PETERSBURG

CARSKIE MIASTO
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Przelot Warszawa - Petersburg


Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Petersburga, transfer do hotelu. Wieczorny spacer po centrum w celu zaznajomienia z miastem.

DZIEŃ 2. Najważniejsze zabytki Petersburga


Zwiedzanie najważniejszych zabytków Petersburga: Twierdzy Pietropawłowskiej (wraz z soborem św. Piotra i Pawła gdzie spoczywają wszyscy członkowie Carskiej rodziny Romanowów), krążownika Aurora, domku Piotra I, Placu św. Trójcy, Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego, Soboru Smolnego, Soboru św. Izaaka, wreszcie pomnika Piotra I wzniesionego z inicjatywy Katarzyny II. Po południu, dla chętnych zwiedzanie centrum miasta, połączone z degustacją różnych rodzajów rosyjskiej wódki, oraz rozmaitych zakąsek. Odwiedzimy najbardziej znane „riumocznyje”, gdzie opowiemy sobie o historii i tradycji picia wódki. Wieczorem rejs statkiem po kanałach, połączony z oglądaniem podnoszonych mostów.

DZIEŃ 3. Ermitaż - petersburskie wyspy 


Od rana zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Ogrom zbiorów i piękno wnętrz pałacu zimowego zachwycają turystów wszystkich narodowości. Doświadczeni przewodnicy pokażą nam najcenniejsze eksponaty i nie pozwolą zgubić się w istnym labiryncie komnat i korytarzy. Zobaczymy kolekcje malarstwa europejskiego z dziełami między innymi: Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Rubensa i Rembrandta. Zbiory muzealne z całego świata, carskie zegary, oraz klejnoty, antyczne rzeźby i egipskie mumie, a także wiele, wiele innych eksponatów. Wieczorem wycieczka rowerowa po pietrogradzkiej stronie Petersburga. Pojedziemy nad Zatokę Fińską oraz odwiedzimy Park Kultury i Wypoczynku na wyspie Jelagińskiej. Zobaczymy piękne pałacyki na wyspie Kamiennej, a dla chętnych wizyta w wesołym miasteczku na wyspie Krestowskiej. 

DZIEŃ 4. Carskie Sioło


Rano do wyboru: zwiedzanie muzeum rosyjskiego, gdzie podziwiać można sztukę rosyjskich malarzy, lub Kuntskamera, pierwszego muzeum w Rosji, gdzie znajdują się zbiory Piotra I oraz niesamowita wystawa strojów narodowych z całego świata. Następnie przejazd autokarem do Carskiego Sioła – zwiedzanie pałacu położonego wśród wspaniałych parków i ogrodów, zachwycającego bogactwem i wyrafinowaniem architektonicznym. Podziwianie m.in. Bursztynowej Komnaty, Sali Wielkiej, pałacowych mebli i przedmiotów artystycznych. Pałac Jekateryński ze swoją czterystumetrową fasadą wywiera niesamowite wrażenie na wszystkich odwiedzających. Wieczorem fakultatywne wyjście na balet do słynnego teatru Marińskiego lub wieczór folklorystyczny.

DZIEŃ 5. Pałac Jusupowych - Peterhof


Rano zwiedzimy pałac Jusupowych, najbogatszej rodziny w całym Imperium Rosyjskim. To właśnie tutaj miało miejsce zabójstwo Rasputina na początku XX stulecia. Po obiedzie popłyniemy wodolotem do Peterhofu – dawnej, letniej rezydencji Piotra Wielkiego, która jest skarbem rosyjskiej i światowej architektury i sztuki. Peterhof jest nie bez przesady nazywany jednym z najpiękniejszych i najbogatszych pałaców całego świata (niektórzy twierdzą, że ustępują mu nawet Wersal czy Hofburg). Dodatkową atrakcję stanowią 144 parkowe fontanny, które zbudowano bez wykorzystania ani jednej pompy.

DZIEŃ 6. Lot powrotny do Warszawy

Transfer na lotnisko na lot powrotny do Warszawy.

GRUPOWA
6 DNI
PETERSBURG
OD:

1100 EUR

+ koszt biletu lotniczego
INDYWIDUALNA
PETERSBURG
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
PETERSBURG
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

JORDANIA

8 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

JORDANIA

8 dni CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

KERALA

12 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

RADŻASTAN

18 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ