GRUZJA NA TALERZU

KULINARNE DELICJE
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

WARSZAWA - KUTAISI - ANAKLIA - OZURGETI - TSLAKAUBO ( JASKINIA PROMETEUSZA) - MCCHETA - GORI -KAZBEGI - TBILISI -AKHMETA - TELAVI - SGHNAGHI - DAVID GAREJA - UDABNO - KUTAISI -WARSZAWA

Autorska wyprawa kulinarna, przygotowana specjalnie dla Terra Magica w ramach projektu Gruzja na Talerzu, który powstał z fascynacji tym krajem, jego mieszkańcami, ich tradycjami i kuchnią. W trakcie siedmiu dni, wypełnionych po brzegi oglądaniem, smakowaniem i gotowaniem poznamy kuchnie regionów Megrelii, Gurii, Kachetii, Kartli, a także receptury pochodzące z rejonów górskich. W poszukiwaniu oryginalnych smaków odwiedzimy gruzińskie gospodarstwa, do których nie trafia się przypadkiem - ich znalezienie to efekt starannej selekcji. Uczyć nas będą zwyczajni rolnicy, a także kulinarni pasjonaci. Poznamy prawdziwą Gruzję od kuchni, Gruzję na talerzu. W Megrelii nauczymy się jak robić ghomi, a z niej lokalny przysmak elardżi– rodzaj przepysznej mamałygi z serem sulguni. Po skosztowaniu przyrządzonej wspólnie adżiki - charakterystycznej pasty z papryki, wejdzie ona na stałe do każdego jadłospisu. Kolejny punkt naszego kulinarnego programu to chaczapuri. Każdy region ma swój własny sposób na przyrządzanie tego nadziewanego serem placka. Istnieje wiele odmian, np. w nadmorskiej Adżarii, wbija się w środek jajko, a w Megrelii posypuje się go serem, czego już nie robi się Imeretii. Będziemy też uczyć się piec chleb w glinianych piecach opalanych drewnem, przyrządzać szaszłyki, przemierzać winiarską Kachetię w poszukiwaniu najlepszych win i lokalnych serów. W górach nauczymy się lepić najdelikatniejsze chinkali.

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: LOCAL LIVING

To prawdziwa zabawa, poznawanie ciekawych ludzi, odkrywanie nowych miejsc, potraw, smaków i zapachów. Będziesz jadł w lokalnych miejscach, które Ci zaproponujemy lub sam je wybierzesz, możesz uczestniczyć w unikalnych warsztatach kulinarnych, oddać się medytacji lub uczyć nowych umiejętności szukając inspiracji w pracy miejscowych mistrzów. To niezapomniane chwile, które przeżyjsze z grupą przyjaciół lub sam. Wszystko zależy od Ciebie i Twojej wyobraźni,więc poddaj się przygodzie i zaskoczeniu.

POZIOM TRUDNOŚCI: Łatwy


POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 21


GRUPOWA
8 DNI
GRUZJA NA TALERZU
OD:

4400 PLN

+ koszty biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
GRUZJA NA TALERZU
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
GRUZJA NA TALERZU
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

BIRMA

15 DNI LOCAL LIVING
ZOBACZ WIĘCEJ

TOGO - BENIN FESTIWAL VOODOO

14 DNI LOCAL LIVING
ZOBACZ WIĘCEJ

PAPUA NOWA GWINEA

16 DNI LOCAL LIVING
ZOBACZ WIĘCEJ

KAMERUN, FESTIWAL GEREWOL

15 DNI LOCAL LIVING
ZOBACZ WIĘCEJ