ALGIERIA, WYPRAWA NA PUSTYNIĘ

SZLAKIEM TUARESKICH KARAWAN
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Wylot Warszawa - Dżanet


Spotykamy się na lotnisku Okęcie 2h przed wylotem. Sprawdzamy czy wszyscy mają odpowiednie dokumenty (paszporty, wizy etc.), spotykamy się z tour liderem i wylatujemy przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych do Dżanet.

DZIEŃ 2. Dżanet - El Berdje - obóz

Po przylocie powitanie na lotnisku, a następnie transfer do hotelu w Dżanet. Rano rozpoczniemy podróż do El Berdje, gdzie będziemy mogli podziwiać petroglify oraz rysunki naskalne. Po południu udamy się do kanionu El Berdje. Rozłożymy obóz i wybierzemy się na pierwszy spacer po tym magicznym miejscu.

DZIEŃ 3. El Berdje - Moulnaga - obóz

Przed wkroczeniem na terytorium ogromnych, imponujących wydm przeprawimy się przez kanion El Berdje. Będziemy podziwiać m.in. skalny helikopter. Biwak pod Moulnaga. 

DZIEŃ 4. Moulnaga - Tamezguida - Intihaq - obóz

Tamezguida to kolejne z pięknych miejsc, gdzie znajdują się unikalne skalne łuki. W drodze do Intihaq zobaczymy petroglify, przedstawiające ślady żyraf, krów i lwów. Obóz w Intihaq.

DZIEŃ 5. Intihaq - Tin Merzouga - obóz

Rano naszym oczom ukaże się skalny łuk w Intihaq, a także różnorodne rysunki naskalne. Następnie udamy się na pustynię Tin Merzouga, gdzie znajdują się ogromne wydmy z czerwonego piasku. Niektóre z nich mogą osiągać nawet 600 m, co gwarantuje naprawdę niesamowity, niemal księżycowy krajobraz. 

DZIEŃ 6. Tin Merzouga - Wan Nagn - Tisstka - Adilati - obóz

Znajdziemy się na pustyni Indjaren. Obóz w Adilati, tu unikalne wydmy z czarnego piasku.

DZIEŃ 7. Adilati - Tegharghart - Dżanet 


W drodze powrotnej do Dżanet zatrzymamy się w Tini (oba miasta znajdują się w odległości 20 km od siebie). Zjemy obiad, a następnie zobaczymy neolityczny nagrobek oraz skalnego słonia i Tegharghart, czyli Płaczącą Krowę (petroglif), który powstał około 8000 p.n.e. Po południu dotrzemy do Dżanet. Prysznic w hotelu i zwiedzanie miasta.

DZIEŃ 8. Dżanet - Ihrir - obóz w Idarn   

Ihrir to piękna, mała oaza na zachodzie Dżanet. Będziemy tam mogli podziwiać jeziora oraz tradycyjne chaty koczownicze, w których żyją tamtejsze plemiona.

DZIEŃ 9. Ihrir - Dider - obóz w Essendilne 


W drodze powrotnej do Dżanet zatrzymamy się na pustyni Dider. Będziemy obozować w Essendilne. Przed przybyciem do Essendilne dotrzemy do oazy w samym sercu pustyni, gdzie w cieniu kanionu rosną oleandry, tamaryszek i drzewa palmowe. Oazy znajdują się na terenach nizinnych, otoczone są przez liczne formacje skalne i wydmy. Właśnie tam będziemy mieli okazję spotkać plemiona koczownicze.

DZIEŃ 10. Essendilne – Tikoubawim – hotel w Dżanet


Horyzont się otwiera, przestrzeń staje bezkresną, a krajobraz radykalnie się zmienia. Między szczytami piaskowca, a ogromnymi połaciami piasku ujrzymy Big Rock Arch.. Tikoubawim charakteryzuje przepiękny krajobraz. Po południu dojedziemy do Dżanet. Prysznic w hotelu, zwiedzanie miasta i targu. Kolacja w hotelu.

DZIEŃ 11. Transfer na lotnisko i powrót do Warszawy

Opuszczamy piękną pustynię i wracamy do Polski...

GRUPOWA
11 DNI
ALGIERIA, WYPRAWA NA PUSTYNIĘ
OD:

1750 EUR

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
ALGIERIA, WYPRAWA NA PUSTYNIĘ
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
ALGIERIA, WYPRAWA NA PUSTYNIĘ
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

KILIMANJARO - DACH AFRYKI

11 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

EKSPEDYCJA URARINA

12 + 4 DNI (opcja) ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

UGANDA

16 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ

ETIOPIA

19 DNI ADVENTURE
ZOBACZ WIĘCEJ