mandarynkowo-czekoladowe obżarstwo po zakupach w „Siódmym Kontynencie” (dawniej „Torgsin”…), chwila oddechu w Ogrodach Aleksandrowskich i wreszcie wizyta w kwaterze Wolanda przy Sadowej 10 (gdzie dziś mieści się Centrum Bułhakowa). Wieczorem kolacja, czyli: „Behemot ukroił sobie kawałek ananasa, posolił go, popieprzył, zjadł, a potem tak brawurowo chlupnął drugą setkę spirytusu, że wszyscy zaczęli mu bić brawo”.

DZIEŃ 7. Przejazd pociągiem Moskwa- Petersburg


Rano transfer na dworzec kolejowy. Przejazd do Petersburga najszybszym pociągiem w Rosji (Sapsan;1000 km w trzy i pół godziny). Transfer do hotelu. Korzystając z białych nocy udamy się na wieczorny spacer po centrum Petersburga w celu zaznajomienia z miastem.

DZIEŃ 8. Peterhof i wycieczka statkiem po Newie


Poranny przejazd do Peterhofu – dawnej letniej rezydencji Piotra Wielkiego. Peterhof jest nazywany jednym z najpiękniejszych i najbogatszych pałaców całego świata. Dodatkową atrakcję stanowią 144 parkowe fontanny, które zbudowano bez wykorzystania choćby jednej pompy. Później powrót do Petersburga i wycieczka statkiem po Newie połączona z oglądaniem podnoszących się mostów.

DZIEŃ 9. Ermitaż


Od rana zwiedzanie Ermitażu ‒ jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Wieczorem wycieczka rowerowa po pietrogradzkiej stronie Petersburga – odwiedziny w licznych parkach oraz nad Zatoką Fińską.

DZIEŃ 10. Carskie Sioło


Przejazd autokarem do Carskiego Sioła –  zwiedzanie pałacu położonego wśród wspaniałych parków i ogrodów, zachwycającego bogactwem i wyrafinowaniem architektonicznym. Podziwianie m.in. Bursztynowej Komnaty, Sali Wielkiej, pałacowych mebli i przedmiotów artystycznych. Wieczorem fakultatywne wyjście do teatru lub na balet.

DZIEŃ 11. Najważniejsze zabytki Petersburga


Zwiedzanie najważniejszych zabytków Petersburga: Twierdzy Pietropawłowskiej (wraz z soborem św. Piotra i Pawła), krążownika Aurora, domku Piotra I, Placu św. Trójcy, Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego, soboru Smolnego, soboru św. Izaaka, wreszcie pomnika Piotra I wzniesionego z inicjatywy Katarzyny II. Wieczorem wycieczka po dachach – niezwykły sposób zwiedzania Petersburga, pozwalający spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy.

DZIEŃ 12. Petersburg śladami Dostojewskiego


Zwiedzanie Petersburga śladami Dostojewskiego. Odwiedziny w mieszkanie-muzeum, w którym pisarz przeżył ostatnie lata swojego życia, oraz napisał swoją ostatnią powieść, czyli „Braci Karamazow”. Wycieczka śladami „Zbrodni i kary”. Następnie wyprawa do miejsca kaźni, w którym (w ostatniej chwili) od śmierci uratował Dostojewskiego carski dekret (kara została zamieniona na zsyłkę na Syberię).

DZIEŃ 13. Wylot do Warszawy


Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.

 


GRUPOWA
13 DNI
IMPERIALNA ROSJA
OD:

1700 EUR

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
IMPERIALNA ROSJA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
IMPERIALNA ROSJA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

GRUZJA W MULTIKOLORZE

10 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

PETERSBURG

6 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

AZORY W PIGUŁCE

7 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

AZORY - ABSOLUTNY HIT

10 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ