MONGOLIA

DZIKIE KRAJOBRAZY
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Wylot Warszawa - Ułan Bator


Spotykamy się na lotnisku Okęcie 2h przed wylotem. Sprawdzamy, czy wszyscy mają odpowiednie dokumenty (paszporty, wizy etc.), spotykamy się z tour liderem i wylatujemy przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych do Ułan Bator.

DZIEŃ 2. Przylot do Ułan Bator (D)


Przylot do Ułan Bator lotem międzynarodowym i powitalna kolacja w tradycyjnej restauracji. Transfer do hotelu.

DZIEŃ 3. Park Narodowy Chustajn nuruu - Karakorum (B, L, D)

Przejazd do Parku Narodowego Chustajn (110 km). Zwiedzimy park (13/15 km), gdzie będziemy podziwiać wspaniałą faunę i florę, a także konie Przewalskiego. Po obiedzie przejedziemy do Karakorum (260 km, ok. 4/5h), czyli dawnej stolicy Imperium Mongolskiego w XIII wieku. Po kolacji czas wolny na kempingu, gdzie zatrzymamy się na nocleg.

DZIEŃ 4. Klasztor Ongi - przejazd na Gobi (B, L, D)

Dzisiaj odwiedzimy królewski pomnik, muzeum Karakorum, klasztor Erdene-Zuu oraz żółwi kamień. Po obiedzie na kempingu przejedziemy dalej, aż do klasztoru Ongi (270 km), gdzie rozpoczynają się już obszary pustyni Gobi. Po drodze będziemy mogli obserwować jak zmienia się krajobraz; z zielonych, trawiastych pól przechodzi płynnie w pustynię.


DZIEŃ 5. Płonące klify Bayanzag – ojczyzna dinozaurów (B, L, D)

Przejedziemy na południe Gobi (250 km). Po drodze zatrzymamy się, aby podziwiać Płonące Klify (to tutaj znajdowało się pierwsze stanowisko archeologiczne, na którym wykopano szczątki dinozaurów). Bayanzag to obszar, na którym licznie występują czerwone klify, powstałe w wyniku erozji piasku i skał. Proces ten trwał wiele tysięcy lat.

DNI 6-7. Wydmy Khongoryn Els (B,L,D)

Przed nami przejazd do Khongoryn Els (ok. 180 km). Czekają nas spacery po wydmach, skąd będziemy mogli podziwiać wspaniały, pustynny krajobraz Gobi. Możliwa będzie przejażdżka na wielbłądach (opcjonalnie).

DZIEŃ 8. Parku Narodowego Gurvainsaikan w Dolinie Orłów (B,L,D)


Dzisiaj przejedziemy do przejedziemy do Doliny Orłów, która znajduje się na terenie Parku Narodowego Gurvainsaikan. Dolina ma jakieś 10 km długości i jest całkowicie osłonięta przed promieniami słonecznymi z powodu wysokich ścian skalnych. Będzie czas na spacer i fotografowanie wspaniałych lokalnych krajobrazów Gór Gobi. Przy wejściu do doliny znajduje się Muzeum Historii Naturalnej, gdzie znajdują się wypchane zwierzęta, przykłady typowych dla obszaru zwierząt. Wrócimy na kemping Ger wieczorem, akurat na kolację.

DZIEŃ 9. Środkowa pustynia Gobi (B, L, D)

Przejedziemy przez Gobi na południe, do Mandalgobi. Cała trasa do stolicy prowincji Dungobi ma 260 km. Dzisiejszy dzień wypełni nam naprawdę długa jazda. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie pikniku.

 DZIEŃ 10. Przejazd do Ułan Bator (B, L, D)

Rano przejedziemy do Ułan Bator (380 km), gdzie będziemy uczestniczyć w koncercie. Kolacja w restauracji, a później czas wolny.
Czeka nas przejazd wozem przez dziką dolinę do Świątyni Księżniczki. Świątynia Księżniczki to imponujące miejsce o znaczeniu historycznym. Nasza letnia wyprawa gwarantuje wspaniałą scenerię łańcuchów górskich Khan Khentii oraz Asralt, czyli niemal ostatnich bezdroży na świecie. Khan Khentii obejmuje ściśle chroniony obszar szczytów chronionych przez Mongołów. Czeka nas przejażdżka wozem przez wspaniałą dolinę, niezwykle malownicze miejsce pełne wysokich klifów, górujących nad rzeką. Dojedziemy do Świątyni Księżniczki, gdzie doświadczymy uczucia spokoju, a później udamy się w dalszą przejażdżkę.

DZIEŃ 11. Przejazd do Parku Narodowego Terelj (B,L,D)

Dzisiaj udamy się do klasztoru Gandan, największego ośrodka buddyzmu w Mongolii. Później przejedziemy do Parku Narodowego Terelj. Zjemy obiad (grillowaną jagnięcinę) na kempingu Gar. Czas wolny.

DZIEŃ 12. Khan Khentii (B,L,D)

Dzisiaj czeka nas jazda wozem zaprzężonym w jaki, a następnie wędrówka przez góry i doliny. Zwiedzimy ruiny Świątyni Księżniczki. Rano możliwość konnej wycieczki (opcjonalnie). Ognisko i nocleg na kempingu.

DZIEŃ 13. Ułan Bator (B, L, D)

Przejedziemy do Ułan Bator (98 km). Po zwiedzaniu będzie czas na zakupy, a później kolację (mongolski grill).

DZIEŃ 14. Wylot do Warszawy

Transfer na lotnisko w Ułan Bator, skąd czeka nas przelot do Warszawy z międzylądowaniem w Hong Kongu.GRUPOWA
14 DNI
MONGOLIA
OD:

2600 EUR

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
MONGOLIA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
MONGOLIA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

PAPUA NOWA GWINEA, FESTIWAL MT. HAGEN 2018

16 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

KILIMANJARO I SAFARI W PARKU SERENGETI

15 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

KILIMAJARO + SAFARI - BUDŻET

13 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

MADAGASKAR

20 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ