AZORY - ABSOLUTNY HIT

PORTUGALIA, AZORY
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1. Warszawa - Porta Delegata

Spotykamy się na lotnisku Okęcie, dwie godziny przed wylotem i rozpoczynamy naszą przygodę. Lecimy z przesiadką w Lizbonie do stolicy archipelagu Porta Delegata. Po przylocie, w zależności od godziny, będziemy mieli czas na relaks i aklimatyzację w specyficznym mikroklimacie wyspy.

DZIEŃ 2. Terceira

Po śniadaniu ruszymy zwiedzać wyspę. Terceira jest trzecią co do wielkości wyspą archipelagu. Podczas spaceru XVI w uliczkami, wpisanymi na Światowe Dziedzictwo UNESCO przeniesiemy się do czasów odkrywców. Zobaczymy przepiękny port Agra, położony u stóp wulkanu, który był miejscem startu europejskich odkrywców w drodze do Nowego Świata od XVI do XVII w. Port miał także znaczenie obronne, chronił Europę, przed napływającymi w jej kierunku piratami. Na zakończenie wdrapiemy się na wzgórze górujące nad pięknymi ogrodami, z którego rozciąga się wspaniały widok na miasto i wulkan Monte Brasil.

DZIEŃ 3. Terceira: Rybackie wioski i wulkaniczne cuda 

Tego dnia czeka nas podróż przez Porto Judeu na południe wyspy do Praida da Victoria, małej rybackiej wioski gdzie zetkniemy się z kulturą rybaków. W Sao Sebastiao zobaczymy XV wieczny kościół parafialny z niezwykle kolorowym frontem, który jest centrum religijnych obchodów na cześć Ducha Świętego, popularne miejsce pielgrzymowania na archipelagu. W Praia da Victoria, uroczym miasteczku zjemy pyszny obiad z regionalnymi przysmakami. Po południu, przejedziemy górską drogą do Serra do Cume aby zobaczyć wielobarwne, zielone przedzielone kamiennymi granicami. W Algar do Carvao natkniemy się na wulkaniczne pozostałości, ogromną lawę długości około 300 metrów, pokrytą stalaktytami i stalagmitami, a w Biscoitos na północnym wybrzeżu, wykąpiemy się w naturalnych basenach, które powstały w wyżłobieniach lawowych jęzorów. Na koniec dnia zwiedzimy muzeum wina, gdzie będzie szansa na degustację miejscowych trunków. W drodze powrotnej do hotelu przejedziemy przez śliczne, malownicze wioski Altares, Doze Ribeiras i Sao Mateus. 

DZIEŃ 4. Przelot na Faial: Spacer historyczny w Horcie

Dzisiaj ruszymy na wyspę Faial, a tam odwiedzimy jeden z najbardziej historycznych portów w historii. Stolica Horta była jednym z ważniejszych miejsc na arenie morskiej dla odkrywców, piratów i łowców wielorybów aż po dzisiejszych żeglarzy transatlantyckich. Jest dzisiaj rajem dla podróżujących po morzach, a także wspaniałym miejscem widokowym do obserwacji wielorybów.

DZIEŃ 5. Rejs statkiem z Faial na wyspę Pico 

Tego dnia czeka nas krótki rejs promem do malowniczego Pico. Na miejscu będzie czekał na nas przewodnik, z którym będziemy zwiedzać drugą co do wielkości wyspę na archipelagu. Spacerując po wyspie towarzyszyć nam będzie widok idealnie stożkowatego wulkanu , który jest nieodłącznym tłem wyspy. Od starożytnych czasów lawa wulkaniczna tworzyła tu ściany wielu domów i formowała granice winnic, na których rosną winogrona zbierane do robienia lokalnego wina Verdelho. Przed powrotem do Horty zahaczymy o historyczne muzeum wielorybów, które szczegółowo opisuje historię wyspy Pico z nimi związaną.

DZIEŃ 6. Faial: wizyta w Capelinhos Volcano 

Dzisiejszego dnia zapoznamy się z wulkanicznymi źródłami wyspy. Będziemy wędrować przez góry Doliny Flamingów, dotrzemy do Caldeiry, najwyższego punktu na wyspie, a podróż zakończymy w Capelinhos czyli w miejscu niedawnej erupcji wulkanicznej na Azorach.

DZIEŃ 7. Przelot na Sao Miguel: Spacer w Ponta Delgada

Tego dnia polecimy na wyspę Sao Miguel, lądując w stolicy Ponata Delgada. Po dotarciu do hotelu w starej części miasta będziemy mieli możliwość odkrycia uroczego centrum, z jego historycznym zapleczem. Wąskie uliczki, przytulne kawiarenki i restauracje prowadzone przez mieszkańców tworzą kameralny, powolny klimat, którym warto nacieszyć się podczas urlopów. Na koniec dnia podczas degustacji lokalnych dań i wina będziemy mogli delektować się magiczną atmosferą miasta po zachodzie słońca.

DZIEŃ 8. Sao Miguel: Ogrody i gorące źródła 


W planach mamy całodniową wycieczkę po wyspie. Jadąc południową drogą do Furnas przejeżdżać będziemy przez miejscowość Lagoa, gdzie znajduje się punkt widokowy Caloura, z którego będziemy obserwować uroczy krajobraz wyspy. W Furnas czeka nas spacer po niezwykle pięknych ogrodach botanicznych założonych w XVIII w. oraz gorące źródła, w których będzie można się zanurzyć. Gorące źródła i wody mineralne w Furnas były bardzo popularnym i modnym XIX wiecznym uzdrowiskiem dla Europejczyków, których tradycja do dziś jest kultywowana.Tego dnia będziemy mieli możliwość zobaczenia tradycyjnego sposób przygotowania miejscowej specjalności „Cozido nas Caldeiras”, warzyw i mięsa długo gotowanych na parze wulkanicznej w otworach ziemi. W drodze powrotnej udamy się na jedyną w Europie plantację herbaty. W hotelu będzie czekać na nas kolacja, a na wieczorny relaks wybierzemy się do centrum.

DZIEŃ 9. Sao Miguel: Sete 

Niektórzy uważają, że najlepsze należy zostawić na koniec. My także się z tym zgadzamy dlatego ostatniego dnia zobaczymy słynny, przepiękny widok na Sete Cidades. Jest to mała osada zbudowana na dnie krateru nad jeziorem, które oddzielone tylko wąską groblą, mieni się na dwa kolory - niebieski i zielony. Jest to niespotykany widok. W drodze powrotnej do Ponta Delgada musimy koniecznie zatrzymać się na jedynej w Europie plantacji małych słodkich ananasów, by skosztować jednego z nich. Po ostatnim zachodzie słońca na Azorach udamy się na pyszną kolację w akompaniamencie lokalnych win, serów i świeżych owoców morza. 

DZIEŃ 10. Dzień wolny przed odlotem

Ostatniego dnia w zależności od ilości czasu przed odlotem będziemy mogli wybrać się na wycieczkę do Lagoa do Fogo (za dodatkową opłatą) z przystankiem w pobliskiej fabryce ceramiki. Następnie ruszymy w drogę na lotnisko rozkoszując się po raz ostatni pięknymi krajobrazami wysp. 


GRUPOWA
10 DNI
AZORY - ABSOLUTNY HIT
OD:

1390 EURO

+ bilet lotniczy
INDYWIDUALNA
AZORY - ABSOLUTNY HIT
ZAPLANUJ INDYWIDUALNIE
INCENTIVE
AZORY - ABSOLUTNY HIT
NAJLEPSZE INCENTIVE NA ŚWIECIE

JORDANIA

8 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

JORDANIA

8 dni CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

KERALA

12 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ

RADŻASTAN

18 DNI CLASSIC
ZOBACZ WIĘCEJ