KILIMANJARO - DACH AFRYKI

TREKKING DLA ZAPRACOWANYCH
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Warszawa Moshi / Kilimanjaro 

Spotkanie na lotnisku Okęcie lub transfer na lotnisko w Berlinie, w zależności od połączenia. Przelot przez jedno z lotnisk europejskich do Nairobi.

DZIEŃ 2. Moshi

Przylot do Moshi, w zależności od godziny przylotu, nocleg lub bezpośredni transfer busem do Moshi. W godzinach popołudniowych docieramy do hotelu, odpoczywamy po trudach podróży, odprawiamy się, omawiamy trasę i jemy kolację.

DZIEŃ 3. Moshi, wodospady Materuni 

Dzień relaksu i pierwszy spacer w dżungli na zboczach Kilimanjaro, podczas którego miejscowy przewodnik opowie nam o tutejszej przyrodzie, zwierzynie, a także przygotuje specjalnie dla nas przedpołudniową kawę ze swoich zbiorów, opowiadając nam o procesie jej wytwarzania. Po krótkim odpoczynku ruszymy w stronę wodospadu Materuni, gdzie spędzimy wspaniałe chwile zażywając kąpieli, jednocześnie rozkoszując się otaczającymi nas krajobrazami. Po południu powrót do hotelu, przygotowanie do trekkingu na szczyt Kilimanajaro. Sprawdzamy ekwipunek, przewodnik opowie o podstawowych zasadach obowiązujących na całej trasie. Kolacja.

DZIEŃ 4. Trekking drogą Machame Machame Gate (1828m) – Machame Camp (3020m) Czas wspinaczki : ok. 7 godzin Odległość : około 10.8 km 

Nasz dzień zaczynamy wcześnie rano od śniadania, a następnie ruszamy busem do bram parku. Po rejestracji w urzędzie i przygotowaniu sprzętu przez przewodników i tragarzy, rozpoczynamy naszą przygodę na zboczach Kilimanjaro. Pierwszy odcinek prowadzi nas przez las deszczowy, a biegnąca tędy ścieżka może być miejscami błotnista. Do obozu Machame na wysokość 3020 m n.p.m. docieramy późnym popołudniem. Tu będzie czekać na nas ciepła herbata i kawa. Kolacja i upragniony sen. Na tej wysokości temperatura w nocy może spaść do zera.  

DZIEŃ 5. Machame Camp (3020m) - Shira Camp (3847m) Czas wspinaczki : 6 godzin Odległość : około 5.2 km 

Wstajemy wcześnie rano i po śniadaniu, wspinamy się do górnej części lasu, a następnie przez dwie godziny ścieżką o łagodniejszym nachyleniu idziemy przez wrzosowiska. Po krótkim lunchu i odpoczynku, idziemy dalej skalistą granią na płaskowyżu Shira. Na tym odcinku będziemy mogli zobaczyć już Western Breach z jego wspaniałymi lodowcami. Stąd po krótkiej wędrówce dotrzemy do Shira Camp na wysokości 3 847m n.p.m. 

DZIEŃ 6. Shira Camp (3847m) przez Lava Tower (4642m) do Barranco Camp (3984m) Czas wspinaczki : 7 godzin Odległość : około 10.7 km 

Dzisiejsza trasa poprowadzi nas pod Lava Tower, osiągniemy wysokość 4642m po około pięciu godzinach wędrówki. Jest to zdecydowanie najcięższy odcinek szlaku. Po obiedzie zejdziemy na wysokość 3984m do obozu Barranco. Wędrówka trwa około dwóch godzin i na tym odcinku trasy możemy delektować się wspaniałymi widokami i zachodem słońca. Osiągnięcie przełęczy pod Lava Tower pozwala na lepsza aklimatyzację. Kolacja i odpoczynek.

DZIEŃ 7. Barranco Camp (3984m) - Barafu Camp (4681m) Czas wspinaczki : 8 godzin Odległość : około 9.4 km 

Po nocy w obozie Barranco ruszamy do ostatniego obozu przed atakiem szczytowym, Barafu Camp. Po drodze mijamy obóz w dolinie Karanga. Po ośmiu godzinach docieramy do mety. Do szczytu zostało nam około 1214 m. Wczesna kolacja około 19 i nocleg.

DZIEŃ 8. Barafu Camp (4681m)-Uhuru Peak (5895m)-Mweka (3090m) Czas wspinaczki : od 7 do 8 godzin do Uhuru Peak, 6 do 8 godzin zejście do Mweka Camp , odległość : około 4.5 km wejście, zejście ok. 10,8 km 

Wstajemy około 23:30 i po rozgrzewającej herbacie i ciastku ruszamy na szczyt. Nocna wędrówka do Stella point położonego na krawędzi krateru, do którego docieramy o świecie, nie jest łatwa, jednak nagrodą będzie najwspanialszy wschód słońca, jaki można sobie tylko wyobrazić. Ze Stella Point czeka nas dwugodzinna droga na Uhuru Peak, prowadząca przez lodowiec. OSIĄGAMY SZCZYT !!! BRAWO !!! Czas, który na nim spędzimy, będzie zależeć od warunków pogodowych. Max pół godziny. Ruszamy w drogę powrotną do Barafu Camp, która zajmie około trzy godziny. Odpoczniemy i zbierzemy siły na następny odcinek zejścia do Mweka Camp (3090m). Trasa nie jest trudna i przez wrzosowiska doprowadzi nas na skraj lasu. Będzie na nas czekać gorąca herbata i kolacja.  

DZIEŃ 9. Mweka Camp (3090m) - Mweka Gate (1641m) Czas zejścia : od 4 do 6 godzin Odległość : około 8.5 km 

Po śniadaniu mamy przed sobą już tylko 4-6 h „spaceru” malowniczym odcinkiem szlaku do bramy parku, gdzie będzie serwowany pyszny gorący obiad! Potem wracamy do Moshi, gdzie czeka nas prysznic, kolacja i uroczystości!

DZIEŃ 10. Moshi– Warszawa

Do południa żegnamy się z Afryką i wylatujemy do Polski

DZIEŃ 11. Warszawa

Przylot do Polski


GRUPOWA
11 DNI
KILIMANJARO - DACH AFRYKI
OD:

2250 USD

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
KILIMANJARO - DACH AFRYKI
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
KILIMANJARO - DACH AFRYKI
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

ALGIERIA, WYPRAWA NA PUSTYNIĘ

11 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

EKSPEDYCJA URARINA

12 + 4 DNI (opcja) ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

UGANDA

16 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

ETIOPIA

19 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ