ACONCAGUA

ANDYJSKI STRAŻNIK
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

WARSZAWA - SANTIAGO/BUENOS AIRES - MENDOZA - SANTIAGO/BUENOS AIRES - WARSZAWA

Jeśli nie boisz się wyzwań, masz dobrą kondycję fizyczną, a przede wszystkim kochasz góry- to ta wyprawa jest dla Ciebie. Zdobędziesz z nami najwyższy szczyt dwóch Ameryk -Aconcagua. Cerro Aconcagua (w języku keczua: Acconcahuac – Kamienny Strażnik) o wysokości 6962 m n.p.m. leży w Andach Południowych, w Kordylierze Głównej, na obszarze Argentyny, nieco ponad 110 km na północny zachód od miasta Mendoza. Aconcagua tworzy rozległy masyw (o długości 60 km), zbudowany głównie z granitów. Jest pokryta wiecznymi śniegami i lodowcami, z których siedem spływa na wysokość 3900 m n.p.m. Po raz pierwszy szczyt zdobył Szwajcar Matthias Zurbriggen 14 lipca 1897. W 1934 pierwsza polska wyprawa andyjska (Stefan Daszyński, Konstanty Jodko-Narkiewicz, Stefan Osiecki, Wiktor Ostrowski) wytyczyła nową drogę od strony wschodniej przez lodowiec, nazwany później Lodowcem Polaków.

CZY TO JEST PODRÓŻ DLA MNIE

STYL: EXTREME

Sky is the limit, tak można najkrócej opisać to co Cię czeka. Wspinaczka górska powyżej 6000 m n.p.m., lodowe szczeliny, które musisz poknać, wiatr, mróz i ograniczenia własnego organizmu. Extreme to także błotniste nieprzebyte szlaki dżungli i palące słońce pustyni. To miejsca nieznane lub niedostępne dla większości podróżników, dlatego właśnie ekscytujące. Do tych wypraw dobrze przygotuj swój organizm, a wspierać w nowych doświadczeniach będą Cię doświadczeni w tych warunkach eksperci - przewodnicy. Nie ma nic bardziej ekscytującego niż dotarcie do końca i zrealizowanie wyzwania które dla siebie zaplanowałeś,

POZIOM TRUDNOŚCI: Zaawansowany

Wymagająca doskonałego przygotowania kondycyjnego, doświadczenia w górach na wysokościach ok. 3500-5000 m.n.p.m, umiejętności posługiwania się czekanem, chodzenia w rakach i asekuracji linowej.

POZIOM SERWISU

Wyprawa trekkingowo - górska, poza hotelem w Mendozie, warunki na trekkingu są podstawowe:

  • namioty bazowe
  • namioty szturmowe
  • wyżywienie podczas całego trekingu
WIELKOŚĆ GRUPY: Mała

Grupa do 6 -10 osób, grupę do 5 osób prowadzi 1 przewodnik, powyżej 5 osób grupę prowadzi 2 przewodników podczas akcji szczytowej (dodatkowy koszt).

WIEK: Od 21

Wymagana dojrzałość emocjonalna, umiejętność spawnego poruszania się po trudnym, górskim terenie.

GRUPOWA
21 dni
ACONCAGUA
OD:

2650 USD

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
ACONCAGUA
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
ACONCAGUA
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

REZERWACJE

DATA

początek-koniec

ILOŚĆ DNI MIEJSCA

(dostępność)

WYPRAWA GRUPOWA

(cena za osobę)

2022-01-30 - 2022-02-20 21 DNI DOSTĘPNE 2850 USD + koszty biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ
2022-02-06 - 2022-02-26 21 DNI DOSTĘPNE 2650 USD + koszty biletu lotniczego DOŁĄCZ ZAPYTAJ

MUZTAGH ATA

27 DNI EXTREME
ZOBACZ WIĘCEJ

WENEZUELA, TRZY SZCZYTY

22 DNI EXTREME
ZOBACZ WIĘCEJ

ELBRUS

12 DNI EXTREME
ZOBACZ WIĘCEJ

EKWADOR

19 EXTREME
ZOBACZ WIĘCEJ