GROSSGLOCKNER

IVBV
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

ZAKOPANE-KALS AM GROSSGLOCKNER-LUCKNER HAUS-STUDL HUTTE-ERZOG HUTTE-LUCKNER HAUS

Grossglockner 3.798 m n.p.m. – najwyższy szczyt w Austrii o wysokości 3798 m n.p.m. Znajduje się w Centralnych Alpach Wschodnich w Wysokich Taurach w grupie górskiej Glockner. Trudności najłatwiejszej drogi na szczyt określane są na poziomie PD+ (nieco trudno). Wierzchołek główny pierwszy raz zdobyty został 28 lipca 1800 roku. Natomiast pierwszego polskiego wejścia na szczyt dokonał Ludwik Chałubiński z przewodnikami w 1884 lub 1885 roku.

Na charakterystyczny kształt szczytu (przypomina on piramidę) składają się dwa wierzchołki – Grossglockner oraz Kleinglockner. Rozdziela je mała, wąska przełęcz. Na szczycie znajduje się krzyż o masie 350 kg, zwany cesarskim (Kaiserkreuz). Ustawiony został w 25. rocznicę ślubu Franciszka Józefa I z Elżbietą Wittelsbach (Sissi). Krzyż wniesiony został na szczyt w częściach i tam zmontowany. W 2000r. poddano go renowacji.

Grossglockner to piękny alpejski szczyt, którego zdobycie nie wymaga aklimatyzacji, jest też dobrym początkiem do zdobywania kolejnych, wyższych szczytów alpejskich.


CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: ACTIVE

Aktywne spędzanie czasu wzbogaca każdą podróż, dlatego gdy wybierzesz nasze programy active bądź pewny że wniosą one nową energię i pozwolą z innej perspektywy spojrzeć na siebie. Wszystko będzie działo się szybciej, intensywniej i z dużym zaangażowaniem Twoich mięśni, W programach znajdziesz wyzwania związane ze wspinaczką górską, raftingiem, nurkowaniem. Im więcej rzeczy spróbujesz tym bardziej pełniejsze i interesujące będzie Twoje życie.

POZIOM TRUDNOŚCI: Zaawansowany


POZIOM SERWISU


WIELKOŚĆ GRUPY: Mała


WIEK: Od 21


GRUPOWA
3 DNI
GROSSGLOCKNER
OD:

XXXx

INDYWIDUALNA
GROSSGLOCKNER
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
GROSSGLOCKNER
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

CZAD, NIEZNANE BEZDROŻA

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PAKISTAN

15 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

PEJZAŻE BIRMY

19 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ

SYLWESTER W ZATOCE HA LONG wersja lux

15 DNI ACTIVE
ZOBACZ WIĘCEJ